Zelená míle

Zelená míle https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181720/bmid_zelena-mile-7Cu-181720.jpg 5 4018 622

Zelená míle série

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu....... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský , Knižní klub

The Green Mile , 1996

Ivo1973
10.12.2017 5 z 5

Nejdřív jsem viděl film a až potom jsem zjístil, že je podle knižní předlohy. Obojí je naprosto skvělé, úžasný zažitek při čtení. Doporučuji všem.

ViktorieMars
09.12.2017 5 z 5

Jako první jsem viděla film. A ten naprosto zbožňuji. Ale ta kniha... Dokonalost ! Opravdu srdcervoucí.

Lucuschka
03.12.2017 5 z 5

Tato kniha mne uchvatila...je opravdu skvela a, ackoliv to neni typicka "kingovka", tak pro mne je tou nejlepsi. Cetla jsem ji uz nekolikrat a jiste ji jeste nekolikrat cist budu. Kvalita se nezapre.

danny_21
29.11.2017 5 z 5

Celý život se považuju spíš za cynika, ale nestydím se přiznat, že mě tenhle příběh chytil za srdce a stál mě několik slz, i když jsem ho jako první viděl kdysi v kině s nezapomenutelným M. Clarkem Duncanem, který už bohužel po své míli prošel. Co se příběhu a formy týče tvrdím, že Zelená míle patří společně s TO, Vykoupením z věznice Shawshank a Svědectvím k tomu nejlepšímu co King napsal a obecně se u mě jedná o jedno z nejlépe napsaných dramat, které jsem kdy četl a to si myslím, že je velká poklona autorovi pohybujícímu se v žánru horror/fantasy. Pravdivé, kruté, dojemné a s kapkami naděje, že spravedlnost si najde každého - 100 %

hoblinabodlina
24.11.2017 5 z 5

fantastický příběh, neskutečně smutný a upřímný. Stojí za to ho přečíst!

Sídlištník
15.11.2017 5 z 5

Nádherný a hlavně dojemný příběh, který dokáže chytit za srdce.

blabou
13.11.2017 5 z 5

Moje nej nej kniha, stále se k ní vracím

petraso
30.10.2017 5 z 5

Chtěla jsem si přečíst nějakou knihu od Kinga a nemám ráda horory.Na doporučení jsem sáhla po Zelené míli a nelituji. Pořád jsem chtěla, aby zazvonil telefon.

LynnGunn
26.10.2017 5 z 5

Prostě a jasně - nádhera :-)

DoDidDone
26.10.2017 5 z 5

Dokonalá knížka, která mě chytila už od prvních řádků a nepustila do těch posledních. Příběh je velice silný a zaryje se čtenářovi do hlavy. Myslím, že si budu dlouho pamatovat na Paula, Johna a snad i na Cinkala. Líbí se mi styl, jakým je kniha napsaná, kdy oceňuju, že si King na nic nehraje a nesnaží se za každou cenu vymyslet nějakou krkolomnou zápletku. Hutná atmosféra vězení, do toho příběhy vězňů (a myši) a dějové linky utvořily skvělý příběh, který z hlavy jen tak nezmizí.

Peprnicka
14.10.2017 5 z 5

Kniha, která rozhodně stojí za to, aby se stala součástí každé knihovny. Objevila jsem Kinga nedávno a jsem nadšená. Film jsem neviděla, teprve se na něj chystám, ale už teď vím, že knihu neprekona :-) knihu jsem měla půjčenou, ale rozhodně ji teď začnu shánět, protože jsem se určitě s Paulem Edgecombem neprošla po Zelené mili naposledy!!

marrrsch
14.10.2017 5 z 5

King umí psát. Nepředstírá, jde za příběhem, napíná, dojímá, a proto je tak dobrej, že jeho příběhy mají morální poslání.

ivana1975
07.10.2017 5 z 5

milujem knihu a milujem aj ten film... Nadhera

DaymondeuX
02.10.2017 5 z 5

Zelena mile je takova divna "kingovka." Predne to vubec neni horor. Naopak, podobne jako To nebo treba Svedectvi kniha ukazuje, ze se King nejlepe citi v psychologii a vykreslovani mezilidskych vztahu, nez neceho desiveho. Za dalsi - zapletka tohoto utleho romanu je tak banalni a prosta, ze je svym zpusobem div, ze z toho nekdo vykresal celou (i kdyz na pomery Kinga extremne kratkou) knihu. Banalni je vsak pouze formalne, protoze umenim autora dosahuje misty velmi hlubokych filozofickych presahu. Dve casove linky (tou druhou je retrospektivni vypraveni) pribeh zajimave michaji a ona vypravecska rovina dodava knize to spravne melancholicke zabarveni. Jedine, co mi vyslovene nesedlo, bylo vypraveni o tragickem umrti manzelky hlavniho hrdiny, ktere absolutne nerezonovalo s celkovym ladenim knihy a prislo mi, ze chtel autor aspon nejak dostat na stranky "nekolik strev a krve, aby se nereklo, vole." Celkove vsak nelze nez doporucit.

venora
01.10.2017 5 z 5

moje první "kingovka", rozhodně nelituji, ač základní děj samozřejmě znám z filmového zpracovánî. Skvělé!

Marelzwareli
21.09.2017 5 z 5

Tuto knihu nemá cenu hodnotit, protože má úplně vše, co od knihy čekám. Je to kousek, co prostě neodložíte ani ve spánku!

buldozer5
16.09.2017 5 z 5

Tak to je libový. Rozhodně doporučuji. Napřed jsem si myslel, že se při čtení kvůli rozsahu budu nudit, ale mýlil jsem se.

krejzina
11.09.2017 5 z 5

Doporučuji všem, kniha se čte sama :)

Mermaida
01.09.2017 5 z 5

Moje první Kingovka! Zelenou míli znám z filmového zpracování a viděla jsem ji už mnohokrát, ale až teď jsem sáhla po knižní předloze. Hlavně díky čtenářské výzvě - kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů. Knižní zpracování se mi líbilo, četla se mi lehce (možná i tím, že jsem věděla, jak to všechno dopadne).
Styl autora mi sedl, ale myslím, že by bylo dobré zkusit nějakou Kingovku, ktrou vůbec neznám.

tezah
30.08.2017 5 z 5

Dávám 5 hvězd za úžasný příběh a styl psaní. Jen jsem čekala, že se od knihy nebudu moct odtrhnout a hned ji budu mít přečtenou, ale nestalo se tak. Ani nevím, co bych na knize chtěla změnit - není co měnit. Krásně napsané; pěkně volená slova, hodně přídavných jmen a přívlastků, díky kterým je příběh ještě lepší. Přesto jsem od knihy po zhlédnutí filmu a kvůli hodně pozitivním recenzím čekala víc.
Ještě mě mrzí, že nejsem příznivec hororů, protože tohle je moje první přečtená kniha od Stephena Kinga a velmi se mi zalíbil jeho styl psaní.