AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Slepec Slepec Christine Brand

Začátek byl na jednu stranu rychlý a zajímavý, ale potom od cca 50. strany do poloviny mě kniha nudila. Nic moc se nového nedělo a nedokázala jsem si vytvořit větší sympatie k žádné z postav. Na druhou stranu poslední třetina knihy měla spád, byla napínavá, bavila mě.

30.01.2021 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

Skvělé pokračování, děj je napínavý, postavy se dále rozvíjejí. Zklamal mě trošku konec, který na to, jak dlouho se budoval případ, byl rychlý a příliš jednoduchý. Ale knihu jsem si užila.

24.10.2020 5 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Kniha mě moc nezaujala, ani neurazila. Byla na mě příliš povrchní, doufala jsem, že se k židovské kultuře dozvím něco více, což se bohužel nestalo.

26.09.2020 3 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Velmi zajímavé a originální vraždy, líbilo se mi, že se kniha odehrávala v 60. letech, bohužel ve chvíli, kdy se do toho začala plést magie, přestalo mě čtení bavit a konec byl pro mě úplně mimo.

03.08.2020 3 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Přečteno během snídaně a jsem spokojená, temná anglická atmosféra, trošku jiný pohled na vánoční období.... Paráda.

27.05.2020 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky byly příjemnou alternativou našich pohádek, ke kterým se ráda vrátím až budu v úloze rodiče. Komentáře byly místy vtipné a zajímavé, hezky knihu doplňovaly. Ocenila bych, kdyby bylo bajek alespoň 3x tolik.

24.05.2020 5 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Nádherná kniha o hrozných věcech. Pro mě už snad desátá kniha na toto téma a opět za to stála, zase to bylo něco jiného než ty předtím.

15.05.2020 5 z 5

Dějiny Střední Ameriky Dějiny Střední Ameriky Markéta Křížová

Knihu jsem se rozhodla číst, protože o dané oblasti mám minimální znalosti a představy. První kapitoly byly výborné, umožnily mi vytvořit si základní představu a vývoji střední Ameriky, bohužel, jak, i jinde ve světě, přišlo komplikované 19. století a já se začala ztrácet a druhá část knihy pro mě byla extrémně náročná, byla jsem zahlcena informacemi, jmény, daty a nebyla jsem je s to absorbovat. Závěrečné kapitoly byyl ale opět výborné.

07.05.2020 5 z 5

Kniha mi dala mnoho nových informací, tématu se věnovala opravdu komplexně, ale místy na mě bylo hodně informací, čísel, jmen, což čtení znesnadňovalo. Závěr mě rozčílil.

02.05.2020 4 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Má druhá kniha od autora. Opět se mi četla velmi dobře, líbilo se mi prolínání kapitol o minulosti se současností, snažila jsem si vytvořit vlastní teorie, jak to bylo doopravdy, a závěr mě velmi překvapil. Příjemné, nenáročné čtení :)

26.04.2020 4 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

Moc mě bavila, líbilo se mi skládání přítomnosti a minulosti, různých úhlů pohledu. Konec na mě sice až příliš naivní, ale celkově se kniha četla sama :)

22.04.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Vyhovovaly mi krátké oddíly psané, které se střídaly, ale od necelé půlky mi byl konec víceméně jasny
Trošku mě zklamala poslední kapitola a hlavně poslední rozhovor hlavních postav.

29.03.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Vcelku příjemný thriller, od kterého jsem však čekala poněkud větší napětí - celkový příběh měl dobrý nápad a myšlenku, ale hlouběji mě nezasáhl.

18.03.2020 4 z 5

Je-li toto člověk Je-li toto člověk Primo Levi

Silný příběh, který patří k těm, které by si lidé měli povinně přečíst. Hlavou mi jde k tomu všemu navíc ještě jedna věc. Celou knihou prostupuje odlidšťování vězňů a jejich potupa a mnohokrát je toto připodobňováno ke zvířatům. Z mého přesvědčení mě to mnohokrát zaráželo a zarážet nepřestane a přemýšlím, zda je obhajitelné chovat se ke zvířatům "jako ke zvířatům". To je však jen na okraj :) K tématu holocaustu mám přečteno spoustu, Levi asi nebude tím nejlepším, ale jsem ráda, že jsem knihu četla.

06.03.2020 4 z 5

55 55 James Delargy

Klasický thriller, u kterého jsem dle popisu čekala bohužel mnohem víc.

23.02.2020 3 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Milé, příjemné víkendové čtení. :)

16.02.2020 4 z 5

Hrdinové Hrdinové Stephen Fry

Příběhy byly podány záživně, ale zároveň v souvislostech, připomněla jsem si je s chutí :) Lituji, že jsem podobnou knihu neměla po ruce před 15 lety k maturitě, během studií na VŠ.

19.05.2024 5 z 5

O kočkách a kocourech O kočkách a kocourech * antologie

Bavily mě možná 2 povídky celé sbírky.

11.01.2024 1 z 5

Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek I., Do roku 1197 Velké dějiny zemí Koruny české. Svazek I., Do roku 1197 Naďa Profantová

Kapitoly o pravěku jsou zpracovány perfektně a přístupně, posledních 150 stran jsem se ale ztrácela ve změti jmen a souvislostí. Skvělý je obrazový doprovod textu.

30.12.2023 5 z 5

Rybář Jarmil Koloušek Rybář Jarmil Koloušek Dominik Landsman

Styl psaní mě opět nezklamal, mnohokrát jsem se smála nahlas a to bylo přesně to, co jsem od knihy čekala a po čem jsem v danou chvíli toužila, a proto hodnotím plným počtem hvězd.

31.07.2023 5 z 5