acul.p acul.p komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Líbilo se mi... Napínavé, nečekaný konec, jen styl psaní mi moc neseděl :)

07.04.2017 4 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Prostě pecka!!! stejně jako jednička :) doufám, že se ještě dočkáme dalšího pokračování :)

22.03.2017 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Krásná kniha nejen o duši člověka, ale také o duši lidí :) I když nejsem vyloženě pejskař, tak tahle kniha mě opravdu nadchla :)

02.03.2017 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Prostě skvělé... Netřeba říkat víc :) Přála bych si další pokračování :)

26.02.2017 5 z 5

Bohové starých Slovanů Bohové starých Slovanů Peter Weleslaw Kuzmišín

Téma super, taková kniha určitě na trhu chyběla, jak tady píše další uživatelka. Bohužel těch bohů bylo u Slovanů tolik a jejich vztahy tak složité, že jsem se v nich moc nezorientovala :D :D kniha byla psána celkem čtivě, i když se mi jednotlivé kapitoly zdály být dost jednotvárné. Co ale byla hrůza, tak korektura textu... nejspíš tedy ani žádná neproběhla. Gramatické chyby nebyly, ale ty překlepy - ve slovech chybějící nebo naopak přebývající písmenka, někde i dvě stejné slova za sebou.... a to třeba hned čtyři chyby na jedné straně...na čtení strašně rušivé.

19.02.2017 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

I přesto, že jsem už po pár zkušenostech dost skeptická k tzv. bombastickým bestsellerům, rozhodla jsem se Dívku ve vlaku přečíst. A i přeszo, že mi hlavní hrdinka nebyla příliš sympatická, tak jsem knihu hravě přelouskla, byla čtivá, napínavá a konec opravdu překvapující. Rozhodně za přečtení stojí ;)

11.02.2017 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Naprosto skvělá fantasy...pět hvězdiček je v tomto případě málo :)

06.02.2017 5 z 5

Kapitánova dcera Kapitánova dcera Leah Fleming

Krásná kniha o neobyčejných osudech obyčejných lidí :)

15.01.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Z knihy jsem nebyla ani zdaleka tak nadšená, jak jsem očekávala podle pochval našich čtenářů. Odpočinkově není špatná, ale humor je tady ve většině případů dost nucený a prakticky se pořád opakující. U pár scén se ale dalo zasmát, ale ani to mě nepřesvědčilo ke čtení dalších dílů.

09.12.2016 2 z 5

Fit Recepty 2 Fit Recepty 2 Lucia Wagnerová

Skvělá kniha plná úžasných receptů, které jsou snadné na přípravu a hlavně z ingrediencí, které jsou u nás běžně k dostání :)

07.12.2016 5 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Kniha mě nebavila... hlavní hrdinka mi nebyla vůbec sympatická. Egoistická a povrchní stejně jako prostředí, ve kterém se děj odehrává. To že má být thriller šokující byla docela pravda,, někde jsem se opravdu nestačila divit, jak to bylo až "přitažené za vlasy".... Co se ale autorce nedá upřít je dobré vypravěčství a stylistika....tak aspoň jednu hvězdičku za to :)

21.11.2016 1 z 5

Pořadí narození Pořadí narození Cliff Isaacson

Opravdu zajímavá teorie...až jsem se sama divila, kolik toho na mě sedělo :)

01.10.2016 4 z 5

Místo tebe Místo tebe Sofie Sarenbrant

Na to že první díl mi nepřipadal nijak zvlášť strhující, jsem ráda, že jsem se rozhodla přečíst pokračování :) "Místo tebe"...super napínavý děj s naprosto nečekaným koncem :) Čte se jedním dechem.

26.09.2016 5 z 5

Odpady:  odpad ve světě nechtěných vedlejších účinků Odpady: odpad ve světě nechtěných vedlejších účinků Thomas Hylland Eriksen

Super kniha!!! Hrábla jsem po ní spíš ze zvědavosti - co se asi tak dá napsat o odpadu - ale tolik zajímavých myšlenek, postřehů a úhlů pohledu jsem od autora nečekala. Kdo se alespoň trochu zajímá o ekologii, třídění odpadu atd., tak si určitě přečtěte....kdo se nezajímá, měl by si přečíst alespoň dvakrát ;)

22.09.2016 5 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Opravdu skvělá kniha :) Hezká oddechovka a přitom žádný slaďák. Chválím jako mnozí také obálku, která pěkně doplňuje tajemnou zápletku příběhu :)

14.08.2016 5 z 5

Jak je tady napsáno už mnohokrát, s prvními dvěma knihami se nedá vůbec srovnávat, nudné, nezáživné, po 100. straně končím a odkládám, škoda času. Za mě velké zklamání :(

04.08.2016 1 z 5

Inside IS – 10 dnů v Islámském státě Inside IS – 10 dnů v Islámském státě Jürgen Todenhöfer

Tahle kniha by dnes měla být povinnou četbou. Pravdivý obraz nejen "Islámského státu", jeho vzniku, motivace a cílů...ale také prohnilosti politiky USA a Západu a o naivitě západní veřejnosti. Myslím, že pan Todenhöfer si zaslouží velký dík za svoji odvahu a přínos informací, které nám touto knihou dává.

15.02.2016 5 z 5

Krása je můj hřích Krása je můj hřích Vladimír Přibský (p)

Život Lídy Baarové mně velmi zajímá, ale tato kniha mi moc nesedla, především autorův styl psaní. Zpočátku, než jsem si na něj zvykla mi dělal opravdu problémy...někde něco nedávalo smysl, někde naopak bylo něco vysvětlováno několikrát opakovaně, jindy text dost zmatečný...škoda, příběh by se dal určitě krásně románově zpracovat :)

04.02.2016 3 z 5

Město mrtvých Město mrtvých Stephani Danelle Perry

Srovnatelně dobrá s prvním dílem, takže po slabší dvojce příjemné překvapení :)

08.01.2016 5 z 5

Nostradamus - Příchod apokalypsy Nostradamus - Příchod apokalypsy Kurt Allgeier

No jestli se proroctví opravdu vyplní, máme se na co těšit.... :(

30.12.2015 3 z 5