Ailee Online Ailee komentáře u knih

Znamení Athény Znamení Athény Rick Riordan

Tento díl jsem četla skutečně dloooouho. Hodně mi nesedlo, jak se tolik postav najednou mačká na jedné palubě a každá si snaží ukrojit svůj díl pozornosti a hrdinství. Všechno se tím tak nějak rozmělnilo. Teprve když začali víc pracovat jako tým, začalo mě to bavit více. Ale to jejich "já jsem tak neschopný a všichni jsou lepší než já" mě fakt štvalo. Zvlášť když si na svou "neužitečnost" stěžoval (byť v duchu) ale opravdu každý. Několikrát. Pořád tak trochu doufám, že se mi to "nelíbí" jen proto, že jsem to četla během své čtecí krize. Teď se ke čtení vracím s mnohem větší chutí, tak uvidíme.

05.02.2024 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Za tři, ale hodně slabé tři. Pardon, ale kolik že to Eleně je? Osm? Jasně, proč ne. Já umět to co ona a být tak výřečná v jejím věku, tak dnes kandiduju na prezidenta. Superman, Herkules, Black Widow nebo Hermiona s Eragonem v jednom? Marry Sue jak vyšitá. V osmi, upozorňuji. A že je to určené pro mladší, to opravdu neomlouvá. Zajímavých bylo asi tak posledních 50 stran, zbytek se musel přetrpět a jen obracet oči v sloup.

02.02.2024 3 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Děj knihy nebyl sám o sobě kdovíjaké terno, ale díky prapodivnému a neotřelému prostředí zvláštním způsobem vynikl. El je postava s neuvěřitelnou energií, třebaže si vždy pro sebe vybírá tu nejhorší a nejtěžší cestu. I Orion je zvláštní podivín. Ale chodit na takovou školu a přežít ji asi nikdo normální nemůže. Kniha rozhodně zaujme svou neobvyklostí.

27.01.2024 4 z 5

Pohádka Pohádka Stephen King

Nečekaně milé překvapení a neuvěřitelné zklamání v jednom balení. Asi tak bych tuto knihu popsala. Začátek mi překvapivě velmi dobře sedl, ačkoli by se dalo říct, že je mimo můj okruh zájmu, ale je to tak. Vztah mezi hlavními protagonisty se mi líbil a jejich hašteření a mrzutosti starého pána byly skvělé. Jejich vztah mi přišel uvěřitelný a přirozený. Dokonce i pomalé stupňující se napětí a tajemno byly fajn. Jenže pak se děj obrátil o 180 stupňů. Doslova. A tam, kde by mě osobně měl nejvíc bavit, jsem ztratila zájem. Nemluvě o rádoby "zamilovanosti" dalších protagonistů, které jsem teda nevěřila ani za mák. Záporáci nestojí ani za řeč a copak je to za dobrodružství bez správného záporáka. Takže zatímco bych první třetinu knihy hodnotila pěti hvězdičkami, zbylé dvě dosáhnou s přivřeným okem na tři.

24.01.2024 3 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Možná trošku pomalejší a méně děje, ale za to, když přišlo na věc, musela jsem si připomínat dýchat. A konec? Ha, nečtěte, pokud nemáte rovnou po ruce další díl.

23.01.2024 4 z 5

Útěk z Falaise Útěk z Falaise John Flanagan

Stále to není špatné, ač ohrané a tak říkajíc "na jedno brdo". Přesto to pro mě bude asi poslední díl, který z této série kdy budu číst. Následující má tak špatný hodnocení, že si nebudu kazit svou představu o HU.

14.01.2024

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Abych byla upřímná, tak vlastně nevím, co o této knize napsat. Jediný důvod, proč jsem ji četla, je čtenářská výzva. Žánr knihy je natolik mimo mou komfortní zónu, že pro mě byla těžko stravitelná. Přesto mě zaujala svým jazykem a stylem navzdory tomu, že "příběh", pokud se tomu tak dá říkat, mě naprosto nevtáhl. Díky tomu jsem snadno při jejím poslechu ztrácela pozornost.
Příspěvek od juliesze je vlastně velmi trefný!

14.01.2024 3 z 5

Ztracený princ Ztracený princ John Flanagan

No... už to postrádá šmrnc a originalitu. Ono taky co ještě napsat v patnáctém díle tak, aby to bylo něco nového?

13.01.2024

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Tři hvězdičky za komplexnost a bohatost, ale veškerá květnatá slůvka jsou k ničemu, když je děj tak stráááášně vleklý a nudný. V tomto případě dávám asi přednost seriálu, kde je i navzdory bohatému světu jen to důležité.

06.01.2024 3 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Archiv má u svých čtenářů zjevně rozporuplné názory. Buď ho milují nebo nenávidí. Já se připojuji k té polovině, která ho zbožňuje. Jako poslední/první kniha roku mi skvěle sedl. Postavy byly zajímavé a reálné a co je pro mě hodně důležité, neodhalila jsem viníka moc brzy. Victoria Schwab píše originální a nevšední světy. A moc jí to jde.

05.01.2024 5 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Nebylo to špatné, ale nemůžu říct, že bych si k postavám vypracovala nějaký vztah. Byla to jen taková, řekněme, akční hrdinská fantasy. Nic extra komplikovaného, rozuzlení jsem znala už v půlce. Ničím nepřekvapí, ale jako taková jednohubka dobré. K dalšímu dílu mě to asi nedonutí.

14.12.2023 3 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Nemůžu si pomoct, ale Královská hraničářka (v originále vedeno jako samostatná série navazující na HU) mě už moc nebaví. Ono samo o sobě je děj už dost ohraný, fóry známé a ty věčně se opakující informace jako "jak už to koně dělávají" nebo že hraničáři se svými koňmi mluví 5x za díl... No HU zůstává srdcovkou, pokračování už trochu prostě vázne.

14.12.2023 3 z 5

Divoká karta Divoká karta Chloe Neill

Veze se to na podobné vlně jako všechny předchozí díly. Nic světoborného a přesto se to čte velmi dobře. Udržuje si to svou úroveň.

12.12.2023 4 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Ani špatné, ani dobré. Je to jiné, i když stejné. Jak píše Ronnie, chybí nám tu Will. Je to takové zdlouhavé.

10.12.2023

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Královská hraničářka je takové opakování prvního dílu Hraničářova učně. Stejné situace, stejné fóry, stejné rady. Na druhou stranu je děj výraznější, ostřejší. Zvlášť konec.

06.12.2023

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Takové milé doplnění, které se po dočtení HU dotkne i emocí. Rozhodně se vyplatí do knihy pustit.

01.12.2023 4 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Sladkobolný díl. Už je z něho cítit, že naši hrdinové skutečně dospěli. Pošťuchování mezi nimi již má jiný tón a není tak dětinské, třebaže narychlo upletený vztah mezi Evanlyn a Elis je trošku... kostrbatý. Závěr mohl být napínavější, ale i tak byl dobrý. Avšak poslední stránky, ač měly být veselé, mě spíše rozesmutnily. Skvělé série zde končí. Jistě, máme ještě "Ztracené příběhy", které jsou skvělým doplňkem, a "Královskou hraničářku". Ta je však již chabou napodobeninou Hraničářova učně.
Rozhodně jsem celou sérii nečetla naposledy.

25.11.2023

Útočiště Útočiště Robert Anthony Salvatore

Tento díl mne bohužel nechytil. Dritzovo putování za nalezením nového domova bylo nevýrazné a sem tam propletené nějakou akcí, aby nebyla nuda, než že by samotná akce děj nějak hlouběji posunovala. Ano, měly své opodstatnění, hnaly Dritze z místa na místo, ale to pro mě prostě není dost.

21.11.2023 2 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Začátek byl pro mě odrazující. "Moderní" výrazy kombinované s kočáry a spodničkami mi prostě nešel k sobě, a to i když vím, že když sečtete staletí, tak se technicky vzato příběh odehrává v našem století. Byl to zkrátka zvláštní maglajz. Hlavní postava mě příliš nezaujala, ale konec mě nakonec navnadil dost na to, abych chtěla pokračovat. Za mě 3,5*

19.11.2023 3 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Pořád dobrá oddechovka, ale charaktery postav už jsou poněkud ohrané. Předvídatelné, ale u tohoto typu knih mi to vlastně vůbec nevadí. Za přečtení to stojí, i když vím, že podruhé se ke knize nevrátím.

17.11.2023 4 z 5