Alto98 Alto98 komentáře u knih

Krajina! Krajina! Jiří Sádlo

Báseň v próze. Nejvíc na mne zapůsobila kapitola o Ralsku a okolí (tundra!). Mám chuť vzít batoh, psa a vyrazit.

Serotonin Serotonin Michel Houellebecq

Zvládl jsem jen cca 50% a konec knihy. Nevím, proč číst o člověku, který bezdůvodně mrhá svým životem. Vše je popsáno jako pohledem přes tmavé brýle, nic nemá smysl a nikam se nespěje. Jestli chtěl autor vyjádřit tohle, tak OK, ale tudy myslím cesta v literatuře nevede. Škoda času se knihou zabývat, nic nepřináší.

22.05.2020 1 z 5

Kouzelný kolotoč Kouzelný kolotoč Eric Thompson

Moje nej dětská kniha. Vynikající překlad! Suchý anglický humor nejlepšího druhu :-)

Čtvrtý protokol Čtvrtý protokol Frederick Forsyth

Moje nejoblíbenější kniha od FF, četl jsem už několikrát. Nezaujatý "novinářský reportážní" styl. Dokonale plánované operace, vliv potměšilé náhody, překvapivé zvraty, sympatický a lidský hlavní hrdina. Jednotlivé linky se postupně prolínají, tempo děje se zrychluje, závěr je strhující. Překlad by mohl být přesnější, nevystihuje také zcela F. styl, anglicky je kniha "hezčí". F. psal příběh z blízké budoucnosti, dnes je to retro ze studenoválečných 80. let.

22.05.2020 5 z 5

Strhující příběh, přečteno velmi rychle. Nejdříve zábavná mozaika událostí z nedávných dějin, pak náhled do jedné z možných budoucností (poměrně neveselé).

22.05.2020 4 z 5

Čí je ta krajina? Čí je ta krajina? Jan Klápště

Čtivý rozhovor s archeologem středověku. Nejvíce se mi líbila úvodní kapitola o průzkumech při zániku původního Mostu.

22.05.2020 4 z 5