77michaela77 77michaela77 komentáře u knih

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

Nezanechala vůbec nic. Vlastně ani názor ????

25.02.2020 2 z 5

Rakovinu nevyléčíš Rakovinu nevyléčíš Denis Leary

Rychlo oddechová kniha. Někde mezi černým humorem, sarkasmem a ironií byla i hlubší myšlenka a přesah, který mě donutil se zamyslet. Občas jsem se pousmála, občas zamyslela, za mě fajn ????

14.02.2020 3 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Od autorky jsem přečetla knihy všechny. Do této jsem se musela nutit, zdálo se mi, že se děj táhne, konec byl předvídatelný a postavy nijaké. Všechny předchozí knihy jsem přečetla jedním dechem, to se u této nestalo.

29.07.2018 2 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Do tři čtvrtě byla kniha skvělá. Ale po názoru, že každý nemocný má možnost se vyléčit z čehokoliv, pokud najde cestu, ze mě nadšení opadlo.

07.07.2017 3 z 5

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Knihu jsem dočetla jen abych s čistým svědomím mohla napsat komentář. Vážně jsem myslela, že se mi knížka bude líbit.. No, nehledě na to, že jako student psychologie jsem se někdy musela vážně smát mi přijde, že se kniha ani dobře nečte, ani neutíká i přesto, že je krátká. Určité věty se opakují stále dokola, někde mi kniha nedává význam vůbec a největší sranda? Ochočujeme si děti :) Toť asi vše, nikdy víc..

23.08.2016 1 z 5

Plán odprevádzania (Café Hyena) Plán odprevádzania (Café Hyena) Jana Beňová

Nejzvláštnější kniha, kterou jsem četla. Spousta metafor, které člověk pochopí až později, jestli vůbec :) Budu si ji muset přečíst znovu.

16.06.2016 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Kniha se mi líbila více, než Papírová města. Příběhově poměrně plochá, postavy rozvedeny do větších "detailů", a ta matematika? Nesnáším jí a nechápu jí :) Ale to propracování vzorců v knize? Minimálně zajímavé.

14.06.2016 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Propagace knihy mě přiměla koupit si ji také. A nadšená tedy vůbec nejsem. Postavy nepropracované, příběh o ničem (alespoň pro mě), žádné vyvrcholení děje. Možná je kniha cílená pro mladší věkovou kategorii. Ale abych jen nehanila, v knize se najde pár vtipů, vtipných poznámek, nad kterými se člověk pousměje.

14.06.2016 3 z 5

Cesta životem Cesta životem Pavel Říčan

Vše pochopitelně naservírované, dá se číst u kafe, bez dohledávání pojmů atd. Nehodí se jen do psychologie, pedagogiky, biologie, ale do života jako takového.

14.09.2014 5 z 5

Dějiny psychologie Dějiny psychologie Morton Hunt

Naprosto bez problémů pochopitelné souvislosti a pojmy. Nebojte se tloušťky, kniha totiž neskutečně utíká. Ke každé z definic příklad, doplněno obrázky - super.

14.09.2014 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Je pravdou, že tato kniha má SPOUSTA zbytečných, táhnoucích se popisných pasáží. Ty jsem prostě přeskočila a věnovala se samotnému ději, který mě upoutal a bavil. Podovka k čaji, kávě, do deštivých dní.

10.09.2014 3 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Kniha je zajímavá a určitě si ji časem přečtu znovu. Chápu ale, že není pro každého :)

09.09.2014 4 z 5

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Srdeční záležitost. Vždy byla a je mojí nejoblíbenější knihou, kterou všude doporučuji. Poetické dílo o venkově, přátelství.

09.09.2014 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Na knihu jsem se těšila, především kvůli doporučení holek v mém věku, kvůli její propagaci. Teď je mi akorát líto investované částky. Knihu jsem nedočetla a asi ani nedočtu. Prostě to není můj šálek kávy.

09.09.2014 1 z 5