Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4281 1027

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

booksSendy
14.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, nečekala jsem, že bude až tak dobrá. Měla jsem od ní spousta očekávání, která se vyplnila. Skvělý děj, pointa a ten konec jsem vážně nečekala :o :). Vřele doporučuji, stojí za přečtení.

Bramhr
13.08.2015 4 z 5

Myslim,ze se mi film libil nejak vice. Cteni se mi dosti tahlo,az jsem si myslela,ze mam cteci krizi a ono ejhle-to bylo tou.knihou!!!!

jaste
10.08.2015 3 z 5

Na knihu jsem se velmi tesila, ale vubec me nenedchla. Byla sice o malinko lepsi, nez film, ale to je tak vsechno. Zbytecne rozvlekla, nektere pasaze strasne nudne. Je mnoho lepsich thrilleru.

Jitty82
07.08.2015 5 z 5

Knihu s tolika zvraty v ději jsem snad ještě nečetla. Autorka vede čtenáře svým směrem aniž by si to uvědomovali a když už si myslí, že ví, jak to všechno bylo, ukáže se, že to celé bylo pouze autorčino pohrávání si se čtenářovou myslí a objeví se tolik nepředvídatelných zvratů, že čtenáři nezbude než zhltnout zbytek knihy na jeden nádech s otevřenou pusou, jako tomu bylo v mém případě. Knihu jsem přečetla za dva dny, podle mě nejlepší počin Gillian Flynnové. Zajímavý je pro mě též autorčin styl psaní. Jak jsem po přečtení knihy Flynnové zjistila, psaní z pohledu více osob je pro ni typické. Čtenáři tím umožňuje vcítit se do všech postav, nejen do té ústřední, natolik dokonalé, že dokáže pochopit a akceptovat jednání všech postav. Za mě obrovské plus.

Annieren
06.08.2015 5 z 5

Musím říct, že když jsem dokoukala film, myslela jsem si - teda, Amy je fakt cool. Je hrůzu nahánějící, ale sakra cool. Když jsem si ale přečetla knížku, už jsem si nemyslela, že je "cool". To už mě opravdu a vyloženě ta její postava jen děsila - ten neskutečný kontrast, jak se Nick dozvídá, že je jeho žena ve skutečnosti pomstychtivá psychopatka přes různé příběhy lidí, kterým zničila život - a potom zničehonic příběh ze strany Amy, kde zní hrdě, šťastně, úžasně. V tenhle okamžik se nemůžu rozhodnout, jestli mi přišel lepší film, nebo kniha.

ivana02
05.08.2015 5 z 5

Jelikož je kniha dost populární, tak jsem se bála, jak se mi bude líbit. A líbila :-) Styl psaní byl perfektní, nebyla tam hluchá místa, konec nečekaný. Popis formou deníku - nikoliv dívčího, neboť Amy je přes 35 - byl velice zajímavý. Ocenila jsem, že hlavní hrdinové byli dospělí lidé, kteří již měli něco za sebou. Pro mne osobně lepší než Temné kouty - ale ty také nebyly špatné.

danuska
31.07.2015 2 z 5

Veľmi nudná kniha. Každý píše, že koniec je nečakaný, mne sa to zdalo tak či tak nudné. A k tomu boli všetky postavy veľmi nesympatické.

Verisvlckova
31.07.2015 5 z 5

Po shlédnutí filmu, který byl šokující a napínavý do posledního okamžiku jsem se rozhodla přečíst stejnojmennou knihu. I když jsem si myslela, že mě kniha už ničím nepřekvapí, a že mě možná vlastně ani ve finále moc nevtáhne do děje, jelikož jsem věděla, o čem to bude a měla jsem představu o hlavních postavách, takže moje představivost neměla tolik prostoru, tak jsem byla příjemně překvapena. Po přečtení knihy mi vlastně došlo, že jsem některé věci ve filmu ani správně nepochopila, což jsem díky knize napravila. Také se mi líbily záznamy z deníku, které sice ve filmu byly, ale pochopitelně ne v takovém měřítku. Po přečtení knihy jsem se znovu podívala na film a až teprve po tom jsem mohla s čistým svědomím prohlásit, že je to geniální kousek. Šílená Amy, kdo by to byl řekl.. I když jisté pochybnosti o její "normálnosti" jsem měla od začátku. Uděluji pět hvězdiček :)

střapatá
30.07.2015 3 z 5

První polovina knihy nebyla ani detektivkou ani thrillerem, nýbrž vztahovým románem. Největším problémem pro mě bylo, že jsem obě hlavní postavy nenáviděla - jejich osud mi byl tak nějak lhostejný, neboť Nick i Amy byli zkrátka zm*di. Zápletka i konec trochu ve stylu Roalda Dahla, avšak ten ke svým příběhům potřebuje desetinu stránek... Přesto nelituju, že jsem Zmizelou četla, jakmile jsem si zvykla na zvláštní styl psaní, stránky ubíhaly lehce. A těším se na film, neboť Fincher je záruka kvality.

kate333
27.07.2015 5 z 5

Promyšlený, napínavý a nečekaný příběh a i konec.... tyto typy knih miluju, autorka nezklamala opět :)..

milunka21
26.07.2015 5 z 5

Pěkná kniha,napínavá,opravdu se mi líbila ale ten konec?

WexxAr-ka
21.07.2015 1 z 5

Stalo se Vám někdy, že jste četli knihu, která Vás nebavila a četli jste ji jen proto, aby jste zjistili jak to všechno dopadne? Tohle je ten případ...

mirunda
18.07.2015 5 z 5

Kniha mne velmi chytla a moc bavila. Nečekaná a plná zvratů.

fmash
16.07.2015 2 z 5

Mínusy: osmdesát procent knihy je čirá (no dobře, někdy o něco kalnější) nuda. Popisy pocitů v dívčím deníčku, popisy pocitů slušně zakomplexovaného chlápka. Všechno urputně směřuje k výstřelům flint ukázaných v prvním dějství. Nikdo se tudíž nechová tak úplně normálně. Celkový závěr z pohledu vztahu hrdinů je celkem neotřelý, nicméně ne moc uspokojivý. Asi to tak má být.
Plusy: všechno postupně dospěje k výstřelům flint ukázaných v prvním dějství. I když vzhledem k rozsahu knihy dost (relativně k mému vnímání času stráveného s příběhem) pozdě. Celkový závěr ne moc uspokojivý, nicméně celkem neotřelý.
Výsledek: značně překomplikovaný příběh, jehož základ je budovaný tak zevrubně, poctivě a zeširoka, že sice nemůže spadnout, ale jeho výše tak nějak nedovede vyniknout. Tane mi na mysli otázka, zda je efekt, kdy se z olbřímího hovna vynoří voňavá princeznička, dostatečně efektní. Efektivní totiž těžko. Jinými slovy - když se z předlouhé nudy jakéhosi zcela jiného žánru, o který v žádném případě nestojím, na konci vyloupne kousek napínavého překvapení, ospravedlňuje to ty mraky času stráveného v zoufalství obelstěného čtenáře? Podle mého ne. To může fungovat u minutové anekdoty, kde se pointa skrývá v posledním slově, ale ne u knihy pětisetstránkového formátu.

mystar
15.07.2015 4 z 5

Zajímavý a napínavý děj. Dost mě šokovala postava Amy. Nemohla jsem se odpoutat od poslouchání audioknížky. Konec mě překvapil, možná trochu zklamal...Každopádně úžasné. Inspirace ke shlednutí filmu.

between
01.07.2015 4 z 5

Poslouchal jsem to jako audio knihu a až po té, co jsem viděl film. Nicméně i tak jsem byl pohlcen a těšil se jak to bude pokračovat.

hroubek
28.06.2015 5 z 5

Jelikož se hodně zajímám o filmy, tak jsem se poprvé o Zmizelé dočetl v souvislosti s tím, že to bude nový film Davida Finchera, a že nebude pokračovat v trilogii Millénium(Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda). Fincher si nikdy nevybírá nudné a nezajímavé projekty, takže jsem si říkal, že na té Zmizelé něco bude. Pak jsem viděl trailery a fotky a neustále jsem chodil kolem knihy a nemohl se rozhodnout jestli si jí mám koupit. Asi tři týdny před premiérou filmu jsem si knihu koupil a během dvou týdnů jsem jí přečetl(ze začátku jsem četl pomaleji, ale posledních dvě stě stránek jsem dal během víkendu). Kniha si mě získal během pár stránek a já byl z ní nadšený a doslova jsem si užíval každou stránku. Liboval jsem si v detailech, které po celé knize autorka nechávala jako cestičku z drobečků. Bavilo mě vyprávění ve dvou osobách a také jakým způsobem příběh gradoval a jaké měly postavy mezi sebou dialogy. Užíval jsem si psychologicky propracované postavy Nicka a Amy, a doslova jsem byl zvědaví jak s nimi autorka naloží. A na konec jsem si fakt vychutnal, z mého pohledu perfektní finále a poslední stránku, která na mě působila jako, kdybych dostal facku. Gillian Flynn se fakt vytáhla a napsala napínavou, zábavnou a překvapující knížku, která trochu v poslední třetině ztrácí dech, ale to je z mého pohledu jen malá výtka, potom co jsem četl na předchozích stránkách.

Tejezka
27.06.2015 4 z 5

Ze začátku mě knížka trochu nudila, ale říkala jsem si, že si ji musím dočíst. Postupem času mě knížka velmi pohltila a věděla jsem, že ji musím prostě dočíst. Neuvěřitelně promyšlený příběh a konec byl taky velmi překvapivý..Brzy se chystám na filmek, který je prý skvělý, tak jsem zvědavá. ;)

kleozpatra
25.06.2015 5 z 5

Nakopnuta filmem jsem šla do knihy pro mne dosud neznámé spisovatelky v obavách, že to bude jedna z kvanta aktuálně oblíbených superděl rychlokvašené literatury, ale žasla jsem, jak mistrně Flynnová buduje napětí, jak nutí hltat stránky a neustále obracet "tu poslední a pak už jdu fakt ale spát" a přehazovat naše vnitřní morální kyvadélko tu tam tu onde, klást si i soukromé otázky a nechat se zaskakovat náhlými odpověďmi. Rozhodně podnět mrknout se i po dalších knihách Gillian Flynnové.

Lenyaa
24.06.2015 4 z 5

Knihu jsem dočetla včera a musím říct, že ten konec mě trošku zklamal (proto za mě 4*)..... Kniha byla (až na pár částí, kterými jsem se musela prokousat) opravdu zajímavá a propracovaná a určitě doporučuji přečíst. Teď se chystám podívat na filmovou verzi, na kterou jsem upřímně zvědavá.........