1Maja1 1Maja1 komentáře u knih

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Velmi silný příběh opravdové lásky. Poutavě napsáno. Jednoduše a přesto tak silně.

20.03.2020 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Něco tak napínavého a nervy drásajícího jsem snad ještě nečetla! Klobouk dolů.

12.03.2020 5 z 5

Kniha mi mluvila z duše. Nevím jak, ale postupně jsem si také dospěla k tomu, že ráda vyhazuji věci, které už pro mě dosloužily, jejich potřeba v mém životě už skončila. A je to velmi očistný a osvobozující proces. Opravdu se pak člověku snáze dýchá a žije. Takže vřele doporučuji.

V knize mi chyběly fotografie, jak porovnat oblečení svisle do skříní.

19.12.2019 5 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Román se mi díky své strohosti zpočátku nelíbil. Nakonec mě děj strhnul díky všem zvratům a provázanosti životů postav. A zároveň svou jednoduchostí, děj byl velmi realistický.

01.12.2019 3 z 5

Jane Eyreová Jane Eyreová Charlotte Brontë

Prvních 200 stran jsem se nemohla začíst, děj byl pro mě zdlouhavý a nudný. Pak se to však změnilo a prožívala jsem s Jane její pouť s napětím a přáním šťastného konce.

02.11.2019 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Kniha se četla skvěle, byla plná zvláštních zvratů. Přesto jsem si z ní nesedla na zadek, jako z prvního dílu. Ale to asi proto, že příběh pro mě už nebyl tak nevšední, jako při čtení jedničky. Věděla jsem, do čeho jdu. Přesto napětí přetrvává a těším se na pokračování.

14.08.2019 5 z 5

Nic podobného jsem snad ještě nečetla. Příběh mě úplně pohltil.

06.08.2019 5 z 5

Beznadějný případ? Beznadějný případ? Corban Addison

Nejdříve jsem byla knihou zklamána. Styl psaní mi připadal příliš jednoduchý, jakoby poplatný současným čtenářům, aby se kniha snadno četla. Asi od druhé třetiny mě děj knihy strhnul a dočetla jsem ji plná napětí.

26.03.2019 4 z 5

Pohádka máje Pohádka máje Vilém Mrštík

Klasika, která se mi velmi dobře četla, krásně jsem se při ní odreagovala. A popisy přírody byly někdy trochu delší, ale bez nich by ta kniha nebyla tak dobrá. Ty pasáže dokreslily atmosféru, podtrhly nevinnost Helenky.

13.03.2019 5 z 5

Síla odvahy Síla odvahy Laurent Vachaud

Knihu jsem zpočátku chtěla odložit a nedočíst. Od poloviny mě však příběh pohltil a dočetla jsem ji jedním dechem. Přesto styl psaní nemohu hodnotit vysoko. Většina scén byla slibně rozvedena, poté náhle skončila, a děj se přesunul na jinou dějovou linku.

09.02.2019 3 z 5

Smrt nemá poslední slovo Smrt nemá poslední slovo Simone Troisi

Silný příběh, jehož tíha na nás dolehne hlavně ne tou ztrátou dětí a matky, ale vyrovnaností rodičů a důvěrou v Boží vedení jejich života. Jako ateista nad tím asi dost zakroutí hlavou, já jako křesťanka jen smekám klobouk nad takovým sebezapřením se, odevzdaností se a důvěře v Boha.

28.01.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha přesně podle mého gusta. Krátké fejetony ze života ženy, ve kterých se každá matka, manželka či milenka najde. Navíc překrásné ilustrace Lely Geislerové.

24.01.2019 5 z 5

Medové příběhy Medové příběhy Ľubica Šebeková

Krásná, poučná knížka s nádhernými ilustracemi. Nenásilnou formou vede děti k lásce k přírodě.

28.11.2018 5 z 5