Adso Adso komentáře u knih

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Neočekávejte závratný děj, očekávejte závratnou sondu do vnitřního světa několika lidí, kteří se sešli v Paříži.

15.03.2019 5 z 5

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Úžasné! Četl jsem ji ve svých šestnácti a poprvé jsem zažil ten pocit, kdy kniha skončí a já nevím, co dělat dál.

09.03.2019 5 z 5

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Těžce uvěřitelné, ale dobře podané a napínavé.

10.09.2018 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Je pravda, že začátkem se člověk musí asi víc prokousávat a knihu ihned neodložit. Alespoň v mém případě to tak bylo. Následuje však napínavý příběh, u kterého je již dopředu cítit, že nemůže dopadnout dobře takřka pro nikoho. Jen do poslední chvíle nevíte proč.

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Celkem zajímavě pojatý thriller, dvě časové linky, poněkud předvídatelný konec, ale stále se to dá považovat za knihu, která zaujme.

09.03.2019 4 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Pro mě nejlepší kniha od P.D. Jamesové. Pokaždé v ní objevím něco nového, něco, co má s dějem a rozuzlením byť jen sebemenší souvislost. Jako čtenáře mě do děje vtahovalo nejen napětí a touha po vypátrání vraha, ale také jsem byl fascinován uzavřeným, téměř klášterním prostředím ošetřovatelské školy. To místo dalo vyniknout charakteristickým rysům jednotlivých postav do takové míry, že o nich čtenář ví naprosto vše a nechce se mu proto věřit, že vrah je někde mezi nimi.

Legenda o jazyku Legenda o jazyku Pavol Rankov

Strhující, skličující.

13.10.2019 5 z 5

Němcova vesnice aneb Deník bratří Schillerových Němcova vesnice aneb Deník bratří Schillerových Boualem Sansal

Propojení současnosti a doby druhé světové války patří mezi má oblíbená témata. Zde stojíme před deníkem dvou bratrů, kteří se nikoliv vlastní vinou stali oběťmi minulosti jejich otce. Ve výsledku cítíte velkou lítost nad jejich životy a snad trochu zvláštní pocit z toho, jak se mladší z bratrů dokáže se situací vyrovnat.

Vetřelec Vetřelec Tana French

Upoutá pozornost od první stránky. Příběh je napínavý, i když ne nijak děsivý - není to tedy vyloženě thriller, spíše skvělá detektivka.

27.05.2018 5 z 5

Město kouře Město kouře Jason Lutes

Druhý díl na mne zapůsobil více než první, možná je to tím, že my - na rozdíl od hrdinů komixu - víme, k jak hrůzným událostem se schyluje. Oni zatím jen tuší a snaží se žít svůj městský život, chodit do společnosti, na koncerty, demonstrace, změnit sexuání orientaci, zatímco atmosféra houstne a houstne.

Město kamene Město kamene Jason Lutes

Sonda do socio-politické atmosféry předválečného Berlína. Někdy je příběh možná trochu chaotický, ale celkově se kniha do mě zapsala a donutila mě v knihovně najít druhý díl.

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Můj první Vondruška a od té doby kupuji pravidelně všechny díly ze série Hříšných lidí. :)

Zdislava a ztracená relikvie Zdislava a ztracená relikvie Vlastimil Vondruška

Vondruškova historická detektivka (opět) nezklamala. Tato byla navíc velmi bohatě propracovaná, přesto bez zbytečných odboček a vedlejších linek. Zakoupeno na nádraží, 3hodinová cesta vlakem utekla jako nic. :)

04.02.2018 5 z 5

Vražda o stříbrné svatbě Vražda o stříbrné svatbě Lee Harris (p)

Přidám se k ostatním, že ze série o jeptišce byla toto asi nejlepší kniha. Děj je napínavý, záhada se jeví jako nerozluštitelná, konec překvapivý, ale logický. I když většinou nemám dlouhé vypisování rád, u Kix mě baví popisy jejího denního programu, maloměsta, ve kterém žije, procházek s kamarádkou atd.

Hračkář Hračkář Liam Pieper

Fascinující příběh propojující dvě hlavní dějové linie, které mezi sebou úzce souvisejí. U Adama se o jeho minulosti dovídáme prakticky hned na začátku knihy, u Arkadije se jeho příběh rozplétá postupně a končí pro některé možná překvapivě. U mě lehčí zklamání z toho, že kniha končí tak, jak mě někdy uprostřed čtení napadlo, a nebyl jsem tedy až tak v závěru překvapen. Proto nedávám 5 hvězd. Jedno zamyšlení: oba hrdinové měli za sebou svou minulost, jen jednoho však dohnala. Čí minulost ale byla horší?