Zelená míle

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V roce 1932 se Amerika zmítala v otřesech velké krize a život se zdál být trpký a obtížný, jako ještě nikdy předtím. Příběh se odehrává ve věznici Cold Mountain, kam jsou transportováni odsouzenci na smrt. John Coffey je člověk, který si trest smrti zaslouží více než kdokoliv jiný. Tento mohutný obr byl odsouzen za smrt dvou malých dívek. Řekli byste možná, že cesta k poslední odplatě bude krátká a milosrdná – ale sami poznáte, jak se můžete mýlit. Doprovodíme společně Johna Coffeye na jeho poslední cestě, podobné zlému snu.......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/181720/zelena-mile-181720.jpg 4.82673
Série:

Zelená míle

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Beta-Dobrovský, Knižní klub
Orig. název:

The Green Mile (1996)

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (6)

Diskutovat
MíšaS.
25.08.2018

Je to pěkný příběh, velmi čtivý a Johna Coffeyho je vám líto, protože nic neprovedl, všichni to ví, ale nikdo není ochoten riskovat a zachránit ho, a on to nakonec ani nechce, ale nic víc to se mnou neudělalo, nic speciálního to ve mně nezanechalo.
Film jsem neviděla.

Alix
11.09.2012

Taky myslím, že pan King pro peníze psát nepotřebuje. A kdyby, čtenáři by to poznali. Jeho to prostě baví a jeho fantazie ještě nedorazila k žádným hranicím. A pevně doufám, že ani nedorazí. Mimochodem, je mi velice líto, že teď a v tak mladém věku zemřel pan Duncan, představitel zázračného a obrovitého černocha ze Zelené míle.

unavenyJoe
13.08.2012

kingmaker-já si nemyslím,že píše pro peníze.Kdyby ano,tak mají všechny jeho knihy do 350 stran a jedna by se podobala druhé.
Tenhle člověk píše, protože prostě chce.

paulhunter
26.06.2012

Dopsal jsem ke komentáři Polly SPOILER.

Kostěj
26.06.2012

A víc spoilerů, sakra. Já tu knížku četl už dávno, ale stejně...Každej musí ocenit, když mu klíčovou scénu vyžvaníš ještě dřív, než knihu vezme do ruky, viď, Polly...

WEIL
12.08.2011

Film je nejuznávanější filmovou kritikou ze všech filmů, které byly na romány či povídky S. Kinga natočeny.