Aleen Aleen komentáře u knih

Bambule, kam se podíváš... Bambule, kam se podíváš... Victoria Hudgins

Hezké a milé. Pro děvčata, která se snaží "umět něco rukama", jako dělané. Pro mně inspirace. Tenoučká knížečka s pěknými nápady :-)

19.02.2018 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Poslouchala jsem na CD a musím se přiznat, že ačkoliv příběh se mi moc líbil - klasika o boji dobra se zlem - výčet jmen, rodů, erbů, znaků, oblečení, výzbroje a zbroje mně naprosto ubíjel. Díky němu se samotný příběh odsunul kamsi stranou a nebylo možné si jej vychutnat. Je mi líto, že mé první setkání s opěvovaným autorem se úplně nezdařilo.

15.12.2017 3 z 5

Hygge - Fenomén útulna Hygge - Fenomén útulna Signe Johansen

Druhá kniha ze tří na stejné téma a jen o maličko lépe snesitelná...trochu moc nátlaku na pohyb na zdravém vzduchu, na střídmost a to se mi opravdu příliš nehodí do krámu. Raději přijímám tu část hygge, kdy si děláte pohodlíčko - jak v sobě, tak kolem sebe. Přijde mi, že autorka tu severskou pohodu trochu zpřísnila a nezlepšila to ani uvedenými recepty. V těch se často opakují stejné suroviny a jediné, velmi podobné českému pohledu na věc, co se mi opravdu líbilo bylo, že se nemaže s alkoholem - prostě jej má ráda. Obrázky pěkné, dokonce i od českých fotografů!

14.09.2017 3 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

Tento fenomén mě zajímal, takže jsem si přečetla všechny tři knihy, které jsou v současnosti na našem trhu. Tato je z mého hlediska nejslabší. Ačkoliv mi připomněla, co je pro život nejdůležitější - hezké prostředí, hezký přístup k životu a hezké vztahy - udělala to tak otravným způsobem (za pomoci slova hygge, opakujího se dvacetkrát na každé stránce) a také díky fotografiím, které by se nejčastěji hodily na kondolenci, že mně více otrávila, než namotivovala. Je mi to líto, protože je vidět, že se autorka snažila...

14.09.2017 2 z 5

Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Svět podle Lu - Průvodce krásou každé bohyně bez ohledu na váhu a věk Lucie Dolejší

Asi je chyba, že nejsem žroutka "Jútuberů" a také nemám přehled v "celebritách"...Užila bych si knížku víc, kdyby mi bylo 15 a neměla bych tolik let na zdokonalování svého zevnějšku i vnitřku... nyní jsem se dozvěděla jen to, že mám být sebevědomá. A také mnoho věcí, které jsem už četla, nebo slyšela, nebo viděla na spoustě jiných míst. Jsou to notoricky známá fakta. Zpracování je pěkné, rozdělena do přehledných kapitol nabízí poučení a zábavu, ale ne mně. A ano, autorka působí mile.

02.04.2017 3 z 5

Kuchařka ze vsi Kuchařka ze vsi Šárka Škachová

Obohatila mně, dala spoustu rad, připomněla zapomenuté. Žádné komplikované návody. Navíc hezké povídání o jídlé, tradicích a běhu času. Chtěla jsem již odložit, ale několikrát jsem se k ní musela vrátit. Maličko neuspořádané, proto, za grafickou stránku, dávám hvězdičku dolů.

01.03.2017 4 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Kdybych neposlouchala jako audio, asi bych ohodnotila hůř. Je trošku otravné srovnávat, ale v tomto případě musím...Brambory na vloupačku byly vtipné...Babičky ne, Brambory měly spád....Babičky jen velmi maličko, Brambory mně chytli....Babičky fakt NE!

21.02.2017 3 z 5

Přijď, lásko, k nám Přijď, lásko, k nám Danielle Steel

Protože nechci odsoudit žádného autora, ani žánr bez ozkoušení, pustila jsem se i do profláknuté Steelovky....Dostala jsem, co jsem čekala - naprosto očekávatelný příběh. Něco se děje, probíhá a je to celkem v pohodě. A co pak? Necháme někoho umřít, abysme měli co řešit a o čem vyprávět. Ale napsané to rozhodně není špatně, jen já nejsem cílová skupina :-)

15.02.2017 2 z 5

Děláme si všechno sami Děláme si všechno sami Liz Wright

Kniha je určena a priori lidem, kteří chtějí začít se soběstačností. Mně zajímalo srovnání. Mám zkušenost se životem tradičním způsobem - vypěstujeme a vychováme si jídlo a máloco vyhodíme. Tak naše rodina žije od vždy. Takže jsem chtěla vědět, co mi může kniha britských autorů dát. Určitě je zde spousta nápadů a tipů ze kterých můžeme čerpat i my, normální a obyčejní lidé, ale více si vezme ten, kdo chce skoncovat s panelákem a začít žít a hospodařit na venkově. Stále připomíná finanční náklady na rozjezd a často opakuje, že konkrétní návody na chov zvířat a pěstování rostlin máme čerpat od odborníků. Tím mně trošku zklamala. Ale celkový dojem velmi dobrý.

12.02.2017 4 z 5

Otolína a žlutá kočka Otolína a žlutá kočka Chris Riddell

Ano, to jsem ještě nenapsala - Otolína řeší záhady, je to vlastě detektivka. Takže nádherná grafika, poutavý děj, skvělé zpracování. Dávám pět hvězd, protože jinak to prostě s touhle potvůrkou chytrou a naprosto originální nejde.

Laurus Laurus Jevgenij Vodolazkin

Rozhodně nejde o snadné čtení...to nezastírám. Nicméně příběh je silný a dojemný. Nejde jen o historický román. Krásně popsaná středověká věrnost víře a církvi, v tomto případě pravoslavné. Ale nejen to, kniha má mnoho vrstev a má nám co říci, přestože jsme třeba ateisté. Rozhodně je třeba k ní přistupovat s otevřenou myslí a srdcem.

10.02.2017 4 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Krásná kniha, která určitě osloví i člověka, který nemá austisty ve své blízkosti. Je o snaze dorozumnět se, o lásce k životu, překonávání velkých překážek a o touze po všem, co život přináší. Jsem nadšená!

Vikingské copy a copánky Vikingské copy a copánky Annette Collin

Na pohled je to moc pěkné, fajn postupy, když máte někoho, kdo Vám vlasy bude zaplétat. No, bohužel, ten případ nejsem, takže jsem knihu s díky vrátila a dál budu pokračovat v zajetých kolejích, na které je mé háro naučené :-) Přesto jsem si stránku po stránce prošla, prohlédla všechny postupy a musím uznat, že je to dílko nápadité hlavinky, i perfektně zpracované, což vydavatelství Grada umí.

26.08.2017 4 z 5

Když se žena topí Když se žena topí Irena Fuchsová

Ráda jsem si ji přečetla. V té době mně hodně zajímaly příběhy žen s rodinnými trampotami, nebo přímo problémy. Přesto musím říci, že jde o oddechové čtení, spíše pro ženy.

12.04.2017 4 z 5

Dobrá sezóna na jaře Dobrá sezóna na jaře Michaela Riedlová

Dvě hvězdy za snahu. Mohla bych zde vyjmenovat minimálně 4 knihy (třeba všechny 4 díly Herbáře), které jsou na obdobné téma a mají při porovnání kvalita/cena vyšší úroveň. Recepty nejsou příliš originální, návody na zkrášlení domova takové "DOMADO". Nic moc profesionálního, ačkoliv jedna z autorek profesionálka v oboru je. Abych pravdu řekla, nevzala jsem si z ní vůbec nic. A to se neděje moc často...

16.02.2017 2 z 5

Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa Příhody Tappiho ze Šeptajícího lesa Marcin Mortka

Krásná, milá, vtipná a nadějeplná kniha pro děti. Ilustrace super. Jména počeštělá všude, kde se dalo. Hlavní hrdinové - Tappi a jeho sobík - jsou okamžitě Vašimi hrdiny. Z profesionálního zájmu a na doporučení jsem přečetla a nelituji ani jediné minuty, kterou jsem jí věnovala.

11.02.2017 5 z 5

Temná věž 1: Zrození pistolníka Temná věž 1: Zrození pistolníka Peter David

Příběh super, výtvarné zpracování mi nevyhovovalo. Asi to na mně bylo málo komerční, ale já mám prostě ráda jiný styl kresby i kolorování. Proto tři hvězdy.

10.02.2017 3 z 5

Otolína ve škole Otolína ve škole Chris Riddell

Občas, hlavně z důvodu svého zaměstnání, si ráda přečtu dětskou knihu, nebo knihu pro mládež. A tuhle jsem prostě vynechat nemohla...je plná nádherných obrázků, které jsou provázané s příběhem. Je to vyprávění a kreslení vtipné a milé a vůbec prostě bomba! Doporučuji nejen pro holčičky. Prostě si ji přečtěte, protože Otolína je děvče do nepohody a její společník jakbysmet.

Vaříme trochu jinak Vaříme trochu jinak Žaneta Kremsa

Velmi dobře zpracovaná kniha. Určitě bych ji velmi doporučila lidem, kteří mají stravovací omezení, nebo žijí PALEO život. Pro mně vhodných jen pár návodů na základní produkty, ale pro cílovou skupinu bude inspirativní a užitečná!

16.02.2017 4 z 5

Opravdové jídlo - Real Food Projects: 30 dovedností, 46 receptů, pěkně od nuly Opravdové jídlo - Real Food Projects: 30 dovedností, 46 receptů, pěkně od nuly Kate Walsh

Podrobné, jasné a přehledné návody pro každého, kdo chce mít jídlo od základu. Praktická kniha pro všechny biomamky a ekoaktivisty, ale také pro obyčejné lidi, kteří si rádi pochutnají na jídle tak, jak má chutnat. Většinu už asi znáte, ale návody jsou fakt povedené a opakování je matka moudrosti....

12.02.2017 4 z 5