Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2076 515

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

ArwenAragorn
24.12.2020 5 z 5

81%
A to platí pro každého z nás: pokud nevydržíme pohled do zrcadla svých vlastních vzpomínek, pak nemůžeme ani prožít smutek nad tím, co se stalo, a jít dál. Může to to znít jako paradox, ale čím víc se snažíme ignorovat to, co je v našem životě bolestivé, tím víc to nad námi přebírá moc.

Pěkný thriller. Čtivý, napínavý, dost děsivý, s dokonalou zápletkou a výbornými akčními scénami a závěrem. Joona má asi devět životů, jak už se tady více čtenářů zmiňovalo. Dávám 5 hvězdiček, ale za úplnou bombu ho nepovažuji.
K přečtení fanouškům autorů doporučuji.

Domčik
22.12.2020 4 z 5

Jako co se musí uznat je to, že prostě oni umí vystavět příběh tak, že vtáhne do děje a prostě musíte číst, hlava nehlava. Sice možná se náměty a styl příběhu stále opakují, ale to jim odpouštím. Určitě doporučuji.

bookcase
22.12.2020 5 z 5

Sakra, sakra, sakra... Tohle byl masakr, perfektní masakr. Kepleři, jen tak dál.

Mynny
22.12.2020 2 z 5

Tak tohle fakt ne. Keplerovi vždycky byli mírně za hranou uvěřitelnosti, prostě to patří k jejich stylu. Nesmrtelný detektiv versus superzáporák, kousky s kamerou ve stylu CSI, to všechno jsem bral, je to přece pohádka pro dospělé. Jenže Zrcadlový muž tak nepříjemně zkombinoval klišé, ujetost, a samoúčelné násilí, že moje trpělivost přetekla. Hlavní zvrat není ani překvapivý, ani zajímavý, ani dobře zpracovaný. Zůstává jen pár napínavých pasáží a celkově živý jazyk s neobvyklým přítomným časem, ale to je málo i na třetí hvězdičku.

P.S.: Ne, nejsem na severské detektivky moc starý, trilogii od Yrsy Sigurdardóttir jsem zhltnul a fakt se mi líbila. :)

blackoutzuzi
21.12.2020 5 z 5

Tohle je přesně ten typ knížky, který vám pomůže dostat se ze čtecí krize. Keplerovci opět potvrdili, že jednoduše umí! Příběh je skvěle vystavěný, vtáhne vás do děje téměř hned, je neuvěřitelně čtivý, plný skvělých postav, má bezva námět a mraky napínavých scén, neustále se tam něco děje, takže vás to drží v pozoru a nutí číst dál a dál. Díky krátkým kapitolám se to čte vážně rychle, takže i když má knížka přes 500 stránek, budete ji mít přečtenou (bohužel) celkem rychle :D Já si užívala každou stránku :))

Blechata
20.12.2020 5 z 5

Za mě top celé série!

happy-smile
20.12.2020 5 z 5

No tak tohle tedy byla opravdu zajímavá zápletka. Člověk neví, co si o tom má myslet - je podezřelý vinen nebo ne? A to závěrečné rozuzlení mě opravdu překvapilo. Některé prvky v této sérii mi už sem tam připadají docela přitažené za vlasy. I tak si ale dvojice Lars Kepler i u osmého dílu drží dobrou úroveň. Čtenář jim některé ty šílenosti prostě promine. Fanouškům Joony doporučuji.

rodak
18.12.2020 4 z 5

Tak určitě se kniha četla dobře, jako ostatně každá od této dvojice. Existují ale lepší thrillery, reálnější a uvěřitelnější. Jurek v minulém díle, babička v tomto jsou postavy jako z jiného světa. Až je to někdy k smíchu.

Acinore
18.12.2020 2 z 5

Vážně? Asi to bude tím, že jsem četla jen dva díly z téhle série a prostě mi to nic neříká. Nedokážu se do toho dostat. Joona mě šíleně nebaví (btw opium? Really?), absolutně nechápu zdejší recenze, do čtení jsem se musela nutit, půlka mě nudila tak moc, že by z toho člověk začal pít.. No nic, třeba ji jednou i dočtu.

Pavlína2019
17.12.2020 5 z 5

Opravdu perfektní, jenže jako všechny jejich knihy. Jsou zkrátka borci. Napsat výbornou knihu, nezamotat se, držet maximální napětí! Bezvadně propracované, zkombinované, v daném směru značně odporně popisné, fuj. Katastrofa představit si určité věci, ale - přečtěte si knihu sami, nebudete se moci odtrhnout... Těším se na další s těmito oblíbenými hrdiny...

Veronika2692
17.12.2020 5 z 5

Prostě opět skvělý Kepler, moc jsem se na novou knížku těšila a nezklamala. Joona se zase ukázal a prostě celý příběh byl výborný.

Lukana82
17.12.2020 5 z 5

Já byla naprosto unešená!! fakt super čtení :-)

kokosek
14.12.2020 5 z 5

Tak jsem dočetl další Keplerovku. No a co mám napsat. Prostě zas jen konstatuji, že na tom severu je fakt těžký život. A taky se tam dějí divný věci. Jo a Joona na všechno přijde. No a to je asi vše.
Že chcete vědět ví? No tak to ne holenkové. Hezky čtěte sami, nebo bude trest. A trestat v téhle knize fakt teda umí. Takže si to nepřejte a čtěte. Stojí to za to.

kofola33
13.12.2020 5 z 5

Tak tohle byla jizda! Naramne jsem si dalsi Keplerovku uzila, bylo tam vsechno - napeti, obcas jsem skoro ani nedychala...brutalni vrazdy, unosy a tresty, hypnoza a porucha osobnosti, bylo to drsne, atmosfera napjata, dest, tma, proste bezvadna severska krimi a mezi tim vsim milacek Joona se svym nepochybnym usudkem a 6.smyslem, ktery vzdycky vsem policajtum ukaze, jak se chytaji vrahouni. Ja ho proste zeru!
Jo ale nevim jestli to bylo prekladem, ale rikat te silene babizne nezne "babicka" mi prislo trochu ujete, tak bacha na babky s hulkama...:-)
Uz at tu mame dalsi dil!

Nelly
10.12.2020 5 z 5

Pro mne jeden z nejlepších dílů - zajímavý námět, napínavé, drsné a Joona superhrdina. A poslední věty knihy Vás navnadí na další díl.

janina66
10.12.2020 5 z 5

Úžasné! Tento díl s nesmrtelným Joonou mě hodně bavil. Rozhodně lepší a zajímavější příběh, než minulý s Jurkem. Ráda jsem se zas setkala s Erikem i Sagou. Věřím, že v příštím pokračování už bude mít Saga více prostoru. Poslouchala jsem jako audioknihu a opět výborné. Teď zas musíme čekat na další pokračování.

AlbionFoxyFox
08.12.2020 5 z 5

Kniha nešla odložit od napínavého začátku po překvapivý konec, ale nedoporučuji číst, když je člověk doma sám. Snad brzy vyjde další.

Nisus
08.12.2020 5 z 5

Toto bola pre mňa jedna bezchybná, fenomenálna kriminálka, do ktorej som sa ponorila, a z ktorej som bola ako na ihlách až dokiaľ som nedočítala do konca. Drsná, mrazivá, strhujúca, perfektne navodená atmosféra napätia, skvelý vyšetrovateľ a krátke kapitoly, to je pre mňa dokonalá severská krimi. Mala som tento rok šťastie na dobré knihy ale tento Kepler sa suverénne predral niekde k najlepším knihám roka. Milovníkom žánru môžem jedine odporúčať.

raty
07.12.2020 5 z 5

Po nesmrtelném Jurkovi přichází nesmrtelný Joona. Řeší neskutečně morbidní případ, dostává se do nebezpečného prostředí, vrací na scénu hypnotizéra Erika a mě to zase moc bavilo.

Didi15
06.12.2020 5 z 5

Na Keplerovku se vždycky těším a ani tentokrát nejsem zklamaná. Přiznávám, že tento díl asi úplně nepredcil předchozí, ale i tak jsem jsem to precetla jednim dechem a proste se mi to opravdu libilo. Musim take souhlasit s některými komentáři níže, že byla něco nastineno a pak se to úplně přešlo. Ale nevadí, i tak za plný počet :)