Aktenanka Aktenanka komentáře u knih

Nula Nula Charles Seife

Na začátku to vypadalo jako nudný příběh z oblasti teologie a filozofie. Nakonec došlo ale k výraznému obratu a mohu říci, že se jedná o jednu z nejzajímavějších knížek z oblasti matematiky, fyziky a astronomie a to hlavně pro její jednoduché pojetí nejnovějších teorií poslední doby. Všem doporučuji přečíst. Možná právě vy budete ti, co pomůžou k objasnění nejasností v těchto teorií, přestože se to může jevit nepravděpodobné.

Prostitútka Prostitútka Lucia Sasková

(SPOILER) Romantické příběhy bývají většinou přitažené za vlasy, ale toto je přímo skalp. Definitivně to autorka zazdila, kdy láska hlavní hrdinky je nakonec z kluka, co hraje v kapele po barech, rocková celebrita a zároveň pozor - špičkový právník, který jí vyseká z průšvihu. Absurdita za absurditou. Přitom to mohla být zajímavá sonda do života dívky, která se shodou okolností stane prostitutkou (to, jak se to stalo, bylo bizarní už samo o sobě). To ale autorce nestačilo a dohnala příběh do krajnosti a dívku do obchodu s bílým masem, kde byla zdrogovaná a opakovaně tvrdě zneužívaná. Nikdo ji samozřejmě nehledal a nakonec ji ještě zažalovali. To by se dalo zkousnout. Co ale neunesu je, že dívka si prošla obrovským traumatem, ale vůbec se to na ní nepodepsalo. Prostě pohoda jazz. Stejná holka se stejným pohledem na život, tak jak na začátku. Výsměch všem holkám, co si jakýmkoliv typem zneužívání prošly. Do půlky byla knížka dobrá, od druhé půlky to byla bolest.

22.01.2024 2 z 5

Poznáváme - Korsika Poznáváme - Korsika kolektiv autorů

Nebylo to, co jsem čekala. Dneska člověk nepotřebuje o každém místě info o tom, kde se najíst - milion restauraci ohodnocené dolarem a co tam vaří (na to máme Tripadvisor) nebo kde se ubytovat - milion hodnocení ubytování (na to máme booking a Airbnb), naopak chci zajímavosti o místech, zakoutích, kam se podívat, co nevynechat, detaily o trecích na horách, detaily o památkách. A nic, tedy něco jo, ale hrozně málo. Zklamání.

10.10.2023 2 z 5

Nemožná Nemožná Dana Hlavatá

Neseděl mi styl, jakým to bylo napsané. Ani mě to nijak nepobavilo.

23.05.2023 2 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Jednodenní záležitost. Oddechové čtení.

14.05.2023 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

S příběhem jsem se ztotožnila. Ta zápletka byla fajn. Tolik sexuálních scén, to už bylo zbytečné.

11.03.2023 4 z 5

Jedeme do světa Jedeme do světa Irmgard Paule

Nejoblíbenější knížka mých dětí. Úplně ji milují :)

14.10.2022 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Kniha byla dobrá. Ale vzhledem k vysokému hodnocení jsem měla asi přemrštěné očekávání. Takže ubírám hvězdičku: za druhou půlku knihy, která nebyla uvěřitelná - prostě mi to nesedělo, vzhledem k tvrdým podmínkám, jaké měla hlavní hrdinka. Za nepravděpodobnou pointu příběhu. A za to, že to není ukončený příběh, ale budou další díly - než vyjdou nové, tak zapomenu detaily a já nerada čtu něco dvakrát, protože zápletky si pamatuji a už mě to pak tak nebaví.

08.05.2022 3 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Knížka se dobře četla, co se týče stylu psaní. Ale jinak je naprosto nudná, nezajímavá. Téma s velkým potenciálem, ale vůbec nevytěžené. Žádné napětí a jen samé náznaky toho, co se vlastně děje. Jakoby se autorka styděla to prostě napsat na rovinu. Pak se ale neměla pouštět do takového námětu. Závěr knížky je odfláknutý. Půlku věcí jsme se nedozvěděli. A nebo jen v jedné větě.

21.03.2022 2 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Naprostá pecka. Celá trilogie. Kdyby mi někdo tvrdil, že mě bude zajímat fantasy, kde v polovině textu se jedná o popis bojových taktik, tak bych si ťukala na čelo. Ale tohle bylo prostě tak zajímavé, že to si musíte přečíst. Spíš než děti a mládež to ocení zralejší bytosti. Palec nahoru.

12.01.2022 5 z 5

Italské radosti Italské radosti Maeve Haran

Začátek nic moc. Ale jsem ráda, že jsem četla dále. Stojí za přečtení.

29.08.2021 4 z 5

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Ani druhy díl není o moc lepší. Je tam kolem spousta vaty a napětí se v knize ztrácí.

28.01.2021 3 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Tak jsem čekala, že to bude lepší. Ale asi je to tím, že jsem posledně četla kvalitní knížku, která ve mě vyvolala spoustu emocí. Tato to nesvedla. Nelíbilo se mi jméno hlavního hrdiny. Zápletka dobrá, vlastnosti postav taky povedené, ale to zpracování děje, to se dalo napsat o dost lépe. Několikrát se tam opakuje to samé. S to není napínavé. Kdyby měla hlavní hrdinka trochu cti, tak se sebou nenechá tak vorat a přesto by to mohlo dopadnout dobře. Navíc mi bylo hned na začátku jasné, co pan M. dělá za profesi. Ke konci jsem trošku doufala, že mě kniha překvapí a nebude tomu tak, ale nestalo se. Není to špatné, ale taky to není top hitparáda.

23.01.2021 3 z 5

Kontaktní rodičovství Kontaktní rodičovství Lucie Harnošová

Naprosto skvele informace. Neni to kniha, spise brozurka a neda se koupit, ale autorka ji poskytuje zdarma ke stazeni pod nazvem 10 principů kontaktního rodičovství. Vrele doporucuji.

26.07.2018 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Čekala jsem od toho víc.

16.02.2015 3 z 5

Zloděj času Zloděj času Terry Pratchett

Mě se tato Pratchettovka líbila. Jiní zas byli opačného názoru. Tak nevím. Podle mě ale stojí za to si ji přečíst :)

22.09.2014 5 z 5

Hra na třetího Hra na třetího Zuzana Francková

Tato knížka se mi moc nelíbila. Příběh dobrý, ale některé pasáže napsala autorka hodně zkráceně, takže zajímavé období pěti let je napsáno v jednom odstavci, což silně kontrastovalo s faktem, že jiné zas byly rozepsané podstatně více. Navíc kniha silně působí dojmem, že ji autorka ani psát nechtěla nebo to chtěla co nejrychleji mít z krku. Neustále svým postavám vkládá do úst větu "A tak dále." Takže tam máme dialog, hrdina mluví trochu déle a najednou "A tak dále". Jednou, max. dvakrát by se to dalo pochopit, ale je to tam častěji než je zdrávo.

21.07.2014 2 z 5

1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství 1089 a další parádní čísla: Matematická dobrodružství David Acheson

Pěkné přiblížení a shrnutí nejdůležitějších objevů v matematice.

Problémy pro třetí tisíciletí Problémy pro třetí tisíciletí Keith Devlin

doporučuji všem, kteří se zajímají o matematiku

Zasažen bleskem Zasažen bleskem Jeffrey S. Rosenthal

Velmi smysluplně rozpracované téma o pravděpodobnosti, napsané čtivým způsobem a ze života. Pochopí i člověk, který o této problematice nikdy neslyšel.