alabra alabra komentáře u knih

Sběratelé ostatků Sběratelé ostatků Vlastimil Vondruška

Odpočinková kniha, dobře napsaná, jen osobní linie mírně pokulhává až do červené knihovny - jedno oko nezůstalo suché. Jinak zajímavý obraz Evropy v době vlády Karla IV.

03.01.2015 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Umně vykonstruovaná osnova, napětí do poslední řádky, mistrně zpracované prolínání se jednotlivých postav, v jeho knihách se mi líbí i to, že jakoby na okraj příběhu vloží i zajímavosti a každodenní život určité země. Skvělá kniha.

31.12.2014 5 z 5

Sněhová císařovna Sněhová císařovna Laura Joh Rowland

Kniha se přibližuje oblíbené sérii o soudci Ti, místy příliš rozvleklé.

21.12.2014 4 z 5

Pozdní čas nastal nám Pozdní čas nastal nám Ludmila Klukanová

Zajímavé téma, styl jeho zpracování mě neoslovil, do knihy se promítá, že autorka je básnířka. Čekala jsem víc.

14.12.2014 3 z 5

Zavři oči, otevři pusu Zavři oči, otevři pusu Jana Červenková

Téma mě zaujalo, způsob zpracování nikoliv, příliš rozvláčné, neslané - nemastné.

14.12.2014 3 z 5

Prodavači ostatků Prodavači ostatků Vlastimil Vondruška

Martin ze Stvolna je dalším z hrdinů oblíbeného autora. Tentokrát není pátračem řešícím kriminální příběhy, spíše člověkem hledajícím své místo v životě. Nepatří mezi hrdiny jenom kladné, či záporné, takové problémy on neřeší. Své místo v této knize nenajde, ukáže nám kus středověkého světa na západ od našich hranic v době vrcholícího náboženského šílenství. Zpočátku dynamický příběh se zpomaluje, až se téměř zastaví. Proto jen čtyři hvězdy.

25.11.2014 4 z 5

Královna dvou králů Královna dvou králů Robert Fripp

Jedna z mála knih, které jsem nedočetla. Lákala mě svým námětem, leč zpracování bylo velmi nudné.

28.10.2014 1 z 5

Mojmír: Cesta pravého krále Mojmír: Cesta pravého krále Renata Štulcová

Četba pro děti,legendy a pověsti spojené s biblickými tématy do jednoho příběhu.

28.10.2014 3 z 5

Kronika zapomenutého templáře Kronika zapomenutého templáře Naďa Horáková

Pan Vondruška má konkurenci, příjemné počtení.

28.10.2014 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Naprosto skvělá, čte se jedním dechem, zápletka, výstavba, napětí do poslední chvíle

28.10.2014 5 z 5

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška opět nezklamal, oblíbené trio vyšetřovatelů má práci v městě Písku, série vražedných útoků má pozadí až v nejvyšších místech, v okolí krále Přemysla Otakara II.

13.07.2014 4 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Připojuji se k těm, kteří dávají nižší hodnocení, v některých pasážích ztrácela kniha spád, rovněž mi vadila neznalost poměrů u nás, zvláště když autor poukazuje na zpracovávání faktografických podkladů pro dané téma. A ten pohádkový závěr? Všichni padouši mrtví, dobro zvítězilo . . .

12.07.2014 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Jen málo knih nám ukazuje situaci i z druhé strany. Hrozné osudy. Lidé jsou většinou lidmi, měli by tak být bráni, za každé situace. Skvělá kniha.

08.07.2014 5 z 5

Ženy na pranýři Ženy na pranýři Naďa Horáková

Příjemné počtení, přibližuje období středověku, život měšťanů a osudy měšťanek města Brna.

08.07.2014 4 z 5

Krvavé příběhy z hradů a zámků Krvavé příběhy z hradů a zámků Felix Krumlowský (p)

Kniha nebyla hrůzostrašná, jak stálo na záložce, úryvky by se daly číst i v hodinách dějepisu.

08.07.2014 3 z 5

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Kniha je ve svém žánru dobrá, ale na první místo celkového žebříčku bych ji nezařadila. Dá se přiřadit k Prstenu Nibelungů. Autor dokonale propojil dějové linie jednotlivých postav, což je v tom ohromném počtu hrdinů jistě velmi obtížné. Překvapivá a nečekaná je smrt hlavních protagonistů, dává možnost rozvíjet nečekané dějové linky. Určitě si přečtu i další díly.

08.06.2014 4 z 5

Bílé břízy na podzim Bílé břízy na podzim Arnošt Lustig

Těžká četba o těžké době.

25.05.2014 3 z 5

Bezedná propast Bezedná propast Ken McClure (p)

Dobře napsaná kniha, peníze vítězí nad životem, realistické až z toho mrazí

03.05.2014 4 z 5

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Dobře postavený příběh, škoda, že zpracování bylo příliš zdlouhavé. Nerada přeskakuji stránky, ale tady se to jinak nedalo.

28.04.2014 3 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Oddechová kniha dobře napsána, nutí čtenáře pokračovat dál a dál. Škoda za ta místa, kde červená knihovna prosakuje více. Poutavě zachycená historie země a životy obyčejných lidí.

10.04.2014 4 z 5