Zmizelá

Zmizelá https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4287 4287

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

IvcaK98
09.09.2015 5 z 5

Přiznám se rovnou, moc thrillery nečtu, a to z jednoho prostého důvodu. Bojím se. Ale když už se k tomu čas od času odhodlám, koukám, aby to stálo za to. A tady se mi to nadmíru povedlo :-) Zlom v polovině knížky byl pro mě natolik šokující, že jsem musela čtení odložit a jít to rozdýchat. O něco později jsem rozdýchávala zase, tentokrát konec. Schválně jsem počkala pár týdnů, než se k dílu vyjádřím a dobře jsem udělala. Konec, který bych čekala, by mne zklamal. Doporučuji a přeji pevné nervy! :-)

DJANKA
09.09.2015 2 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale nějak jsem se nemohla začíst a první část mě vůbec nebavila. Teprve ve druhé části to začalo být zajímavé a napínavé a byla jsem zvědavá co bude dál. A konec? Jak tady někteří píší, takový konec jsem opravdu nečekala, ale musím říct, že mě dost zklamal. Když tak přemýšlím o Nickovi, nechápu, jak by mohl takhle dál žít a neumím si představit, že by to takto v reálu mohlo dopadnout.
Od této autorky jsem už četla Ostré předměty a ty mě zaujaly mnohem víc.

Barbra06
09.09.2015 4 z 5

Výborně vymyšlený a hlavně dobře napsaný příběh plný napětí a zvratů. Chvílemi si až člověk říká, že je to naprosté psycho.

Mafie007
08.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha plná napětí, velice se mi líbil konec, který nikdo nepředpovídá. Kniha je lepší než film :)

alexandrejka
07.09.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem četla v roce 2015. Na zadní straně je mimo jiné napsané "důmyslně záludné" a přesně takto bych knížku definovala i já. V první polovině si říkáte, jaký je ten Nick šmejd a fandíte Amy. Ve druhé polovině je to už naopak a fandíte Nickovi.
Líbil se mi popisování příběhu z pohledu obou hlavních protagonistů. Ke konci jsem měla chuť manžele "proplesknout", protože se chovali hrozně.
Na film se podle mého nemá smysl dívat. Pokud jste nečetli knížku, tak mu nebudete rozumět a ve filmu chybí i Nickovy myšlenky.

St. Jimmy
01.09.2015 5 z 5

Psychologická sonda do duše vražedné mrchy-psychopatky. Je zajímavé, jak "dokonale" a "logicky" mohou vypadat myšlenkové pochody šílence. Autorka je však popsala s podmaňujícím drivem. Zezačátku mě tedy deníkové záznamy Amy příliš nebraly, po obratu přibližně v polovině knihy se ale staly pasážemi, u kterých jsem nestíhal chápat. Netřeba tedy dodávat, že se Zmizelá čte sama a že několik šílených zvratů o 180 stupňů jenom přidává na dramatičnosti celého románu. Perfektní.

Dymond
31.08.2015 1 z 5

Jsem v pulce a nějak tuto knihu nedokážu dočíst... Podle mého názoru je to natahovaný a o ničem... Je to má druhá kniha od této spisovatelky a mám pocit, že i poslední...

Hynais
27.08.2015 5 z 5

Stihl jsem si ji přečíst dříve než vidět film... A mimochodem film je vynikající (má skvělou atmosféru) a vůbec nevadí, že už máte přečtenou knihu. Však se na něm také scénáristicky GF podílela... Zpět ke knize. Začíná to jak červená knihovna, ale ve finále to má všechno svůj smysl i ve zpětném pohledu. A ten závěr? Čekáte cokoliv, ale takové vyústění prostě ne - a i kdyby jste ho čekali, stejně budete hltat každou stránku!

Nombeko
26.08.2015 5 z 5

Na téhle knize se mi líbí to líčení situace ze dvou úhlů pohledu a také ten nečekaný zvrat, kdy první polovinu knihy člověk fandí Amy a soucítí s ní, pak musí žasnout nad její schopností plánovat do detailu a nakonec se musí přiklonit na stranu Nicka.

Mandalka74
26.08.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Napínavý příběh z pohledu Amy i Nicka.

Martin, Vyškov
25.08.2015 5 z 5

Moje první a určitě ne poslední knížka od G. Flynn, úžasný příběh s koncem, který nemůže nikdo čekat :-)

Bagriela
24.08.2015 3 z 5

OBSAHUJE SPOILERY
U této knihy se pravděpodobně více rozepíšu, protože za to vážně stojí! :-)
Věc, kterou chci "vypíchnout", je umění hrát si s čtenářovými myšlenkami. Alespoň doufám, že nejsem jediná, která v první části chvilkami uvažovala, jestli ji Nick skutečně nezabil. Na druhou stranu snaha přimět čtenáře ubírat se k této myšlence byla až moc okatá. Když se nad tím zpětně zamyslím, jakoby nám Gillian F. přímo říkala "a teď si mysli, že to byl on, abych tě pak mohla šokovat!". A přirozené je si začít myslet "ona tak moc chce, abych tomu věřila, že to nemůže být pravda". Zkrátka prvoplánové a za mě nepovedené.
Od knihy jsem měla velká očekávání, ale opravdu jsem nečekala, že se to zvrhne v části psané psychopatem (nahlédnutí do myšlenek psychopatů nebo vrahů přímo miluji!). Pro mě tedy milé překvapení. A Amy je ještě k tomu geniální psychopat! Myslím, že vystihnutí myšlenek se Gillian F. povedlo perfektně.
Další věcí, která se mi skutečně zalíbila, bylo rozdělení časových linií. Zdálo se mi nevídané. Např. hned zpočátku zfalšovaný deníkový záznam, který napomohl tomu myslet si, že je Amy nevinná chudinka.
Konečná fáze měla spoustu zvratů, což by nebylo špatně, ale přeci jenom to bylo deset zvratů na pět stránek. :-D Závěr pro mě není závěrem, ale otázkou. Vlastně doteď mám tolik otázek, že mám nutkání zeptat se Flynnové, jak jisté věci myslela a jak ona sama vnímá Amy. :-D
Fuuu, to je snad můj historicky nejdelší komentář. Abych to uzavřela - autorce se povedlo vytvořit postavu, nad kterou chci přemýšlet, která je tak šílená, až mě fascinuje.
Dílo hodnotím třemi hvězdičkami.

Siraelxy
23.08.2015

Manželství.....v kaźdém je trocha tajemství. Kniha začíná malinko tězkopádněji, aby se pak parádně rozjela :-) Myšlenkové pochody vyšinutých jedinců jsou......vyšinuté :-) více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2015/08/gillian-flynn-zmizela.html

AlenaV
22.08.2015 5 z 5

Napínavé. JEHO vyprávění a JEJÍ deník. Bomba.

Veronicana
21.08.2015

Úžasný příběh, úžasně napsaný.

juli2
21.08.2015 4 z 5

Výborná kniha! Vtáhne vás do děle během chvilky. Amy je trochu na hlavu a o to je příběh víc uvěřitelný. Konec mě ale trochu zklamal, ten je opravdu na hlavu a hlavně nerealný. Ale jinak kniha výborná.

achilles
18.08.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ze začátku jsem nemusel ten Amyn deník pln amerických "coolismů", ale zhruba těsně před polovinou knihy mě začal příběh doslova bavit a vědom si toho, že byl zfilmován, začal jsem si některé pasáže představovat, jak by mohly vypadat ve filmu. Když jsem si po odhalení říkal, o čem chce ještě autorka více psát, potěšil mě další Amyn kousek. Konec mi nevadil,myslím, že vše nemusí končit jako sportovní utkání. Tím jsou knihy krásné, abychom si sami domysleli, kdo vyhrál a kdo byl poražen a nebo vyhráli či prohráli všichni.

peťulka666
18.08.2015 5 z 5

Kniha se mi líbyla. Vyděla jsem i film. Všem vřele doporučuji.

petrulka
18.08.2015 3 z 5

Mě se líbilo. Hlavní hrdinka opět "lehce" vyšinutá, ale četlo se mi dobře. Autorce se dokonce podařilo mě znejistit, jestli v Amyině zmizení fakt nemá Nick prsty :-).

stehlicek
17.08.2015

Tak nevím, asi jsem divná. Knihu jsem musela odložit, vůbec jsem se do toho nemohla dostat. Na radu zdejších recenzentů zkusím shlédnout film, třeba se pak ke knize vrátím.