Zmizelá

Zmizelá
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166298/bmid_zmizela-UBe-166298.jpg 4 4292 4292

Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? Psychothriller, který se stal kultem i fenoménem… Nemilosrdně sžíravý kriminální román doslova uchvátil čtenáře nejen v USA, kde se stal druhou nejprodávanější knihou roku 2012 (více než dva miliony výtisků) a ani po roce od vydání neopustil první desítku bestsellerů The New York Times (beletrie) a amazon.com (thrillery).... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Gone Girl , 2012

Liduka
04.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Autorka si se čtenářem hraje celou dobu a nejvíce mě tedy dostal konec. Všem doporučuji!

stavinohova
02.01.2016 3 z 5

Tak jak jiz zde nekdo psal, nevedela jsem komu driv fandit, jestli jemu nebo ji. Kazdopadne si myslim ze i takove poblaznene manzelky se najdou, a to i casto v beznych domacnostech akorat ne s takovou dramaticnosti jak to dokazala Amy. Znama mi na ten film napsala ze horsi film nevidela, ze dela z kazde zenske psychopata ;) s tim az tak nesouhlasim. Nasla jsem tam celkem myslenky a veci k zamysleni ;) a to se nepovazuji za psychopata ;)))))

barborakrejcova
30.12.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Vymyslet takový příběh muselo dát neskutečnou práci a ta se vyplatila. Film se mi oproti knize zdá trošku odfláknutý. Pokud se ale nejprve podíváte na něj, myslím, že se vám líbit bude.

reccal
30.12.2015 5 z 5

Gone girl jsem v první řadě viděla ve filmovém zpracování. Brutálně psychózní náboj filmu mě v podstatě donutil si koupit i knížku. Přiznávám, že skoky od jednoho k druhému vypravěči se mi nečtou nejlíp, ale to byla asi jediná vada na kráse. Výborná knížka a výborný film.

veronie
17.12.2015 5 z 5

Dokonale promyšlený a propracovaný plán. Amy byla mistrem psychologie a strategie a psychopat v jednom. Sice jsem kdysi viděla film, ale i tak jsem byla napnutá a čekala, jak bude probíhat vyšetřování, kdy přijde na řadu blázen v podobě milujícího Desiho, i jak to všechno dopadne. Konec nedopadl podle mých představ, ale i tak jsem spokojená. Kniha byla výborně napsaná, napínavá, určitě si zaslouží nejvyšší hodnocení.

basia.tacina
14.12.2015 4 z 5

Musím napsat, že první, co mě napadlo po přečtení této knihy bylo: divnější knihu jsem snad nikdy nečetla. Konec naprosto nepředvídatelný, zanechal ve mě spousty otázek k zamyšlení a jen kroutím hlavou nad koncem. Ale kniha se mi obecně líbila. V některých momentech jsem se ani nemohla odtrhnout. Někdy jsem zase trošku přeskakovala, protože samotný příběh mě zajímal víc něž ty "žvásty" okolo. Za mě palec nahoru.

Miila
05.12.2015

Komentáře mnohých čtenářů mě utvrzují v tom,že by bylo dobré si knihu přečíst. Každopádně bohužel patřím k tem,kteří se knihou neprokousali. Nezaujal mě styl psaní ani příběh. Film se prý dost shoduje s knihou, tak ho asi výjimečně upřednostním před knihou.

ThomasRuhe
03.12.2015 4 z 5

Kdo si zaslouží abych mu fandil? Nick nebo Amy? To bylo dilema celé knihy.Výsledek: chvíli jeden a chvíli druhý.Hodně lidem připadá první půle nudná.Mně ani ne, šlo o seznamení s postavami a proniknutí do děje, to beru.Druhá půlka je lepší, začne se toho hodně dít a pěkně se to rozjede.Maximum ale nedám a to kvůli závěru, ten se začíná táhnout a úplný konec Flynnový prostě nežeru.Takhle to ukončit může jenom ženská.

janasim
24.11.2015 3 z 5

Nevím, jestli jsem z knihy zklamaná jen z toho důvodu, že jsem měla vysoká očekávání nebo by se mi nelíbila, i kdyby neměla tak velký pozitivní ohlas. První polovina byla zdlouhavá, druhá zajímavější, ale přesto jsem knihu nehltala a kdybych se nedozvěděla konec nijak zvlášť by mě to asi netrápilo.

HaHa11
22.11.2015 5 z 5

V první třetině zajímavě se rozbíhající detektivní příběh, zbylé třetiny psychologický thriller aneb soutěž o to, která z obou hlavních postav bude čtenáři více odporná. Skvěle napsané, skvěle zkombinované časové roviny i osoby vypravěče. Autorka pobaví především tam, kde nechává Amy vzpomínat na dobu, kterou strávila s Nickem. Úžasné glosy - přesně zachycuje rozdílnost mužského a ženského pohledu na různé etapy vztahu mezi hlavními hrdiny. Zajímavě jsou zachyceny postavy Amyiných rodičů - jsou přímo prototypem amerického snu o bohatství a úspěchu, který najednou dostává trhliny. A konec knihy? Čtenář ještě hodně dlouho přemýšlí, jestli má svedená bitva vůbec nějakého vítěze!

OlgaS
22.11.2015 2 z 5

No, co dodat. Ani jsem knihu neprecetla, vůbec mě nezaujal styl psaní. Říkala jsem si, že tomu dam 100 stran a třeba me to oslovi...ale nestalo se tak.

renata67
22.11.2015 3 z 5

Dlouho jsem se prokousávala, než mě kniha začala bavit. Závěr se mi nelíbil.

Beatrice_s
21.11.2015 4 z 5

Tuto knihu jsem četla při loňských zimních svátcích a musím říct, že v rámci pasivní zábavy vstřebávání příběhů jiných to byly asi ty nejlépe strávené Vánoce. Žádné nekonečně se opakující pohádky a ubíjející vánoční programy v televizi... Ale místo nich tento božský thriller. :) Styl autorky mi okamžitě sedl a kniha mě bavila již ve své „detektivní“ části. Musím vyzdvihnout také celou řadu trefných postřehů a názorů ze života, s kterými se nelze než ztotožnit. Jediné, co považují za mínus (a zároveň také za svou chybu) je to, že jsem si přečetla hodnocení na zadní straně obalu a některé komentáře na internetu (i když byly velice obecného rázu). Již to ale v mém případě vedlo k tomu, že jsem tak nějak už čekala, co skutečně přišlo. Bohužel jsem pak nebyla překvapená tak, jak bylo autorkou zjevně zamýšleno... U této knihy ještě více platí, že čím méně víte, tím lépe pro vás! :) Doufám, že Gillian časem opět něco zajímavého napíše a mezitím určitě sáhnu po její Ostré a Temné dosavadní tvorbě. :)

mh.mail
20.11.2015 4 z 5

Knihu jsem četl jedním dechem a skoro jsem se od ní nemohl odpoutat. Nick a Amy slaví páté výročí svatby. Nick odejde do práce a v průběhu dne se dozví, že jeho manželka za záhadných okolností zmizela. Rozjíždí se pátrání, které se ovšem pro Nicka nevyvíjí dobře. V jednu chvíli se dokonce stane podezřelým z vraždy. Postupně odhalujeme pravdu, nakonec však všechno dopadne trochu jinak.
Možná by se kniha dala považovat za určitou studii „viny a trestu“. Oba hlavní hrdinové nejsou žádná neviňátka, každý má své „temné kouty“ a „proplesknout“ by zasloužili oba. Vlastně žádná z vystupujících postav není vyloženě kladná, snad všichni se v nějaké chvíli příběhu projeví negativně, ať už vinou své neschopnosti, bezskrupulóznosti, slabosti, hamižnosti a podobných vlastností. Na konci zůstane pouze jeden diskutabilní vítěz, a to ten, který si celou dobu dělal nejmíň skrupulí a byl opravdu všeho schopný. Konec je opravdu takový zvláštní, rozhodně ho nelze považovat za šťastný, myslím z hlediska postav, nikoliv knihy samotné. Ale je asi uvěřitelnější. Bylo by to hezké, kdyby se ponížený vzedmul k odplatě, ale v realitě to spíš dopadá tak, jako v knize.

purplekitten
19.11.2015

Musím přiznat, že jsem se knížkou snažila prokousat k části, která mě opravdu bude bavit a budu jí hltat. Bohužel pro mě se tak nestalo a i u dalšího člena rodiny nesklidila ohlas, jaký jsem od ní očekávala. Takže jsme přestaly číst asi v půlce knihy a nevíme, jak vůbec skončí.

ajla5
18.11.2015

Nedokážu to číst. Nebaví mě to.

Kessetra
17.11.2015 3 z 5

Nebyla to žádná veleúžasná kniha, ale tak aspoň zase něco jiného. Bylo to i docela zajímavý, jen mě zklamal závěr. Čekala jsem to trochu jinak. Chtěla jsem, aby se manžílek pomstil :)

Jitka123456789
13.11.2015

Jako dobrý, ale konec pro mě nic moc:(

šipek
10.11.2015 5 z 5

Za mě pět hvězdiček , dokonce jsem i zhlédnul filmové zpracování. Vynikající kniha od výborné spisovatelky.

Bookworm_213
09.11.2015 4 z 5

Musím se přiznat, že žánr knihy nepatří k mým nejoblíbenějším. Dlouho jsem se bránila, už jen proto, že jsem viděla dříve film a chytala jsem se za vlasy, když jsem viděla, jaký konec si autorka přichystala. Oceňuji však, jak propracovaný příběh byl. Občas jsem zpochybňovala, zda by to zrovna takhle mohou v reálu být, ale to nemění nic na tom, že jsem prostě musela pokračovat ve čtení. Autorka svou knihou ve vás vyvolává různé emoce. Litovala jsem, že jsem si nepřečetla dříve knihu, než jsem se pustila do filmu. Stejně jsem ale v jednu chvíli Nicka litovala, poté bych mu nejraději nafackovala. A co se týče postavy Amy? Co jiného říct než že si také představuji její hlavu, "jak jí rozbíjím tu krásnou lebku a vyndávám jí mozek..."