Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4281 1027

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Markét.t
23.06.2015 5 z 5

Skvěle propracovaná psychologie postav.
Bavilo mě to.
Šokovalo mě to.
Jednoznačně doporučuju!

Balenka
20.06.2015 3 z 5

Škoda, že ten začiatok bol taký zdĺhavý a veeeľmi nudný.. Potom sa to už našťastie rozbehlo.. Ja som bohužiaľ najskôr videla film, takže som vedela ako kniha skončí.. Čiže odporúčam prečítať najskôr knihu!

mladkovazuzana
20.06.2015 5 z 5

No musím říct, že to chvílemi bylo fakt ,,vostrý´´ :-) ale tu knihu prostě každý MUSÍ dočíst, ikdyby se mu nelíbila :-)

KatChiss
15.06.2015 4 z 5

Z počátku byl příběh takový fádní, ničím nezajímavý. Ale potom se to rozjelo. Nick - zabil svou ženu nebo ji nezabil? Kde je Amy? Je mrtvá? Poutavý děj mě celou pohltil. Jako natrní jsem otáčela stránku a byla zvědavá, co se dozvím dál. Konec mě celkem překvapil, takový závěr jsem opravdu nečekala.
Amy opovrhuji jako ženu. Jak tohle všechno mohla udělat? Ale obdivuji ji! Jak tohle všechno mohla vymyslet? Načasovat? Jak věděla, že se to stane?
Určitě tuto knihu doporučuji!!

callahanh
14.06.2015 5 z 5

Z trojice autorčiných knih je Gone Girl jednoznačně nejlepší a nejpromyšlenější. Těžko říct co u ní ocenit dřív. Začít bych měl asi u naprosto fantastické práce s dvěma nespolehlivými vypravěči, kteří poskytují svůj náhled na pětileté manželství. Autorka brilantně zachytila takové ty drobné nesrovnalosti, kdy se každý dívá na stejnou situaci trošku jinak, z čehož pak vznikají neshody a hádky. Každý vypravěč podává čtenáři svou verzi příběhu a je jen na něm, kterému z nich vlastně věří. Dále vyzdvihuji skvělou motivaci postav a jejich psychologickou propracovanost, která je opravdu detailní a ani chvíli nenudí. Možná ještě lepší je kniha v jakési "druhé" linii, která je jízlivě ironická a sarkastická a opírá se do absolutní moci médií, tendenci většiny lidí generalizovat a podléhat tomu, co čtou a vidí a taky do určitých stereotypů, které dříve, či později vstoupí do každého vztahu a je potřeba s nimi pracovat. Při čtení jsem se několikráte dost usmíval a humor obou dvou postav mě moc bavil, ačkoli bych se s nimi osobně potkat nechtěl. Film jsem viděl jako první, takže moment překvapení se logicky nemohl dostavit, což ale autorce nikterak nevyčítám, je nicméně pravda, že se kniha pak čte trošku jinak a je možné se zaměřit na trošku jiné věci. Mnohými kritizovaný konec naopak chválím, protože je relativně otevřený a svým způsobem trošku obrací role obou manželů. Vezmu-li to kolem a kolem, patří Gone Girl k tomu nejlepšímu, co jsem v posledních letech četl, protože funguje v několika rovinách, nechybí jí humor ani napětí, navíc je na ní vidět, jak skvěle je od první do poslední stránky promyšlená a každá informace tu má svůj význam a také je atraktivně a čtivě psána střídáním dvou pohledů, které se před koncem propojí a nabídnou určitou skepsi vůči jakýmkoli partnerským vztahům. Pro mě opravdu geniální kniha, k níž bych se rád čas od času vrátil. 100%

hanča34
14.06.2015 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a pak četla knihu. Film vynechejte a knihu si přečtěte.

stepka3765
14.06.2015 5 z 5

Napínavá knížka, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Od autorky jsem četla i Temný kouty, a musím říct, že mě bavily o něco víc než Zmizelá.
Ale stejně dávám pět hvězdiček. Doporučuji! :)

vyvodka
13.06.2015 3 z 5

Asi nenapíšu nic nového (v pozitivním i negativním smyslu), co už nezmínili jiní čtenáři přede mnou. Knížku jsem poslouchala jako audio. Díky tomu, jsem se dostala až na konec. Kdybych ji měla číst, po prvních 100 stranách bych ji odložila, protože to byla nuda a ztráta času. Pak konečně přišel zlom, děj a napětí se rozjely a já jsem začala být docela zvědavá, jak to všechno dopadne. Střídavě jsem fandila Nickovi a pak zase Amy.... Rozuzlením příběhu jsem zklamaná. Další knížka s velkou zlatou pečetí, která si podle mého názoru tuto nálepku nezaslouží. Ale jako marketingový tah - chytré. Poslední poznámka k audioknize: Jan Zadraži - fajn, Jana Stryková - tak ta mi nesedla. Další audio knihu s jejím hlasem bych už fakt nedala.

motolka
12.06.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Amy je pěkná mrcha :o)

olle3
10.06.2015 4 z 5

Už dlouho jsem měl chuť na thriller, a psychothriller, bestseller a kriminální román znělo skvěle.
Nevím, asi jsem vzhledem k hodnocení čekal něco víc. Ano, příběh je to skvělý a skvěle propracovaný, ale já mám u knih radši rychlejší spád. Kdyby byl šokující, napínavý a pohlcující (a ve stejném tempu), jako posledních pár stránek, i zbytek knihy, okamžitě bych od autorky otevíral další.
Přesto doporučuji ostatním, ztráta času to rozhodně není.

Devorah
10.06.2015 3 z 5

Kniha přečtená, ještě dlouho mi "ležela" v hlavě. Je pravda, že zápletka výborná, nicméně na autorčin styl jsem si celou knihu nemohla zvyknout. Vleče se to, vleče. Ale člověk je tvor zvědavý, tak jen to mě nutilo číst dál. A pokud jde o tu zápletku, nevím, kdo z těch dvou byl větší šílenec, zda ona, nebo on, protože s ní zůstal?

Ostruzina
02.06.2015 3 z 5

Huráá, konečně u konce a o té šílené dvojici nepadne už ani jedno slovo.

Ostruzina
02.06.2015 3 z 5

Hurááá, dočteno - už o té šílené dvojici nebudu číst ani slovo.

Kalina
01.06.2015 5 z 5

Tak takhle propracovaná zápletka je prostě geniální. Konec lehce překvapivý, ale asi spravedlivý? Doporučuji.

Monisek.B
30.05.2015 3 z 5

Musím se přiznat, že asi k táboru obdivovatelů nepatřím. Jako jo, kniha se mi líbila, je hezky a úžasně čtivě napsaná, ale mám k tomu spoooustu výhrad. Celé je to takové k neuvěření, amerikanizmus z toho stříká po litrech a zvrat samotný mě také nijak nenadchl.. Natož ten konec... Chtěla jsem dát jen dvě hvězdičky, ale nakonec přidávám ještě jednu za to, že se mi to vlastně četlo tak dobře, že jsem druhou půlku knihy zfoukla během jediného dne.

knihomolové
30.05.2015 1 z 5

Právě jsem knihu dočetla. Velmi mne zklamala. První 2/3 zcela nezáživné. 100% mohla být stručnější. Přečetla jsem už opravdu hodně thrillerů od perfektních spisovatelů a měly i více stránek a držely čtenáře v plném napětí. Tahle se k nim bohužel nezařadila.

Sorrow
20.05.2015 5 z 5

Wow...Naprosto famózní zážitek, ONA (ano, napsala to ŽENA!) je prostě dokonalá! Radím vám dobře - kupte si to, přečtěte si to a hlavně! (pokud o tom ještě nic nevíte), nečtěte žádné komentáře k tomuto dílu! 5 hvězd, a kdyby byla možnost - dám deset! Díky Gillian!
PS: Perfektní obálka, kdyby nebylo té hnusné zlaté placky..no, nicméně tahle knížka si jí alespoň oproti jiným, které se jí pyšní, zasluhuje!

adulik23
17.05.2015 3 z 5

No ja neviem teda... Prvých cca 150 strán ma príšerne nudilo, potom sa to nejako rozbehlo ale aj tak ma to až tak veľmi neohúrilo a trvalo celú večnosť to dočítať... Od tejto knihy som čakala oveľa viac...

Marika Vanova
14.05.2015 2 z 5

Tak tahle kniha mě moc nebavila. Čekala jsem něco jiného a byla jsem zklamaná, tak to vzdávám a ani nedočítám, už si to u mě nespraví.

Lucy84
13.05.2015 5 z 5

Dle celkem zajímavého odkazu: http://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Laci_Peterson tento příběh autorka tak úplně sama nevymyslela. Čerpala ze skutečné události, jen si příběh a obět poupravila. Jádro případu ovšem zůstalo stejné (náhlé zmizení manželky, zájem medií, těhotenství, milenka).To ovšem nic nemění na tom, že kniha je velice zajímavá, napínavá a stojí za přečtení.