Kouzelný kolotoč

Kouzelný kolotoč https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125483/bmid_kouzelny-kolotoc-Po7-125483.PNG 5 16 6

Svůj kouzelný polopohádkový svět oživil Eric Thompson celou galérií postav a postaviček, které rozehrál v barvité škále příběhů stylizovaných přesně v duchu typického anglického suchého humoru. Hlavním hrdinou je pes Richard, jehož slovní potyčky s hlemýžděm Ferdinandem a neustálé vzájemné výměny ironických poznámek nezapřou opravdové kamarádství. Z dalších postaviček jmenujme ještě velkou parádnici kravičku Gertrudu, majitele kolotoče pana Mopa, květináře pana Hopa, holčičku Alenku i notorického spáče ušáka Filipa a kouzelného panáčka Jonáše. Ti všichni tvoří nerozlučné bratrstvo a společně podnikají výpravy za nejrůznějšími dobrodružstvími, výpravy plné hravosti a bohaté na komické situace.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Adventures of Dougal, The Misadventures of Dougal a Dougal Stikes Again , 1973

ZuzanaK.
18.10.2023 5 z 5

Skvělá kniha pro děti plná anglického humoru a bláznivých situací. Bavila nás všechny, malé i velké, mladé i starší. Oceňuji překlad E. Ruxové.

Hanka_Bohmova
02.07.2023 4 z 5

Nehledaný úlovek z knihobudky, a rozhodně ji už nedám z ruky. Je takovým skvostným způsobem šílená, hned jsem vzpomněla na Jeevese, ale tady se díky pohádkovosti nabízí značně širší prostor možného.

bosorka@
26.02.2023 5 z 5

Tahle kniha je vážně láska na celý život.. viz. komentáře níže.

Lischka
20.07.2020 5 z 5

Moje první dětské setkání s anglickým humorem a láska na celý život. Dnes jsme ji vyhrabali a čteme znovu s dospělými dětmi. Knížka je geniální a nestárne.

Alto98
22.05.2020 5 z 5

Moje nej dětská kniha. Vynikající překlad! Suchý anglický humor nejlepšího druhu :-)

Aghatte
21.06.2019 5 z 5

Moje oblíbená kniha z dětství, jedna z mála věcí na čem jsme se v té době shodli s bratrem, že tato kniha prostě nemá chybu. Suchý anglický humor a svérázné i laskavé postavičky dělají z této dětské knížky lahůdku, ke kt. se ráda vracím i v dospělosti. Mám ji desítky let, a těším se, až z ní jednou budu předčítat vnoučatům.

psi šneci, hlemýždi kolotoče

Autorovy knížky