Zlodějka příběhů

Zlodějka příběhů https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484735/bmid_zlodejka-pribehu-dsA-484735.jpg 4 1560 384

Josef Bergman série

Některé vztahy končí vraždou. Šéfka televizního scenáristického týmu Anna Valentová je výrazná osobnost – lidé ji buď milují, nebo nenávidí. Anna chce být ve všem nejlepší, jenže teď se jí pracně vybudovaná pověst hroutí pod rukama: její dcera je nezvěstná a navíc neznámý vyděrač odhalil všechna její tajemství. Co s tím vším mají společného její dvě kamarádky z dětství? Pak dojde k vraždě a je na charizmatickém inspektorovi Josefu Bergmanovi, aby rozpletl složitě zamotané klubko přátelských a mileneckých vztahů.... celý text

Kami33
05.08.2022 5 z 5

Druhá přečtená knížka autorky a opět milé počtení. Částečně společenský román, částečně detektivka v takovém poměru, který je tak akorát, aby vás to bavilo.

PavlineCZka
29.07.2022 5 z 5

Detektivky moc nemusim, ale tato me zaujala a bavila celou dobu, vrazila mi ji do ruky pani knihovnice :-D I kdyz televizni prostredi me tolik nebere... opravdu dobre zpracovane, motiv k vrazde ma v podstate kazda postava a nakonec jste prekvapeni rozuzlenim.

Magrata15
24.07.2022 5 z 5

Další kniha od M. Klevisové a zase byla fajn. Žádné brutální scény, příliš násilí a přesto zajímavý detektivní příběh. Tentokrát jsme se dostali do zákulisí televizního seriálu.
Doporučuji k přečtení.

Květi62
15.07.2022 5 z 5

Michaelu Klevisovou jsem objevila teprve nedávno, ale hned se stala mojí oblíbenou autorkou. Její knížky se čtou velmi dobře. Michaela umí. Jako ve správné detektivce přijde i vražda. A od samého začátku je hned několik podezřelých /skoro každá postava má motiv k vraždě/ a vy teprve na konci zjistíte, že vrahem byl ten, který mezi podezřelé vlastně vůbec nepatřil. Super.

marketa1860
13.07.2022 3 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od paní Klevisové.
Zajímavá zápletka, atraktivní prostředí.

veriszv
07.07.2022 5 z 5

Michaela Klevisová je sázka na jistotu, ještě mě nezklamala.
Její série s Josefem Bergmanem je zkrátka záruka dobrého čtení, od kterého se jen tak neodtrhnu. (I když ji teda nečtu tak jak díly popořadě vyšly.)

Zlodějka příběhů čtenářům dává nahlédnout do zákulisí jednoho z nekonečných televizních seriálů (Ulice, která se zde jmenuje Pavlač). Psychologická sonda mezi kolegy, kamarádky z dětství, rodiče a dítě a do toho samozřejmě vražda a spousta tajemství…
No ani tentokrát to neměl Josef Bergman jednoduché.
Pokud máte rádi psychologické příběhy s detektivní zápletkou, s touto sérií nemůžete sáhnout vedle!

NannyOgg24
29.06.2022 5 z 5

Další dobrá česká detektivka se zajímavým rozřešením. Inspektor Bergman patří k mým oblíbeným a přečtu si určitě další díly.

Jessica007
16.06.2022 5 z 5

Poslední detektivka, kterou jsem od M. Klevisové neměla přečtenou. I když je 2. v pořadí s J. Bergmanem. A opět se mi líbila. Do poslední chvíle nebylo jasné, kdo je vrah.

marekB78
16.05.2022 4 z 5

Dobře napsané, čtivé...ale první knížka mi přišla o něco zajímavější... Ale jen můj názor :)

martineknatasa
22.04.2022 5 z 5

Dočetla jsem druhý díl a začínám třetí. Škoda, že dny nejsou delší. Moc pěkné. Autorku si přidávám do oblíbených.

Cajda
19.04.2022 5 z 5

Prostě paní Klevisová - co je třeba dodat víc?
Super čtivý příběh jako všechny ostatní - dle mého názoru, samozřejmě.
Je to detektivka, ale taková vlastně úplně milá - přirovnala bych to k Četnickým humoreskám.
Mám už jen tři nepřečtené knihy od paní Klevisové. A těším se na všechny další :o)

maryska09
14.04.2022 4 z 5

Dobře napsaná Česká detektivka, čte se jedním dechem a do poslední chvíle se netuší, kdo je vrahem. Doporučuji

kalinka99
11.04.2022 5 z 5

Výborný detektivní příběh jako každý další od této autorky.

Aaloha
10.04.2022 4 z 5

Pěkné, čtivé, do poslední chvíle není jasné, kdo je vrah. Motiv mělo více postav. Líbilo se mi prostředí z natáčení seriálu. Žádná z postav mi nebyla sympatická, tak snad příště si někoho oblíbím.

Luca84
07.04.2022 3 z 5

Líbilo se mi scénáristické prostředí, které autorka použila. Jinak ale za mě příliš prvoplánové. Tři kámošky, mrcha, světice a ta mezi nimi. Temná minulost, která tě vždycky nějak dožene. Knihy paní Klevisové mám moc ráda, tuhle ale hodnotím (z mého pohledu) jako zatím tu nejslabší. Rozhodně ale nelituji, že jsem si ji přečetla. :)

twigxi
07.04.2022 5 z 5

Miluju detektivky pani Klevisove! Bavi me hadat, kdo je vrah a autorka prave takovy prostor k hadani ve svych knihach ctenari dava. Podezrelych je vzdy hned nekolik a v pribehu nachazime ruzna voditka. K tomu je pribeh postaveny na pevnych zakladech a vsechno dava smysl. Nakonec do sebe vsechno zapadne a to bez nejakych nesmyslnych honicek na vraha, ktere jsou ve vetsine ostatnich detektivek a ktere ja osobne nemam moc rada. Zkratka logicka detektivka u ktere muzete premyslet, ponorit se do nadherneho popisu prostredi a zapomenout na okolni svet.
Prala bych si vice takovych autoru!

Linda007
22.03.2022 5 z 5

Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíce a to mě anotace vůbec nelákala. Skvěle se to četlo, měla jsem to rychle přečtené. Byla jsem napnutá a hlavně jsem nepřišla na to kdo je vrah.

Valdora
15.03.2022 3 z 5

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla a mnohem více mne tedy zaujal "nedetektivní" příběh Prokletý kraj.

Lacie
06.03.2022 4 z 5

Druhá kniha této série a opět se dobře četla. Trochu mě mrzí jistá šablona, která byla i v prvním případu – dlouhé seznamování s postavami, které jsou opět podivín na podivína a až na jednu výjimku všichni nesympatičtí, dramatické tajemství z minulosti. Milá mrtvola může být ráda, že se vůbec dožila tolika let. Trochu tu postrádám onu charismatičnost a případně i geniálnost inspektora Bergmana, ale do třetího dílu se pustím neprodleně.

Vojslava
03.03.2022 4 z 5

První pokus s autorkou a myslím, že pochvala, kterou obecně sklízí, je zasloužená. Na detektivku je příběh složený přehledně, přitom ne průhledně, vyprávění plyne a čte se příjemně. Reálie jsou místy velmi roztomilé, vzpomněla bych si na sto a jeden podobný případ, jak u situací, tak u lidí. Nejspíš si pro chvíle oddechu časem vyberu i nějaký další titul.