Alena_S Alena_S komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nebudu lhát, nabrečela jsem se - smíchy. :) Opravdu báječná, vtipná oddechovka. Jenom jedna věc mi nedává smysl - jak se může celkem soudně uvažující dcera narodit dvěma tak dokonalým šílencům, jako jsou její rodiče :-)

30.05.2015 5 z 5

Fly High! - Leť výš 3 Fly High! - Leť výš 3 Nacumi Óči

Manga je ukončená, 3 díly, 13 kapitol, proto jsou ve třetím díle i krátké příběhy ostatních postav; vydavatel za to nemůže ;-)

26.05.2015

Historky z Noční strany Historky z Noční strany Simon R. Green

Jak na povídky moc nejsem, rozhodně bych si nenechala ujít várku příběhů z Noční strany - ta opět nezklamala, Historky jsou čtivé, v rámci žánru věrohodné a ladí s atmosférou Noční strany, jak ji máme rádi. Rozhodně stojí za přečtení, ať už fanouškem nebo čtenářem Noční stranou nepolíbeným. Jen kdyby se některé popisy - kdo četl sérii, pozná je hned :) - pořád neopakovaly; někdy na začátku, někdy i víckrát za příběh. Vím, že pan Green se opakuje rád a obrnila jsem se trpělivostí - Jak říká jedna klientka Johna Taylora: "Vy se rád posloucháte, že?" :) - ale tohle na mě byla už moc velká koncentrace na malém prostoru. :) Ale dává to smysl, pokud byly povídky původně určené čtenářům, kteří NS neznají. Jinak výborný čtenářský zážitek.

17.05.2015 4 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Na knize stojí Nejlepší fantasy sága. Tak to by si jeden řekl: No nazdar, jak asi vypadají ty špatný..! Zkusím ještě druhý díl, jestli přinese závratné zlepšení a trochu osvětlí to, co se dělo v tomhle, a pak se stejně poběžím schovat k dalším dílům Meče pravdy :)

23.03.2015

Danse Macabre Danse Macabre Laurell K. Hamilton

Tak, a mám za sebou další díl "Sexuální výchovy pro"... pardon, "Anity Blake" :) Tenhle musím pochválit, protože příběhem se prolínající otázka Anitina (ne)možného těhotenství nabízí osvěžení v podobě zápletky, na které už v sérii pro samé vy-víte-co a kdo-si-už-má-pamatovat-s-kým-vším narazíme málokdy... Nebo se mýlím a jsou tam, ale utopí je všechny ty techtle, mechtle a zástupy citově rozervaných samců :D

23.03.2015 5 z 5

Jack, Pán stínů Jack, Pán stínů Roger Zelazny

Díky knize jsem objevila velmi zajímavého autora! Posun hrdiny ke konci byl, ano, trochu dlouhý, ale pořád fascinující a konec zrovna tak

10.02.2015 5 z 5

Vlk Rahú Vlk Rahú Václav Deyl

Už je to hodně let, co jsem ji četla, ale pamatuju si ji dodneška jako milý průvodce domestikací vlka :)

24.01.2015 4 z 5

Kdybych měla zemřít, než se probudím Kdybych měla zemřít, než se probudím Han Nolan

Příběh o prolnutí těhle dvou osudů je silný a přinejmenším poučný - znuděná slečna si hraje na neonacistku, aniž má ponětí, co ten režim před lety představoval a napáchal, až je nucena prožít si to, i když v jiném vědomí, na vlastní kůži

22.01.2015 5 z 5

Léto křečka Léto křečka Helmut Massny

Hezký způsob, jak ukázat dětem polního křečka zblízka :) Jako malá jsem v ní ráda listovala

29.12.2014 4 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Atmosféra temně nádherná, zápletka originální, děj plný napětí a romantika nenásilná; jen ten rozjezd kdyby nebyl tak pomalý..

25.12.2014 4 z 5

Enjoy Enjoy Solange Bied-Charreton

Měla jsem napřed přečíst zdejší komentáře a až pak se pustit do knihy - pak bych s ní měla určitě víc trpělivosti. Takhle se mi prostě jakýkoli náznak poselství příběhu (záludnost internetu / smysl realizace na síti versus v životě mimo obrazovky / snaha být přijímán) formou zápletky nebo jednání postav utopil ve změti autorčiných myšlenkových pochodů, hledání smyslu a smyslu toho smyslu, intelektuálních úvah a kritiky všeho...
Na druhou stranu při četbě pomáhá, že se řeší věci velmi aktuální a není těžké se s nimi ztotožnit. Náročnému čtenáři knihu ráda doporučím, jen by jí přece jen slušelo maličko ztrátit :)

@ Fauxthum - (nejen) ty postavy jste vystihl(a) krásně! :)

25.12.2014 3 z 5

Sorry Sorry Zoran Drvenkar

@ JPO: Napsal toho víc, ale Sorry zatím jako jediná vyšla u nás :( K ostatním jeho knihám, co vyšly v Německu, Vám můžu zatím říct jen to, že mají strukturu podobnou té v Sorry; teprve se je chystám přečíst

20.12.2014 5 z 5

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Ze začátku jsem trochu tápala, jak jsem si po předchozí trilogii už nemohla vybavit, kdo je kdo, ale jakmile byli všichni na svých místech, rozjel se další výborný děj. Už to bohužel není Smečka, rozjíždí se úplně nový příběh, ale určitě pořád skvěle napínavé čtení. Zklamaná jsem nebyla, protože jsem ani nečekala, že by tak ukončený příběh jako Smečka mohl vhodně navázat na stejnou notu. Ale jestli ty vlky na konci promění zpátky na lidi, protože to nakrucování na diskotékách jim jistě hrozně chybí, tak to už zklamaná budu, ať se na mě Shayova maminka nezlobí :D

12.12.2014 5 z 5

Šílená hra Šílená hra Sebastian Fitzek

Výborné a napínavé, jen mě brzdilo, že kdykoli jsem od knihy vzhlédla, dělalo mi pak dost problémy se do ní znovu začíst, nevím ani proč :( Každopádně se to dá vyřešit snadno, od čtení prostě nevstávat :)

10.12.2014 5 z 5

Spirála #2 Spirála #2 Džundži Itó

Ale napadne někoho, aby třeba odjeli pryč, když už se to v městečku čím dál víc vyhrocuje? Co? Hádejte :D

Spirála #3 Spirála #3 Džundži Itó

Tak tenhle díl mě potěšil nejvíc :) Hrdinové konečně začínají nějak jednat, nestojí už jenom na místě s děsem v očích a voláním "fuuuj" ;) A konec je pastva pro oči

Spirála #1 Spirála #1 Džundži Itó

První a doufám, že poslední manga, u které jsem se těšila, až skončí :D (To byl kompliment.)

Příliš blízko Příliš blízko Hilary Norman

Kniha byla čtivá, napínavá, ale z hrdinovy manželky mě málem chytala žízeň - Ne protože je vyléčená alkoholička, ale že je neléčená hysterka, která už po chvíli potíží začne volat "Já už nevím, čemu mám věřit!" Uznávám, že mohla přehánět i hůř, ale stejně - trochu důvěry do toho vztahu, ne? :)

29.11.2014 4 z 5

Celie ve škole Celie ve škole Elena Fortún

Na tenhle díl vzpomínám nejradši :)

12.11.2014 5 z 5

Celie spisovatelkou Celie spisovatelkou Elena Fortún

Z ní totiž mohla vyrůst jedině spisovatelka :)

12.11.2014 4 z 5