aamis aamis komentáře u knih

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Jednou a asi stačilo! Tématem jistě potěší srdce nadšených kritiků všemožných režimů či církve, navíc ve vtipné podobě, ale mě ani veršem, ani tématem bohužel neoslovil ...

30.05.2015 3 z 5

Balada z hadrů Balada z hadrů Jan Werich

Aktuálnost sama! Nejvíc se mi líbí styl humoru, který bohužel tolik nevynikne v knize, jako v podání pana Voskovce a Wericha v originální hře, kterou jsem viděla na záznamu. Moc jsem se pobavila a překvapilo mě, že se mi to tak líbilo ..

15.02.2015 4 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Je to fajn. Psané tak obyčejně, prostě - jako bych četla to, co se včera stalo. Velmi jednoduchý děj s humornými scénami. Nijak mě to neohromilo, ale hezky se to četlo ... a je zde o čem mluvit (např. u maturity). Nenadchlo, ale neurazilo. Nic víc k tomu nemám.

08.01.2015 4 z 5

Anděl Anděl Jáchym Topol

Knihu jsem četla k maturitě. Věděla jsem, že autorův styl psaní je velmi odlišný od autorů tradičních maturitních knih, a proto jsem si svoje čtení chtěla něčím oživit. Ze začátku mi toto netradiční zpracování textu poměrně vadilo, ale potom jsem se do toho nějakým způsobem dostala.
Samotné téma bylo na první pohled zajímavé. Hledají se složky velmi účinné drogy a nakonec se zjistí, že poslední složkou je lidská krev. To mě docela zaujalo, tak jsem knihu začala číst. Ale musím říct, že mě bavilo spíše až to závěrečné vyústění, kde se pojednávalo právě o poslední přísadě a bylo tam trošku více prapodivné až nechutné akce.
Celkově mě ale kniha nezaujala na tolik, ale myslím, že k maturitě je to docela dobrá volba. Dá se moc pěkně rozebrat. Pro příklad uvádím mnoho vulgarismů, metafor a to, že text je zcela bez uvozovek, což dodává knize takovou obyčejnost dialogu.

20.12.2014 3 z 5

Absolone, Absolone! Absolone, Absolone! William Faulkner

Knihu jsem četla asi 3 měsíce, jelikož jsem ji přečíst musela a neustále jsem se k ní musela přemlouvat. Na mě to bylo velmi těžké čtivo - rozsáhlá souvětí, prolínání časových rovin, změna vypravěčů a mnoho dalšího. Jinak v celku pěkný příběh plný psychologie postav, amerického Jihu a nekončících vět s pomlčkami, závorkami atd. .. Jen pro ty, kteří si vážně troufnou!

30.03.2014 3 z 5

Hlavolam Hlavolam Håkan Nesser

Kniha vypadala podle popisu fakt dost zajímavě. Tajemný začátek to potvrdil, krátce po něm se však tento dojem vytratil... Zbytek si už vlastně ani moc nepamatuji. Vlastně je to asi první detektivka, která mě nechala tak nějak zvláštně chladnou. Nenadchla mě.

20.03.2018 3 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Jedna z nejlepších knih, které jsem za svůj "maturitní maratón" četla. Spojení humoru, běžných i neobvyklých životních situací vytváří takový lehký a milý způsob vyprávění, což mě neuvěřitelně zaujalo. Naprosto procítěné a dokonalé příběhy o kráse přírody a o dětském vnímání hrůzného světa, ze kterých jsem čerpala mnoho pozitivní energie!

22.03.2015 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Výborná kniha s originálním příběhem. Pro čtenáře naprosto něco jiného, když si představuje atmosféru míst pomocí pachů. Patrick Süskind popisuje všechny vůně, jako by tam snad byl a občas mi i nějaká ta vůně zašimrá u nosu. A navíc, hlavní hrdina Grenouille není vůbec typickým vrahem, jak by se mohlo zdát. V průběhu čtení měl mé sympatie a tak trochu jsem mu i fandila. Jen závěr byl poněkud nečekaný a .. podivný. Ale v celku je to naprosto jedinečný příběh. Doporučuji.

22.03.2014 5 z 5

Jak je důležité míti Filipa Jak je důležité míti Filipa Oscar Wilde

Knihu jsem četla v originále, tedy v angličtině a musím říct, že to je naprostá paráda. Humor, zápletky, nějaká ta romantika, vztahové komplikace, vše o čem rádi čteme. Jako plus i téma a závěr celé hry - velmi originální a nápadité.
Já mám moc ráda Algernona, který mluví úplně výborně - miluju jeho humor - například věta: \"You are the most earnest-looking person I ever saw in my life.\" No paráda! Rozhodně doporučuji přečíst, stojí to za to.

24.09.2013 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Nikdy jsem neměla ráda horrory. Asi by mě nikdo nepřemluvil, abych se podívala na filmové zpracování, ale do knihy jsem se velmi ráda 'pustila'. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Velmi se mi líbily všechny ty psychologické zápletky, napínavé-děsivé scény a atmosféra. Žádný zmatek v postavách, chvilkami příjemné oživení vtipem, ale stále si kniha držela svou atmosféru. Bavilo mě, jak si s Clarice Dr. Lecter pohrává a vůbec jejich rozhovory stojí za zmínku. Výborné, výborné.

03.08.2013 5 z 5