Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2082 518

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

biairicia
10.01.2021 3 z 5

Tak já jsem poněkud zklamaná. Keplerovci jsou skvělí a moc jsem se těšila, ale za mě je to druhé škobrtnutí :( první bylo: Lovec králíků. To prostě nejsou oni. Čtivé to je, ikdyž prvních 200 stránek bylo za mě takových pomalých. Dílo je až dost přitažené za vlasy. Joony bylo nějak málo. Tak snad další díl spraví chuť :)

susu
10.01.2021 5 z 5

Určitě lepší než předchozí Lazar. Neobvyklé téma, pachatel překvapivý a hodně akční závěr. Na popisy brutálních "trestů" jsem si ale nějak nemohla zvyknout.

jromovic
09.01.2021 3 z 5

Nemohla jsem se dočkat až kniha vyjde, no nakonec jsem zklamaná. Kniha na mě nijak zvlášť nezapůsobila, pamatuji si když jsem četla Stalkera... sama doma jsem se knihu bála číst a nemohla jsem vidět ani přebal. Podle mě se kvalita knih spíše snižuje. Bohužel.

Mi--LADA
09.01.2021 4 z 5

Moje první detektivka od Keplera. I když úplně odvázaná ze severských kriminálek nejsem, na mě jsou moc drsné, napětí musím ocenit, čtenáře to chytí. Dobrý. Slušný... Co napsal dalšího.....?

Tyn_a
09.01.2021 5 z 5

Jako vzdy, Kepler. Naprosta srdcovka! Miluju jeho knihy, jak dokazi vtahnout do deje a nepustit. Zacnete cist a najednou mate 50 stran za sebou. Pribeh neskutecne napinavy, dej ma spad, clovek se nenudi ani sekundu. Za me plny pocet hvezd a tesim se na dalsi. Doporucuji!!

Petula.N
08.01.2021 5 z 5

Opět pecka, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Víc takových knih :)

sioux
08.01.2021 5 z 5

To byla dobrá jízda. Nemám žádné negativní připomínky a to u mě není zvykem. Z mého pohledu takřka dokonalý thriller, napínavý, drsný, dobré kladné i záporné postavy, Babička se autorovi fakt povedla, super akční scény. Občas to bylo trošku až neuvěřitelné, ale bylo to natolik zábavné, že jsem určité nelogičnosti nebo dějové zkratky autorovi rád odpouštěl.

Roman07
08.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Posledné knihy od Keplera tu majú väčší a väčší úspech. Ale podľa mňa sa kvalita znižuje. V knihe Lazar to bolo o neuveriteľnom vzkriesení a nadprirodzených schopnostiach Jureka a neschopnej polícii. Teraz o psychickej poruche, ktorú má možno 1 z miliardy, ale vyskytne sa práve vo Švédsku. K tomu hypnózy na predĺženie deja, nevydarené policajné zásahy, akčné scény na konci filmu a príbeh je na svete.
Celý príbeh je opäť nelogický. Caesar ani jeho matka neboli zapísaný v súpise obyvateľov, ako mohol študovať. V 19. rokoch sa dostal k doktorovi Scheelemu, ktorý ho zapísal ako Martina, ale ako sa mu podarilo vyštudovať v tak krátkom čase, aby sa z neho stal hlavný kontrolór stavebnej firmy.
Caesar a jeho mama väzní už dlhé roky dievčatá, ale nejaký pokus o útek tam nie je a ten najnádejnejší prekazí štokholmský syndróm. Manželka ani dcéra si nič na svojom otcovi nevšimnú, starena jazdí na kamióne, Caesar na neregistrovanom aute a všetko funguje.
Amanda napíše z väzenia list, že ju väzní Casear s mamou, a že býva v dome s Alicou. Prečo nenapísala, že Caesar je nevlastný otec Alice. Týmto listom by aj tak nikomu nepomohla. Alica vedela, kto je Caesar ale vlastne ani pri stretnutí s Miou to nepovedala. To, že list našiel brat, v nohavici zavraždenej sestry za prítomnosti Pamelinho priateľa, dokazuje, že polícia je stále nedôsledná a že svet je malý.
Na konci akčné scény ako z lacného filmu. Mladé dievča sa naučí šoférovať kamión. Elitného policajta vycvičeného na boj zblízka prekvapí starena s palicou. Keď Caesar odhodí nôž, Joona ho ide pred svedkami zastreliť, stláča spúšť a v tej chvíli výbuch a akčné scény pokračujú s happyendom na konci.

sarkabrodce
07.01.2021 5 z 5

Opět Kepler nezklamal, přečteno jedním dechem a napínavé až do konce

hey123
06.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Bravo! Moc se mi nestává, ze bych neodhalila hlavního padoucha. Ale v tomto případě se to povedlo. Soustředila jsem se na uplne jinou postavu. Myslím, že jsem čtenářský rok 2021 nemohla začít lepší knihou. Mám ráda všechny knihy z této série, takze jsem se moc tesila i na tento díl. .
Celý děj mě velmi bavil, jen klasicky závěrečna scéna byla moc pritazena za vlasy :).
Akurat nevim, zda jsem to jen nepostrehla, ale Denis tedy zemřel? Cekala jsem ještě nějaké vysvětlení o něm. I kdyz je asi jasné, že útok nepřežil.
Konec také očekávane otevřený, takze mi nezbyva nic jiného, než se tesit na další díl.

martinaandulka
05.01.2021 5 z 5

Nová kniha od Lars Kepler je opět úžasná".Kepler je virtuosem naoínavých scén", to stojí napsáno na zadní straně knihy a je to velká pravda.

Nestorkea
05.01.2021 5 z 5

Keplerovci mě opět vytáhli do děje a nemohla jsem knihu do poslední stránky odložit..

ashburton
04.01.2021 1 z 5

(SPOILER) Keplerovcům dochází dech? NE! On už jim totiž došel a je to škoda. Kdyby to byla jejich první kniha, asi bych hodnotil kolem 50-60%. Ale vždyť je to furt na jedno brdo to stejné. Opravdu zase hypnotizér na scéně? Další zpackaný výjezd zásahovky? A z dalších nesmyslů bych vyzdvihl Joonu v rauši a důležitého svědka, který v noci natáčí vrány. To rozdvojení osobnosti takhle vůbec nefunguje. No, a s tou babičkou tomu nasadili korunu, vždyť je to úplně k smíchu...
25 %

sasena
04.01.2021 3 z 5

Pěkná kniha bych napsat nemohla, protože tam bylo tolik hnusných věcí. Napínavé to bylo, překvapivé rozuzlení, sice trochu mimo realitu, ale napnutá jsem byla. Trochu směšný byl ten hepy konec. :-)

jirka7887
04.01.2021 5 z 5

Moc hezká kniha. Držela mě až do konce.

Evina74
04.01.2021 5 z 5

Shltnuto téměř na jeden zátah. V napínavosti si nový díl série nezadal s ostatními. Opět to bylo drsné a Joona dělal, co musel. Bráním se spoilerování, ale neubráním se - velká radost, že se v příběhu mihla i oblíbená postava z dílů minulých (a tím nemyslím Erika Mariu Barka) :)

Lethania
04.01.2021 3 z 5

Vážně bych chtěla napsat, že se mi kniha líbila, ale to bych lhala jak vám, tak i sama sobě. Jasně, Keplerovi píší neuvěřitelně čtivě, ale příběh už tak uvěřitelný není.
Opět jsme byli svědky sadistického sériového vraha, který mi nepřišel moc reálný - takhle by se to ve skutečnosti ani stát nemohlo. Vím, že příběh je především fikce, ale měla by být aspoň trochu skutečná, žádná fantas magorie.
Kniha se ale četla sama, za což mají autoři plusovou hvězdičku. Jestli bude další díl, tak si ho i přes veškerá negativa přečtu.

inaria
03.01.2021 5 z 5

Skvela detektivka

MisaK81
03.01.2021 5 z 5

Poněkud drastická jednohubka na dva večery. Od knihy se prakticky nedá odtrhnout, ale rozhodně není pro slabší povahy.

Peyka
03.01.2021 3 z 5

Další Keplerovka plná šokujících zvratů, nechutných scén a vydatné dávky adrenalinu v žilách. Opět brilantně propracovaná severská krimi s Joonou Linou v hlavní roli. O nápadech, kompozici a zpracování nemůže nikdo pochybovat.

Nicméně, pro mě se série láme u páté knihy. Stalker byl perfektní, za to Lovec králíků už mě nijak neohromil. Lazara jsem radši vynechala a po Zrcadlovém muži jsem sáhla v podobě audioknihy. Nebýt charizmatického hlasu Pavla Rímského, papírovou knihu bych, leč nerada, určitě v půlce odložila.

Příběh začíná perfektně, naprosto čtenáře vtáhne do děje, tak jak to Keplerovci umí. Setkáváme se s přemíru postav a rozvětvenými dějovými liniemi, které se vám krásně ke konci spojí v jednu bombu.

Nicméně, v polovině jako když utne, a příběh stagnuje, jakmile se na scéně objeví hypnotizér. I když mám postavu Erika ráda, tady byl spíš na škodu. Kniha je zamotaná, přemrštěná zbytečnými dějovými odbočkami a těžko uvěřit, jak to vlastně skončí.

Neříkám, že se na další pokračování nepodívám, ale asi budu hodně skeptická.