Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484735/bmid_zlodejka-pribehu-dsA-484735.jpg 4 1560 384

Josef Bergman série

Některé vztahy končí vraždou. Šéfka televizního scenáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a je na charizmatickém inspektorovi Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

Babo
30.11.2021 5 z 5

Děkuji kamarádce,že mě navedla na tuto naši skvělou autorku.
Jsem moc ráda,že si dává tu práci a nepřidává se k autorům,kteří stvoří psychopata a veškeré napětí je ukryto v nereálných , o to víc zvrácených způsobech vraždění. Většinou lidí, s kterými je nic nepojí. Vraždí,protože je to "baví" .
Paní Klevisová ve svých knihách ukazuje , že vrahem se může stát docela obyčejný člověk . Myslím,že většinou to tak chodí.
Těch psychopatů,který svoji oběť nezná je naštěstí menšina.
Největším doporučením je,že jdu na další knihu.

JaniMa
29.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Napínavé čtení. Stále se ještě stydím, že jsem autorku objevila až nyní. (Obvykle pátrám po kvalitním čtení mezi zahraničními tituly.)
Skvěle vykreslené postavy. Sympatické mi nebyly, ale zaujaly a já jsem byla opravdu zvědavá, co z propletence jejich životních příběhů vypadne. Anina vraha jsem se neodvážila ani tipovat, protože jen, co jsem začala v hlavě konstruovat nějakou teorii, následující řádky ji beze zbytku pohřbily. Jednání některých postav bylo v rozporu s mým chápáním, ale u většiny z nich jsem jej přisoudila specifickému osobnímu charakteru. Jen chování Esteřina souseda Matěje při setkání s Agátou mi do hlavy nejde. Jaký on měl důvod ji zatajit před policií? V závěru mě trochu mrzelo, že jsme se nedozvěděli více o osudu Moniky Beňové.
Na čtení další knihy se velice těším a rozhodně se nebojím, že se spálím. Autorka umí uplést napínavý příběh a vytvořit pro něj barvité kulisy. Přiznávám ale, že na mě její knížky působí trochu depresivně.

Fanda74
23.11.2021 5 z 5

Detektivky Michaely Klevisové mě baví čím dál tím víc, takže ani tentokrát jsem nebyl zklamán. Mám rád to naše prostředí a takový ten styl "Agathy Christie", v němž má každý nějaký motiv k činu a celý příběh se tak nějak rozvíjí aniž by tím jediným hybatelem děje bylo vyšetřování. Za mě opravdu dobré.

absa2611
22.11.2021 3 z 5

Mé druhé setkání s Michaelou Klevisovou. Asi jsem docela hodně deformovaná severským spádem, proto se mi začátek knihy zdál poněkud pomalý, rozvláčný,... Celkem mi dalo práci se do příběhu začíst. Později se to zlepšilo, vraha jsem bohužel uhodla velice brzo, přesto budu s inspektorem Bergmanem pokračovat.

PetiJelinkova
19.11.2021 5 z 5

Opět perfektní detektivka od paní Klevisové. Příběh mě chytl od začátku až do konce. A závěr byl celkem překvapivý.

HanulkaK.
18.11.2021 3 z 5

Tenhle díl byl hodně oproti ostatním docela slabý, zápletka docela průhledná, nepřekvapivá...

m.valova
16.11.2021 4 z 5

Další oblíbená série,v tomto příběhu mi postavy přišly zvláštní a nemohu říct,že by některá obzvlášt byla sympatická,ale věřím tomu,že v takovém kruhu lidí jsou i takové vztahy,konkurence je velká a pro úspěch je nutno někdy zkusit a udělat vše.Vraha jsem tak nějak vytušila opravdu až na konci.Možná mě mrzí,že nedostala víc prostoru Agáta,ale je to jen takový můj dodatek.

Ulala
06.11.2021 4 z 5

Kniha mně docela překvapila., Má to příběh, je to napínavé a dobře se čte. Nedivím se už získaným cenám za detektivní příběhy.

IHT
06.11.2021 5 z 5

Moc pekne! Sice me asi v tretine stvaly poznamky o tom, ze vsichni maji nejake tajemstvi, ale ve finale to slo vydrzet. (Ruku na srdce, pravy duvod k vrazde mohl nechat Ester pomerne chladnou, jeji nejistota prilis logicka nebyla. Matejovo "tajemstvi" bylo taky ponekud rozpacite.) Chovani nekterych postav misty trochu haprovalo (napr. lina matka se sebere a o pulnoci jede za dcerou), ale vse v mezich normy. Zadna postava mi nijak sympaticka nebyla, ale to je spise plus (- kdyz nejsou postavy cernobile).
Urcite si prectu dalsi dily ze serie. :)

Mirin1349
02.11.2021 4 z 5

Zdá se, že Ulici nebo tedy v tomto případě Pavlači prostě nejde utéct ani v knize. Musím se přiznat, že mi to ale nakonec ani nevadilo, prostředí zákulisí tvorby nekonečného seriálu hezky ozvláštnilo příběh, který byl promyšlený a rychle odsýpal. Pachatele jsem odhalila také až na poslední chvíli, tedy za mě velká spokojenost. Zarazila mě jen jedna věc, že jako u předchozí knihy je zde stejný aspekt v podobě značné vzhledové podobnosti dvou postav, snad se to nebude opakovat i v další knize.

santa1212
16.10.2021 5 z 5

Skvela detektivka, stejně jako další od této autorky. Michaela Klevisová je skvělá vypravěčka a také fantastická pozorovatelka, dokáže vyborne vykreslit postavy a jejich charaktery. Za me jasně doporučuji!

KačkaNik
10.10.2021 5 z 5

Tahle paní prostě umí psát. Opravdu česká Agatha Christie - co se týká témat, postav i celkového precizního zpracování příběhů.

DK197
07.10.2021 3 z 5

KNIHA: Od doby, co jsem četla první díl, uběhl nějaký čas, tak to moc nemohu srovnat. Ale poklidné tempo tohoto románu mě trochu zaskočilo. Na druhou stranu rozehrané to bylo dobře, vrah mohl být kdokoli. A podívali jsme se do zákulisí televizního seriálu. Jen kdyby to bylo také kromě rozehrání víc dotažené. Přišlo mi to ne úplně uzavřené. A to je škoda. Postavy si zasloužily pořádný konec.

Didi15
29.09.2021 5 z 5

O kapku lepší díl než první , ale pořád to nějak neberu jako detektivku . Je to však zajímavé čtení a čte se mi to dobře .

VendulaB
28.09.2021 4 z 5

Jako příjemnou oddechovku knihu doporučit můžu, ale není mi jasné, jak může být autorka (údajně) nejúspěšnější a nejprodávanější českou detektivkářkou. Osobně jsem v příběhu necítila žádné napětí. Rozhodně jde o lepší dílo, než jsou Kroky vraha, ale jako výbornou detektivku bych knihu označit nemohla.

mi-380
25.09.2021 4 z 5

Doufal jsem, že si tu vyjasníme těch pár věcí, které v prvním románu s inspektorem Bergmanem zůstalo v mlze. To se nepovedlo, přesto se znovu ocitám v podobném prostředí. Tvrdě konkurenční ženský svět, kde muži, s výjimkou hlavního vyšetřovatele, hrají podřadnou, přímo parazitickou roli. Nekompromisní pohled na vztahy tří starých kamarádek a mezi scénáristy seriálu Ulice, pardon Pavlač, vidím jako další podařenou kombinaci žánrů psychologická sonda/detektivka s bystrými postřehy a překvapivou tečkou. Jen jsem se tentokrát nějak nedokázal ponořit do příběhu, tak jako poprvé. Těch podvodů, lží, zatajování a vztahových pavučin na mě bylo nějak moc.
75 % (aktuálně 763 hodnotících s průměrem 84 %).

Vstřícnost je moje prokletí, blesklo jí hlavou, když vedla dvojici policistů pěšinou mezi čekankami. Nechala bych se snad i zastřelit, kdyby to byl jediný způsob, jak odvrátit konflikt...

Samozřejmě že měla mámu ráda, to je přece jasné, zatraceně! Jen se to tak nějak vyvinulo, že ji měla nejraději, když zrovna nebyly spolu...

hzd
24.09.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila. Akorát posledních sto stránek mi přišlo, že se děj trochu vlekl a proto dávám o hvězdičku méně. Autorku mám moc ráda a už mám doma připravené další dvě knížky.

rodak
20.09.2021 5 z 5

A ještě jsem se dozvěděl o zákulisí našeho nekonečného seriálu na který nekoukám. Paní Klevisová je záruka skvělé četby.

hanzmb
15.09.2021 5 z 5

Po fantastickém Prokletém kraji jsem se rozhodl vrátit i k detektivní autorčině tvorbě. A ejhle, on to zas tak velký rozdíl není. Tady nejsou potoky krve, geniální dedukce či práce desítek kriminalistů. Ti naši detektivové na sebe nestrhávají pozornost, jen děj nenápadně doplňují a posunují. A spolu s perfektně prokreslenými postavami a vynikajícím příběhem je z toho čtenářský zážitek. S malými úpravami by tohle byla vynikající kniha i bez té detektivní linky.

petraj30
13.09.2021 5 z 5

Další velmi vydařená česká krimi. Bylo to dokonce ještě lepší, než předchozí díl. Vraha jsem uhádla jen o několik minut dříve, než to bylo řečeno v knize. Bylo to vážně skvělé. Občas sama sebe přistihnu, že se zarážím nad tím, že se jedná o českou krimi. Někdy mi hodně vadí oslovování v pátém pádě, ale to je asi vše, co vůbec můžu vytknout.
Pokud se hned na začátku vyskytne osoba, vůči které mám silnou averzi, dělá mi problém se do příběh řádně vychutnat, ale tohle byl pravý opak.
Celá série je čím dál lepší. Moc se těším na další případ a tento vřele doporučuji!