Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4281 1027

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Szevcza
04.04.2015 4 z 5

Trošku nechápu, že je hlavní hrdinka tak ohromně inteligentní, ale na útěku ji zarazí, že nemá peníze... A tak... Chytlavé, ale občas trochu za vlasy přitažené...

Haen
03.04.2015 5 z 5

Výborné! Skvělý příběh, který chytne a nedovolí přestat číst. Zábavné a hrozivé zároveň.

Daenerys
01.04.2015 5 z 5

Pozor, pro ty, kdo se teprve chystají číst: komentář níže od uživatele Evička obsahuje neoznačený SPOILER!
Čímž bych zároveň ráda obecně poprosila o více pozornosti a ohleduplnosti při psaní komentářů. Už jsem zde několikrát nechtěně narazila na náznaky rozuzlení, nebo prozrazení důležité části děje, navíc u knih, kde je to klíčové. Je v pořádku, máte-li potřebu se vyjádřit ke knize konkrétněji, jen je vždy dobré myslet na upozornění. Děkuju.

Evička
31.03.2015 5 z 5

Kniha se mi líbila. Sice začátek byl takový zdlouhavý, ale od poloviny už jsem se nemohla odtrhnout. Pořád jsem čekala, jak kniha dopadne. Konec byl pro mě trošku zklamání, myslím, že ve skutečnosti nemůže nikdo propracovat své činy tak dokonale, ale budiž, čekala jsem odhalení Amy a hlavně nějaké potrestání. Ale ve finále byla kniha velmi povedená. Teď se chystám na film. Tak uvidíme, co bude lepší. .-))))

Daenerys
31.03.2015 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Narazila jsem tu na víc čtenářských recenzí, kde se objevují stížnosti na nudný či pomalý začátek - možná jsem měla jiný výtisk?? Podle mého úsudku je tahle kniha velmi čtivá a chytne čtenáře hned od prvních řádků. Co člověk, to názor.
Propracované - možná až na pár detailů, které mi přijdou trochu moc přitažené za vlasy (až téměř nereálné), výborně vykreslené postavy a jejich povaha, myšlenky, pohnutky.
Mám ráda příběhy, které drží čtenáře v napětí, kde si nemůžete být jistí ničím, než že nepůjdete spát, dokud nedočtete. Bavila jsem se, dávám rozhodně 5 hvězd a těším se na večer, až otevřu další knihu od G. Flynn.

Dandy1
30.03.2015 3 z 5

Kniha mě svým stylem nezaujala a před polovinou jsem ji odložila a zhlédla film. Ten byl výborný, takže jsem knihu měla raději dočíst. :-)

kuba3954
27.03.2015 4 z 5

První polovinu knihy jsem se vcelku musel nutit, abych ji neodložil. Nicméně kniha postupně gradovala, v závěru jsem se nemohl dočkat, jak příběh skončí.
Vcelku se mi líbilo jak jsem v průběhu děje postupně měnil sympatie k jednotlivým postavám, kdy ve finále jsem neměl rád ani jednu...a ten konec? Dobře jim tak :-D

Airyss
25.03.2015 5 z 5

Super kniha. Sice jsem před přečtením viděla film, ale i tak mně kniha dostala. Je to velice propracovaný a napínavý příběh.

noutebook
24.03.2015

(SPOILER) přiznávám, že jsem první viděla film a až potom si přečetla knihu, takže pro mě bylo to odhalení minimální. Film i kniha jednoznačně stojí oboje za shlédnutí i za přečtení, jen bych první doporučovala knihu, protože to překvapení je skutečně neuvěřitelné. Mám-li říci pravdu první polovinu jsem Nicka podezírala a chtěla ho sama zavřít do vězení a pak... obrat o 360 stupňů, chtěla jsem zase do vězení šoupnout Amy. Hlavně, když zabila svého bývalého přítele... :D skutečně bych s ní pak už v jednom domě nevydržela... Vřele doporučuji, jak knihu, tak film, jen s tou knihou začnětě první, to překvápko vážně stojí za to :D

TheMajkee
24.03.2015 4 z 5

Naprosto strhující. I když si své konspirační teorie začínáte tvořit už v první třetině knihy - a ony se později opravdu prokážou - kniha neztrácí tah, graduje a je čím dál více komplikovaná. Zmizelá je sice na jednu stranu nenáročné, odpočinkové čtivo, ale má zase velmi promakané a psychologicky (a sociopaticky) zvládnuté postavy. I když je fakt, že občas mi jejich chování přišlo trochu nelogické a také v rozporu s jejich předešlými postoji a tvrzeními. Ubírá to trochu na věrohodnosti příběhu, skoro jako by si autorka řekla, musí to skončit takhle, tak to takhle prostě skončí, i když průběh nebude dávat smysl. Pominu-li však tento drobný (v globálním měřítku však celkem podstatný) nedostatek, tak je Zmizelá právem takový trhák.

Tarrei

Knížka mě vážně bavila.
Zpracování pohledů Amy a Nicka se skvěle četlo.
Příběh byl napínavý a snad nikdy nenudil!
Konec mě docela zaskočil, ale nemohu říci, že by se mi nelíbil.

kusma
21.03.2015 4 z 5

Nejdřív jsem viděla film, tak je samozřejmé, že zápletka pro mě nebyla žádné překvapení. Přesto se mi to výborně četlo. Je to zajímavě zpracovaná knížka a určitě mě nalákala k dalším knihám této autorky.

iluliacross
21.03.2015 4 z 5

Obecně, je to celkem čtivá knížka, hlavně střední část mě dost bavila, je to podle mě pěkně napsané. Ale, asi jsem měla moc vysoká očekávání. Všichni kolem říkali: "Tak to až dočteš, řekneš si, WOW." To se jaksi nedělo. Čekala jsem větší nářez, podle mě se charakter hrdinů k závěru knihy dost změnil, což ubralo příběhu na věrohodnosti. Příběh byl podle mě ale skvěle promyšlený. Celková myšlenka knihy se mi líbila. Souhlasím tady se spoustou názorů, že jisté části byly zdlouhavé, podle mě se zbytečně protahoval popis života hledajícího manžela, právnické návštěvy, "chlastačky" v baru, no, nic moc...Přesto knize dávám vysoké hodnocení, protože se mi celkem líbila a dokonce jsem ji i doporučila dál.

Esie
20.03.2015 3 z 5

Pro mě to bylo trošku zklamání. Bylo to zbytečně zdlouhavé a někdy opravdu nudné. Musím uznat, že námět je velice originální a být kniha o 100 stran kratší, tak bych dala i 4 hvězdičky, ale... Konec mě zklamal, nechce se mi věřit, že by se tak inteligentní a podlá žena nechala ukecat na sladké řečičky manžela. Další hvězdička tedy ubraná za konec, což máme konečný počet 3 hvězd.

noral
19.03.2015 5 z 5

Kdyby to bylo možné dám i více hvězdiček. Naprosto super knížka, plná zvratů.

tulakJack
19.03.2015 5 z 5

kvalita jejich knih se stale stupnuje. uz se tesim na dalsi
ps: po shlednuti filmu, bych knihu jeste vice vyzdvihnul. tim nechci vubec rict, ze by film byl spatny- spis naopak

Melindaaaa
15.03.2015 4 z 5

Po velkém boomu ohledně vydání Zmizelé jsem se knize obloukem vyhýbala. Počkala jsem až to utichne, což vyústilo v to, že jsem nakonec před přečtením knihy viděla film. Ale tentokrát mi to vůbec nevadilo. Sice nebýt toho, že jsem znala děj, užila bych si některá šokující odhalená pravděpodobně víc, přesto se autorce nedá upřít neuvěřitelně osobitý a skvělý spiovatelský styl, který se neztratí v milionu dalších. Promyšlená zápletka a neuvěřitelně propracovaná psychologie postav jsou už jen třeničkou na dortu. Celou recenzi naleznete na odkazu v záložce Recenze

Veeris
11.03.2015 5 z 5

Rozjezd trošku pomalý ale jinak pro mě kniha geniální. Taky originální a nepodobná jakékoliv jiné, kterou jsem četla.. Za ten rozjezd bych ji dala 4 a pul hvezd, ale to nejde, tak se přikloním k pěti:). Přece jen z hlavy nevymizí jen tak jako některé, navíc má plus , že byla i zfilmována s výborným obsazením, řekla bych:)

spackova.p
11.03.2015 4 z 5

Moc jsem se na knihu těšila, všichni básnili o filmu, ale já si ji chtěla nejprve přečíst. Ze závěru jsem byla trošku zaskočená, vzhledem k ohlasům jsem asi čekala něco jiného, ale na druhou stranu jsem se od knihy nemohla dlouhou dobu odtrhnout. Líbí se mi styl, jakým je psaná a těším se na další autorčiny knihy.

martina9959
10.03.2015 5 z 5

Myslím si, že je to dobrá kniha, při které jste napjatí od samotného začátku až po konec a ze zdánlivě jednoduché a často používané zápletky se vyvine skvělý děj a Amy vás nepřestane překvapovat svojí chytrostí a precizním smyslem pro detail vše dokonale naplánovat. Ano, právě jsem Amy docela pochválila, přestože se dopustila tolik zlých, sobeckých věcí, ale musím uznat, že G. Flynnová jakožto stvořitelka Amy to měla precizně promyšlené!
Nevím proč, ale deníková Amy mi nepřišla vůbec sympatická - byla až moc dokonalá a vše dělala jen tak, jak se očekává. A možná to je ten důvod, že jsem si oblíbila Amy skutečnou i přes to všechno.