Albina Albina komentáře u knih

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Nedá se popřít, že rodinné vztahy jsou všelijaké, ale tolik patologie na pár stránkách je vážně moc. Na moje gusto příliš depresívní.

17.01.2016 3 z 5

V rámci svého žánru dobrá kniha.

17.01.2016 3 z 5

Jak jsem přežil pubertu své dcery Jak jsem přežil pubertu své dcery Jan Weiler

Lehké, vtipné čtení o nelehkém životním období.

21.11.2020 5 z 5

Manaraga Manaraga Vladimir Georgijevič Sorokin

Myslím, že Palivo Manaragu zhodnotil docela výstižně, jen v hodnocení budu trochu mírnější. Dvě hvězdy.

23.10.2019 2 z 5

Cesta dlouhým dnem do noci Cesta dlouhým dnem do noci Eugene O'Neill

Naprosto skvělá kniha/hra. Pod povrchem všednosti doutnají konflikty, čtenář/divák postupně odhaluje jejich hloubku a nesmiřitelnost a poznává jejich kořeny. Kniha nutí čtenáře k zamyšlení nad svými vlastními vztahy s rodinou.

15.01.2018 5 z 5

Svatopetrský jarmark Svatopetrský jarmark Ellis Peters (p)

Slova, slova, slova ....
Knihami EP se prokousávám pomalu a ztěžka, protože jsou plné zbytečných popisů, zbytečných scén s epizodními postavami, zbytečných prázdných dialogů, které nemají na nic vliv a děj nikam neposunují.
Troufám si vzhledem k vysokému hodnocení od jiných čtenářů až rouhačsky tvrdit, že EP má grafomanské sklony. V této knize je obzvlášť patrné.

13.11.2017 2 z 5

Slovácko sa súdí Slovácko sa súdí Zdeněk Galuška

Skvělá kniha, která mi dělá radost už téměř padesát let. Nejen vtipně podanými historkami, ale i nefalšovaným nářečím. Zdeněk Galuška je navíc taky skvělý vypravěč. V Supraphonu vyšly povídky v jeho podání, a to je teprve bomba! Poslouchat třeba Nascípaný chlap je enom na zlobení donutí smát se nahlas, ať chcete, nebo nechcete.

23.06.2017 5 z 5

Tajemství císařovy milenky Tajemství císařovy milenky Naďa Horáková

Souhlasím s astroweb. Dospěla jsem ke stejnému závěru.
Ale na druhou stranu si říkám, že i takové knihy mají svoje místo na slunci, právě pro to šťastné vyznění. Zvlášť v dnešní době, kdy se na nás z médií dennodenně hrne lavina tragédií a často je nám navíc podprahově podsouváno, že na nich máme svůj podíl.

14.12.2016 3 z 5

Kletba markomanské královny Kletba markomanské královny Naďa Horáková

Solidní detektivka s archeologickou a muzejní tematikou ze současnosti s přesahem do minulosti. Vyšší level než romantické historické romány.

14.12.2016 4 z 5

Sedmilháři Sedmilháři Zdeněk Jirotka

Ne všechny historky jsou stejně vtipné a zábavné, ale přesto je ta kniha výborná. Moje nejoblíbenější je ta o rybáři a muších larvách.

13.02.2016 4 z 5

Slovácké povídky a humoresky Slovácké povídky a humoresky František Zýbal

Zýbalovy povídky ze Slovácka podávají barvitý obraz regionu dob už dávno minulých, ale bohužel jsou psány spisovným jazykem, jen postavy mluví nářečím a nářeční slova použitá ve spisovném textu působí neústrojně.

13.02.2016 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Hm, tu knihu jsem četla na doporučení, ale po přečtení jsem byla v rozpacích - líbila se mně? Nepřišlo mi, že se Hitlerovi podařilo strhnout masy, řekla bych, že ho většina fakt považovala za komika a vážně ho bralo jen pár jednotlivců.
Pokud tedy ta kniha má být varováním před návratem nacismu, tak na mě tak nepůsobila, a podle mě se autorovi záměr nepodařil. Mnohem silněji na toto téma na mě zapůsobila kniha Iry Levina Hoši z Brazílie.
Tři hvězdy za Vůdcovy projevy.

01.02.2016 3 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

Moje první a zřejmě poslední setkání s komisařem Wallanderem. Zpočátku slibný příběh se podivně rozpadne, Wallander mě irituje, když pořád přemítá, co by udělal jeho zemřelý kolega, atmosféra Lotyšska mně připadá přehnaně temná...
Po další knize nesáhnu.

20.01.2016 2 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Zatímco Atlas mraků mě silně zaujal jak příběhy, tak kompozicí, v Podzimech byly pasáže, které mě nebavily a které jsem přeskakovala. Tato kniha se Atlasu nevyrovná, ale za čtení rozhodně stojí.

17.01.2016 4 z 5

Návštěva staré dámy Návštěva staré dámy Friedrich Dürrenmatt