Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484735/bmid_zlodejka-pribehu-dsA-484735.jpg 4 1560 384

Josef Bergman série

Některé vztahy končí vraždou. Šéfka televizního scenáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a je na charizmatickém inspektorovi Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

sweeney
28.02.2022 4 z 5

Další skvělý případ Josefa Bergmana, tentokráte vedoucí jeho kroky do penzionu na samotě na okraji Prahy. Ačkoli začátek možná trošku rozvláčný, příběh mě brzy vtáhl a já se nemohla dočkat rozuzlení. Těším se na další díl :)

koki.veru
13.02.2022 5 z 5

Opět další díl z této série, opět přečteno během pár dnů a super. Za mě super série, propracovaný příběhy, a překvapivý konce. Autorku jsem si moc oblíbila a určitě budu pokračovat.

dominika8192
12.02.2022 4 z 5

Detektivky nemám ráda a nečtu je, ale tohle jsem dokončila celé :) Nemůžu říct, že bych od začátku věděla, kdo je vrah, ale Anna mě srala od začátku, tak jsem jí to přála.

LeHor
11.02.2022 4 z 5

Začátek na mne trochu táhlý, ale pak se to rozjelo a těžko jsem knihu odkládala.
Příjemné čtení, které se mi líbilo. Určitě budu v sérii pokračovat.

Majto
06.02.2022 3 z 5

Ďalšia kniha autorky, ktorá splnila isté očakávania. A hoci prvá štvrtina bola trošku natiahnutá, potom sa dej dostal do správneho tempa a obrazy sa plynulo striedali. Oceňujem, že oproti prvotine už sa aj viac vyšetrovalo. O niečo lepšie, no verím, že s pribúdajúcimi skúsenosťami autorky príde aj moja rastúca spokojnosť s jej výtvormi.

zouharov
28.01.2022 4 z 5

Čtivě napsaná detektivka ze zajímavého prostředí.

Mája777
24.01.2022 5 z 5

Tohle se mi líbilo o hodně víc, než první kniha. Byl to zajímavý pohled do zákulisí natáčení nekonečného seriálu. Stránky rychle ubíhaly a než jsem se nadála byl vrah odhalen. Nalákalo mě to na další autorčiny knihy.
(24. 1. 22 - 2 173 - 6)

mynonka
15.01.2022 3 z 5

Kniha se mi líbila trochu méně než ty předchozí. Asi proto, že mi ještě před samotnou vraždou došlo, kdo bude vrah a proč. Jelikož nejsem Hercule Poirot a u Klevisové se mi to stalo poprvé, nebude to pravděpodobně mou inteligencí (byť bych si to ráda myslela :D). Ale i tak se kniha četla velmi lehce a rychle a postavy byly skvěle vykresleny. Akorát prostředí tentokrát nebylo tak atraktivní, jak jsem v jejích knihách zvyklá. Přesto pěkné čtení.

Kája95
14.01.2022 4 z 5

Detektivky od autorky Klevisové mám moc ráda, čím novější tím lepší. Líbí se mi jak přehledně propracovává postavy

morava
11.01.2022 5 z 5

I tento dil, stejne jako predchozi, jsem brala do rukou vzdy, kdyz se k tomu behem dne naskytla aspon trochu prilezitost.
Co se mi na stylu pani Klevisove libi je to, ze umi krasne vykreslit charaktery postav a barvite popsat misto, kde se cely dej odehrava. Co take hodne ocenuji je, ze je dej zasazen do ceskeho prostredi :-)
Vraha jsem ani zde neodhalila, i kdyz jsem se o to snazila od sameho zacatku. Nemela jsem sanci, jelikoz autorka to umi vse tak bravurne zamotat, ze jsem opet v kazde kapitole podezrivala nekoho jineho, takze vlastne vsechny :-)
Rozuzleni, i samotny motiv vrazdy, tudiz konec, mne hodne prekvapil. Proste opet skvele napsano, a ja nemohu jinak, nez v teto serii pokracovat :-)

rafan65
05.01.2022 5 z 5

Asi můžu použít podobné hodnocení jako u první knihy ze série. Skvěle napsaná česká detektivka s velmi poutavým dějem. O něco více mě sice zaujala první kniha Kroky vraha, to však nic nemění na tom, že mě série s inspektorem Josefem Bergmanem baví a budu v ní pokračovat. A pokud další díly (a že jich už je) budou psány s podobným tempem a čtivostí, budu jen rád.

zoew
02.01.2022 5 z 5

Velice dobře vypointovaná detektivka. Od paní Klevisové si určitě ještě něco přečtu.

zuzana4587
28.12.2021 5 z 5

Kniha je o moc lepší než autorčina prvotina, vyšetřování odsýpalo. Závěrečný propletenec vztahů mě překvapil, vrahem mohl být kdokoliv, každý měl takový svůj malý osobní motiv. Trochu jsem doufala, že postava Josefa Bergmana coby ústřední postavy série bude více rozepsána, ale bohužel. Hold budu v to doufat v další knize. Za mě 4.5*.

Allla9
26.12.2021 5 z 5

Chci přečíst celou sérii. Zatím se mi oba díly líbily. Je zde více děje a vyšetřování, ne jen samé vraždy. Jsem zvědavá, co mi připravila paní spisovatelka v další knize.

Marcik7
22.12.2021 4 z 5

Trochu zdlouhavější, nic moc napětí, zajímavá koncovka.

evelýny
08.12.2021 4 z 5

Další příběh od Michaely Klevisové, opět více psychologický s kriminální zápletkou.

Zákulisí jednoho nekonečně dlouhého televizního seriálu, kde se běžně zveřejňují cizí příběhy.
Nesympatická hlavní hrdinka, přesto něčí přítelkyně, matka, milenka.
Dlouholetá přátelství na život, a možná, na smrt.
Tajemství má každý z nás a pýcha předchází pád.
Rošáda milenců, manželů.

M.K. nám čtenářům velmi dobře vylíčila zákon příčiny a následků. Kdo seje vítr, sklízí bouři.
A nad tím vším se vznáší pravda:
Příběhy, milenci, manželé by se krást neměli.

P.S.: A už vůbec by se neměli krást otcové

shelma
06.12.2021 5 z 5

Zajímavý příběh s takovou zápletkou, že každý kdo se tu objeví, může být vrah, protože k tomu mohl mít motiv. Musím přiznat, že můj typ nevyšel.

Kexina
05.12.2021 4 z 5

Pochopila jsem, že "wow efekt" jako u Kroků vraha už nemám od dalších knih autory očekávat, protože kostra příběhu zůstává stejná. Ale rozhodně mě tato knížka bavila víc, než Dům na samotě, kde jsem měla pocit, že čtu parodii na Dicka Francise.

chrudas
04.12.2021 5 z 5

Autorka nezklamala ani v této knize, čte se dobře. První díl mě bavil o trochu více .....

Bedřich63
03.12.2021 5 z 5

Spíš než jako detektivku bych tuto knihu hodnotil jako příběh s prvky detektivky. To hlavní tam není popis vraždy a ani popis vyšetřování. Já v knize vnímám spíš perfektní popisy prostředí, lidí a jejich charakterů a vzájemných vztahů. Zápletka je zasazena do atraktivního prostředí nekonečného televizního seriálu, který den co den krmí lidi příběhy, které píše skupina scénáristů. Ti jsou hlavními protagonisty knihy.
Autorka se však nespokojila s jednoduchou zápletkou a tak na konci knihy můžeme být překvapeni rozuzlením.
Stejně jako první díl, i tento druhý se mi velmi líbil a jsem rád, že Databáze knih a její čtenáři mi pomohli tuto autorku objevit. Další knihy si nenechám ujít.