Zrcadlový muž

Zrcadlový muž https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445109/bmid_zrcadlovy-muz-MTz-445109.png 4 2082 518

Mladá dívka zmizí cestou ze školy. O pět let později se její tělo objeví na hřišti v centru Stockholmu. Díky bezpečnostním kamerám se Joonovi Linnovi podaří najít očitého svědka, jenže se ukáže, že jde o psychicky nemocného muže. Z toho, co viděl, si vůbec nic nepamatuje. Joona se proto spojí s hypnotizérem. Pomůže mu odhalit pravdu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Spegelmannen , 2020

Nisus
08.12.2020 5 z 5

Toto bola pre mňa jedna bezchybná, fenomenálna kriminálka, do ktorej som sa ponorila, a z ktorej som bola ako na ihlách až dokiaľ som nedočítala do konca. Drsná, mrazivá, strhujúca, perfektne navodená atmosféra napätia, skvelý vyšetrovateľ a krátke kapitoly, to je pre mňa dokonalá severská krimi. Mala som tento rok šťastie na dobré knihy ale tento Kepler sa suverénne predral niekde k najlepším knihám roka. Milovníkom žánru môžem jedine odporúčať.

raty
07.12.2020 5 z 5

Po nesmrtelném Jurkovi přichází nesmrtelný Joona. Řeší neskutečně morbidní případ, dostává se do nebezpečného prostředí, vrací na scénu hypnotizéra Erika a mě to zase moc bavilo.

Didi15
06.12.2020 5 z 5

Na Keplerovku se vždycky těším a ani tentokrát nejsem zklamaná. Přiznávám, že tento díl asi úplně nepredcil předchozí, ale i tak jsem jsem to precetla jednim dechem a proste se mi to opravdu libilo. Musim take souhlasit s některými komentáři níže, že byla něco nastineno a pak se to úplně přešlo. Ale nevadí, i tak za plný počet :)

milos2110
06.12.2020 1 z 5

Docitane, ale sklamanie. Par hrubych nelogickosti, ocividne bijucich do oci.

ladush
05.12.2020 4 z 5

Já jsem se tak strašně těšila na další Keplerovku! Po přečtení jsem ale měla celkem smíšené pocity. V předchozích knihách mě hodně bavily až hororové prvky, scény, situace. Zde dominovalo především spousta násilí a krveprolití, což nevnímám jako špatné, ale myslím, že ho možná bylo až zbytečně moc. Samotný motiv a příběh mě moc nezaujal, ale rozklíčování, kdo je vrah, bylo překvapivé. Kniha má silné momenty, ale i ty slabší (Joona nepřemožitelný už me trochu štval :-) i určité nedovysvětlené roviny (muž co si rád hraje s autobusem a ukradený prsten, jak to dopadlo s Denisem atd.), ale i tak...zůstávám autorům v přízni a doufám v příští knize zase o trochu hororovější příběh...

radkanin
04.12.2020 5 z 5

Napinava od zacatku do konce. Nemohla jsem se dockat,az se ke mne dalsi dil teto serie dostane a cekani stalo za to ;-) jsem spokojena ♧

DuchDoby
03.12.2020 1 z 5

Vždyť je to pořád dokola. Nuda, nuda, nuda.

jankka0s
02.12.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, neskutečná jízda.

Katulinka69
02.12.2020 5 z 5

No co asi tak napsat???? Opět neskutečná NÁLOŽ. Já tohle prostě miluju, chci další

MilanCFC
30.11.2020 4 z 5

Hlavní detektiv této série patří mezi mé oblíbené, pro jeho styl i dost šílené pozadí jeho života a osud. To keplerovci vymysleli naprosto skvěle. Stejně tak skvěle dokáží psát akční pasáže a udržují čtenáře v napětí, to se od těch stránek pak opravdu těžko odtrhává. Uvažoval jsem o hvězdičkovém hodnocení a naplno to dát nemůžu. Sexuální scény jsou už asi folklorem této dvojice, ale mě to prostě nebaví. A samotný hlavní motiv, respektive zločin zase tak originální není. A nemusíme vlastně vůbec chodit k jiným autorům. Samotné rozuzlení a onen překvapivý moment to ovšem zase kompenzují. Čtenář vymýšlí různé scénáře, ale s tímto moc nepočítá. A prosím pěkně, ten závěr a anagram - to je ten jistý člověk nezničitelný nebo co? Jsem zvědavý na pokračování a doufám v jisté věci.

Trustty
29.11.2020 5 z 5

Tahle serie je takova moje mala srdcovka:)
Zrcadlovy muz se opravdu povedl.
Napeti strida napeti :)
Velmi ctive.
Doporucuji

lenka2557
29.11.2020 5 z 5

Mám dojem, že autor má taky nějakou svoji vlastní schízu, takové věci nemůže normální člověk psát! :D Ufff, skvělé čtení.

playada
29.11.2020 5 z 5

Úplně nejvíc jsou mrtví chlapci a ptáci.

sharik
29.11.2020 3 z 5

Žánrový standard. Zábavné čtení se vším, co člověk od aktuálních severských thrillerů čeká, bohužel včetně několika logických nedostatků a příliš velkých náhod. Účel nicméně splňuje, "Lars Kepler" vybočují z průměru čtivostí, stylem, důrazem na pozadí jednotlivých postav a také mírou brutality, která vyvolává ve čtenáři emoce a možná i trochu zastírá fakt, že samotné téma (únosy a týrání žen) je pojato jaksi povrchně, navíc vcelku ohraně a bohužel se tak ze zásadní společenské otázky stává jakýsi spisovatelský módní trend. Nicméně jako oddechové čtení fajn, pravidelné čtenáře série určitě potěší. A o to tu jde především.

Lindulinek
28.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Čekání na další knihu této tvůrčí dvojce se vyplatilo.

janastok
28.11.2020 5 z 5

Hurá, Joona je zpět a v plné parádě. Nevadí mi kýble krve, Joonova nesmrtelnosti i to, že jsem pachatele uhádla, jen když budou další díly a Jurek již nevstane z mrtvých. Od knihy se nedá odtrhnout, velmi napínavé a čtivé a závěr skvělý.

Blondebookdevil

(SPOILER) Zrcadlový muž - 4,25⭐️
Jaké to je, těšit se dva roky na vydání nové knihy od vašeho oblíbeného autora? Dlouhé, ale taky plné očekávání. Což byl v mém případě kámen úrazu.
Příběh je z celé série asi nejdrsnější, jedná se zde o psychicky vyšinutého sériového vraha, který několik let unáší mladé dívky na farmu a jakmile se mu něčím znelíbí, chladnokrevně se jich zbaví. S touto ohavnou prací mu pomáhá jeho matka.
Kapitoly z farmy s unesenými dívkami se střídají s aktuálním vyšetřováním vraždy Jenny Lindové, která je nalezena oběšená na dětském hřišti. Případu se samozřejmě ujímá Joona Linna, kterému se hned něco nezdá a rychle se objevují nové důkazy a svědci.
V knize jsou však i “hluchá” místa, pro mě nudná, na což u Keplera nejsem moc zvyklá. Mám na mysli dlouhou scénu z boxerských zápasů, kde Joona a jeho kolegové hledají možného spolupachatele. Konec byl pro mě překvapivý, hodně akční, až bych řekla hollywoodský, ale v rámci možností to dopadlo tak, jak jsem chtěla. Také poslední řádky obsahují nápink na další díl.
Pokud máte rádi manžele Ahndorilovy a jejich styl psaní, zvládnete Zrcadlového muže za pár dní. I když má kniha 500 stran, děj ubíhá poměrně rychle. V mém případě proběhlo opravdu mírné zklamání z malé dávky napětí, ale jinak se mi nový Joona líbil a určitě se už teď těším na dalšího!
“A to platí pro každého z nás: pokud nevydržíme pohled do zrcadla svých vlastních vzpomínek, pak nemůžeme ani prožít smutek nad tím, co se stalo, a jít dál. Může to znít jako paradox, ale čím víc se snažíme ignorovat to, co je v našem životě bolestivé, tím víc to nad námi přebírá moc.”

Jaruš7
27.11.2020 4 z 5

Bizarní, dobře vykonstruovaný příběh.
Jednou za čas se nechám autorem vylekat, jeho psychotéma je stálé monstrum, které nám tímto jistý problém sugestivně představuje.

Citace:"Prorok mu slíbil, že si může vybrat z dlouhé řady pannu. Odmítá mu ale pomáhat, takže si bude muset šetřit peníze na pannu silikonovou."

"Babička" něco co se v překladu grandiózně nepovedlo.
Ostřejší výraz by význam vystihl v té pravé podobě. Takhle se to jevilo jako výsměch - absurdum.
Audiokniha, na dlouhou dobu od autora poslední.

grasiele

Slusny Detektivni horor...

Jenny46
27.11.2020 4 z 5

Keplerovy knihy jsou určitě čtivé, ale začíná to být hodně brutální a až neskutečný příběh např. šílená babička...
Komisař Joona Linna ve svém věku je nesmrtelný a super hrdina. Určitě fandové budou spokojeni...