Zavři oči, otevři pusu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Děj nové prózy známé české spisovatelky začíná za druhé světové války a zachycuje život u nás v dalších dvaceti letech. Mnohovrstevnatý psychologický román zobrazuje vývoj a pohnuté osudy dvou protagonistů — Marcely a Pavla. Navenek suverénní Pavel trpí velkými morálními handicapy, nejzávažnějším z nich je čin, jehož se dopustil v mládí coby pohraničník. Událost intenzivně ovlivňuje jeho další život a vstupuje i do jeho vztahu s Marcelou. Marcela se od dětství potýká s pocity nesvobody: probouzejí je vztahy s rodiči, společenské konvence i partnerství s Pavlem. Nakonec v sobě nachází sílu vzepřít se, prosadit si svou a odchází pracovat jako vychovatelka do ústavu pro postižené děti. Kniha jakoby mimochodem, ale velice přesně a působivě evokuje tehdejší dobu i politické dění a ukazuje, jak ovlivňovalo a deformovalo existenci obyčejných lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/209475/zavri-oci-otevri-pusu-209475.jpg 1.57
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Doplněk
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Zavři oči, otevři pusu

Přidat komentář
bábuška
26.04.2017

Už po přečtení několika stránek jsem knihu odložila. Nelíbil se mi styl psaní, popisované období nezáživně interpretované.

tisha8409
26.08.2015odpad!

Od začátku mi to samo řeklo "zavři mě. Nic ti nenabídnu" tak jsem to udělala a nelituji.

alabra
14.12.2014

Téma mě zaujalo, způsob zpracování nikoliv, příliš rozvláčné, neslané - nemastné.

bookemma
28.09.2014

Tak nevím, nějak jsem se nemohla donutit, abych knihu dočetla. A to většinou nikdy nedělám. Nápad mi prvotně přišel velmi zajímavý, ale stále jsem se nemohla začíst... Osudy Pavla a Marcely mě příliš nenadchly. Za mě tedy jen dvě hvězdičky.

Autor a jeho další knihy

Jana Červenková
česká, 1939

všech 10 knih autora

Kniha Zavři oči, otevři pusu je v

Přečtených13x
Čtenářské výzvě1x
Chystám se číst1x