AllieM AllieM komentáře u knih

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Uchvátilo mě to. Když to čtete,každý kousek do sebe jakoby zapadá. NÁDHERA. Film jen třešničkou na dortu,jen lituju,že jsem ho viděla před čtením knihy.

30.01.2013 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Stačí přejít prvníh 80 stránek a pak to začne. Rada - nekoukejte na film jako první,zkazí Vám to překvapení na konci knihy. Snad nejděsivější kniha,co znám,ale možná je to tím,že jsem to četla ve 13 letech. Nelituju toho.

27.10.2012 5 z 5

WWW.trápení WWW.trápení Jacqueline Wilson

Spisovatelku miluju,ale myslím si,že tahle kniha patří do jejích méně vydařených knih.

19.10.2012

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Zajímavá kniha,doporučovala nám ji učitelka na češtině a rozhodně nelituju.

19.10.2012 3 z 5

Záhada Henriho Picka Záhada Henriho Picka David Foenkinos

Rozjezd velmi slibný, na začátku jsem se od knihy nedokázala odtrhnout. Druhá část byla ovšem slabší, některé motivy (viz chování manžela Joséphine) byly předvídatelné.. Závěr mi moc nesedl, moc nechápu, proč by to autor/ka vlastně takhle chtěl/a. A také úplně nevím, k čemu bylo množství poznámek pod čarou. 3/5

07.07.2023 3 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Krásná kniha, i přes svou délku se řadí k mým oblíbeným. Nejvíce mne zaujal psychologický vývoj Taťany, na začátku nešikovné děvčátko, na konci zralá žena, uvědomující tíhu války. Jen ta červená knihovna..ehm.

13.06.2014

Milostné rošády Milostné rošády Roald Dahl

Přečteno zhruba za dvě hodiny, perfektní povídky, jejichž kvalita je ovšem trochu nevyrovnaná - za mě byla nejlepší hned ta první.

22.08.2013 4 z 5

Skoro Francouzka Skoro Francouzka Sarah Turnbull

Příjemná oddechovka po náročném dni.

04.06.2013 2 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Neváznoucí dialogy,vynikající popisy tehdejšího života. Není co dodat,těch 360 stránek se vyplatilo číst :) PS : Emu bych nejradši něčím přetáhla,chovala se fakt ujetě ^_^

25.03.2013 4 z 5

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Kniha se mi líbila,i když jsem očekávala něco maličko jiného,něco podobného,jako byl film. Vůbec to nevadilo,kniha se výborně četla,dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí o životě Lionela Logueho i Bertieho. Krásný historický román.

10.03.2013 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Fakt mě to neazujalo. Jo,jasně,chápu,že to má být o morálních hodnotách,že se máte nad knížkou zamyslet,ale když jsem po páté četla popis toho samého dne..Nuda.

12.02.2013 1 z 5