Žízeň

Žízeň https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359456/mid_zizen-EzB-359456.jpg 5 2795 602

Harry Hole série

Harry Hole si chce užívat spokojený život s Ráchel a poklidně vyučovat na policejní akademii. Jenže v Oslu dojde k vraždám několika žen, které si daly schůzku přes Tinder. Vyšetřovacímu týmu v čele s Katrin Brattovou zůstává rozum stát nad tím, že obětem vždy zmizelo určité množství krve. A tak je Harry povolán zpět do služby. Dopátrat se pravdy není ani pro něj jednoduché. Navíc je postaven před zásadní dilema: dát přednost rodině, nebo vyšetřování. 2. vydání... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Tørst , 2017

jaroiva
06.11.2019 4 z 5

Jedna ze slabších knih série, řekla bych; ale některé kousky mě dost zaujaly. Například princip opičí pasti. Z product placementu mě udeřila opět Ikea, která se tam neměla jak smysluplně vyskytnout, a tak se kolem ní muselo alespoň projíždět :).

polednice1705
29.10.2019 5 z 5

Po delší pauze jsem se k HH zase vrátila a musím konstatovat, že mě stále baví...

boxas
28.10.2019 5 z 5

Nebyl by to Jo Nesbo, aby neměl v rukávu schované nějaké to eso. Tak je to i v tomto případě, ale díky tomu je kniha Žízeň tak napínavá a HH tak charismatický vyšetřovatel. Zvláštním bonusem navíc je bar, který si pořídí alkoholik...

Pine
25.10.2019 4 z 5

HH11. Na jednu stranu srdcovka, ale otevírala jsem ji s respektem. Má Nesbø stále co nabídnou? Tyto obavy se ukázaly jako liché. Moc si cením vývoje v životě postav a že má Harry sakra hodně negativních vlastností - jako reálný chlap v reálném životě. Všechno do sebe skvěle zapadalo, nápad opět fajnový, ale hvězdičku musím ubrat za rozvleklé vysvětlování, zdlouhavé pasáže, na můj vkus mírnou dávku napětí a přehnaný závěr.

sasena
30.09.2019 3 z 5

Ke konci trochu překombinované. Harry Hole je policajt tělem i duší a je jasné, že pokud to situace vyžaduje, jde vše ostatní kromě vyšetřování stranou. Ale co ten konec!?

vera.ny
29.09.2019 5 z 5

Mě kniha dost bavila. Přečteno v angličtině. Byla moje první od J. N. Pravda, občas mi něco nesedělo, třeba ta pasáž s váhou a litrem a půl krve. Tam bylo jasný hned, že jde o tu zbraň nebo ta stylometrie, na to bych nenaletěla ani já a přitom o tom vím prd, ale to jsou detaily. Jako celek je kniha čtivá a napínavá, kvalitně napsaná. Rozhodně si přečtu i ty další.

cerna7151
12.09.2019 5 z 5

Čtení mě bavilo od začátku do konce. Jo, Harry mě baví:-)

zuzana-kudla
06.09.2019 5 z 5

Dala jsem si chvilku od Nesba pauzu, tak mě zase dostal - v porovnání s jinými autory je to opravdu něco úplně jiného. Zajímavý problém/myšlenka, kolem vraha, opravdu doporučuji. Ale je lepší číst sérii postupně.

Taralcielle
28.08.2019 3 z 5

Jo Nesbo mistrným způsobem vypráví o masovém vrahovi, který řádí v Oslu. Na scénu se rychle musí vrátit Harry Hole, aby složitý případ pomohl vyřešit. Popsáno velice naturalisticky, vraždy jsou brutální, případ složitý a do poslední chvíle je kniha velmi napínavá. Není to můj obvyklý šálek, ale musím uznat, že Nesbo psát umí.

mi-380
17.08.2019 4 z 5

HH 11, tak jsem se do té šestisetstránkové bichle konečně pustil. Chování Harryho v prvních dvou třetinách knihy je opět nedůstojné, a to jak lidsky, tak kupodivu i profesionálně, aby se náhle proměnilo v jím inscenované geniální řešení, zakončené krkolomným finále.
Plusy za to, že vůbec vzniklo pokračování, za očekávanou čtivost, za posun ve vývoji hlavních postav a za skvělou, skoro hororovou, atmosféru.
Mínusy za přehnanou vykonstruovanost, snadné poznání hlavního padoucha, americké finále a upovídané vysvětlování.
70 % (zatím 1697 hodnotících je na průměru 91 %).

Marfiel
14.08.2019 4 z 5

Až na ten nesmyslně překombinovaný závěr poctivá, precizně napsaná detektivka, kdy do sebe postupně všechno zapadá. Líbí se mi, že autor dává velký prostor rozvoji jednotlivých postav příběhu.

Simstr
12.08.2019 5 z 5

Harry Hole nikdy nezklame !!!

Nickky
01.08.2019 5 z 5

Harry Hole pojedenácté.
Už jsem se začala obávat, jestli má autor ještě co nabídnout. Obavy se ovšem ukázaly jako zbytečné a Nesbø opět potvrzuje, že je oprávněným králem současné krimi literatury. Je bravurný vypravěč a v Žízni se může každý přesvědčit, že svoje řemeslo opravdu mistrně ovládá. Navíc do svých knih kromě práce policistů přidává i poznatky z různých vědních oborů - medicíny, psychologie či počítačových technologií.

„Minulost je taková, jaká je. Člověk s ní nic nenadělá. Může na ni leda zapomenout.”
Série s Harrym Holeem mě pořád ohromně baví a myslím si, že to není způsobeno jen napínavým pátráním po pachateli, ale hlavně provázaností jednotlivých postav. Knihami se vine nit utkaná z osobních příběhu Harryho a jeho nejbližších (ať už jeho rodiny, přátel nebo oponentů) a to je právě to, co mě tak uchvátilo.

„Pláčeme-li nad těmi, které jsme ztratili, neděláme to ze soucitu, víme totiž, že teď už je nic nebolí. Přesto pláčeme. Pláčeme, protože jsme zase sami.”

Fillipa
30.07.2019 5 z 5

Poslech knihy jsem dlouho odkládala, obávala jsem se, že po Policii půjde úroveň dolů, že deset dílů je maximum a jedenáctá už těžko přinese něco nového. Nakonec musím uznat, že se velmi dobře poslouchala a kvalitou se od Policie příliš nelišila. Hodnotit tedy budu stejně, ačkoliv závěr byl pro mě už hodně přes čáru a celkově bych pár postav (a tím i pasáží) klidně oželela.
A dvanáctý Nůž nechám ohodnotit také minimálně tisícovkou čtenářů, z anotace vím, že pokud Harry vydrží celou knihu, má nesmrtelnost v kapse :)

pavels36
30.07.2019 2 z 5

První kniha z celé série, která nebyla zas tak úžasná.Sice má děj i hlavu i patu avšak chvílemi se příběh strašně dlouho vlekl jako by autorovi docházel nápad i šťáva. Celá série s Harrym je fajn ,ale tato jediná kniha malinko vybočuje z přirozenosti.

P1tr
28.07.2019 5 z 5

Další výtečná Nesbovka, která dokazuje téměř nemožné - že i tak zběhlý autor jako je právě Jo Nesbo se může stále zlepšovat a posouvat umělecky vpřed. Žízni není příliš co vytknout. Jde o výjimečné dílo u kterého máte pocit, že žádné slovo není navíc a že každý kus děje má své právoplatné místo, což je u 600 stránkové knížky zázrak. Jde opravdu o neuvěřitelně čtivé dílo, které chytne hned první větou a až do konce vás nepustí. Příběh je velmi zajímavý a prezentuje nezvyklý případ, kdy jsou nám popisovány neobvyklé způsoby vraždění, které na první pohled mohou působit přitaženě za vlasy, ovšem autor je umně popisuje a podkládá důvěryhodným psychologickým rozborem, tudíž nezbývá, než smeknout. Celé dílo vedle ústřední dějové linie pracuje velmi šikovně s postavami a každá dostane výrazný prostor k rozvoji. Každé rozhodnutí je detailně vysvětleno a podloženo rozborem vnitřních myšlenek, což čtenáře sbližuje s postavami výrazným způsobem. Žízeň je skvělá kniha, kterou ocení snad každý čtenář bez ohledu na to, zda je fanouškem Nesba, či ne. Znalci předchozích případů Harryho Hola mají samozřejmě výhodu, ovšem pokud neznáte všechny knihy z této série, ani tak se při čtení neztratíte. Takže není na co čekat, vzhůru do čtení!

Pavlína79
22.07.2019 4 z 5

skvělé jako vždycky ...

Petruse21
05.07.2019 3 z 5

Už jsem od Nesba četla lepší. Nedá se tomu upřít čtivost, ale Harry je až moc velký superman.

000nugatovej
03.07.2019 4 z 5

Zprvu nezvykle pomalé. Jenže je to Nesbø, takže postupně stále lepší, napínavé, čtivé. A navíc řemeslně dokonale napsané. Malá ukázka:
"Snažil se nepočítat jednotlivá pípnutí.
Při osmi stech šesti už nedokázal dál klidně sedět." (str. 336)

Květa24
29.05.2019 1 z 5