Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 854 213

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

Swissman
02.11.2022 4 z 5

Hlavně lezecká povídka, mě jako lezce bavila. Zbytek taky fajn.

Lálin59
02.11.2022 1 z 5

Díky Čtenářské výzvě to bylo moje první setkání s tímto autorem a asi ještě na nějaký čas poslední. Je mnoho dalších severských autorů na výběr a tohle mně opravdu nezaujalo téměř ničím.

Belanna
23.10.2022 3 z 5

Stejně tak jako většina povídkových knížek i tato měla svá silnější a slabší místa.
Velmi se mi líbily povídky Londýn a Fronta. Ostatní sice také nebyly špatné, ale až tolik mě neoslovily.
Celkově to bylo pohodové a rychlé čtení.

misantroop
23.10.2022 3 z 5

Průměrná povídková kniha, nic mě nějak fatálně nezaujalo, nicméně povídky byly poměrně čtivé. Ale po odložení ve mě nic zásadního nezůstává.

MartiSim
17.10.2022 4 z 5

Některé povídky horší, některé lepší. Celkově to nebylo špatné.

janina66
14.10.2022 4 z 5

Audiokniha
Kniha těchto povídek mě mile překvapila. Jednoznačně nejlepší byla hned ta první "Londýn". Ani povídka Odpad nebyla špatná.
Nejméně se mi líbila ta o spisovateli "Odd"

aishimizu
10.10.2022 2 z 5

Chtěla jsem dát panu spisovateli ještě jednu šanci, protože jeho série mě neuchvátily. Úplnej odvaz to nebyl, ale číst se to dalo. Líbilo se mi, jak každá povídka měla svůj styl. Jednalo se o jednoduché příběhy, ale u některých mohl autor ubrat na popisu. Jen škoda těch předvídatelných konců. Každopádně Odpad a Náušnice se mi líbily, možná právě i kvůli jejich "osobitosti".

konicekbily
08.10.2022 5 z 5

Všechny povídky z jedné sbírky se nezavděčí každému, ani mně se všechny na sto procent nelíbily. Ale oceňuji autorův pokus zabruslit si na trochu jiném "ledu", než jsme u jeho tvorby byli zvyklí. A domnívám se, že pokud se do něčeho zakousne a chytne ho zápal, tak to dotáhne k dobrému konci. K prvnímu dílu jeho nejslavnější série jsem pociťoval přímo odpor, a potom se z toho stalo "veledílo". Nejlepší povídka této knihy je ta úvodní - to je mazec!

Danko81
02.10.2022 3 z 5

První povídka byla naprosto skvělá. Krátká, svižná, bez zbytečných průtahů, s nečekaným závěrem. Zbylé povídky byly bohužel už slabší, utahané a předvídatelné. Škoda...

veronika.j
29.09.2022 2 z 5

Předpokládám, že všichni jsme od autora zvyklí na něco trochu jiného. Možná nejsem úplně povídkový typ, ale to zřejmě ani Nesbo. Povídka Žárlivost byla dobrá, napětí se stupňovalo a bavila mě, zbylé bohužel. Často předvídatelné a nesedl mi zde ani styl psaní. Na jeho detektivní romány ale nezanevřu, tam je mistr.

hroneczek
23.09.2022 4 z 5

Některé povídky byly slabší, ale většinou převládal WAU efekt. Jednoduché, ale zajímavé a neotřelé zápletky nebo rozuzlení.

kika 13
19.09.2022 1 z 5

Nějak to není ono jsem zvyklá na jiné čtení od pana autora.

Verrrunka
11.09.2022 3 z 5

Tak po dlouhé době konečně dočtená kniha...
A být tohle první, co jsem od Nesba otevřela, tak asi skončí v koutě.
Ale jelikož jsem věrná fanynka, ta mu tenhle povídkovej přešlap odpouštím a příště si spravím chuť něčím propracovanějším.

Michelleee
26.08.2022 2 z 5

Jako audiokniha u pečení a uklízení super. Jinak takový průměr. Jsem ráda, že mám sbírku půjčenou a ne koupenou.

zbožňuju_knihy
24.08.2022 2 z 5

Všichni jsou tak nadšení z Nesbo-a, že sem tam musí být nějaká ta výjimka - a tou jsem já.
Detektivky pro mne nudné a tyto příběhy?
Celkem rychle víte, která bije, předvídatelný závěr u každé.
Dávám za 2*.

Dela111
21.08.2022 4 z 5

Ústředním motivem povídek (mimo jedné) je žárlivost, prostředí se střídá, společným prvkem je násilný čin. Zápletky jsou originální, téměř všude se však dá odhadnout jaký zvrat přijde.
První povídka Londýn je výborná, další napínavé příběhy už však hodnotím většinou jako průměrné, pár jich je lehce nadprůměrných.
Celkově povídky sice nejsou špatné, ale nejdou autorovi zdaleka tak dobře jako detektivní romány.
70%

lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Jo Nesbø je jedním z mých velkých oblíbenců. Četla jsem od něj už téměř všechno, kromě knih o doktoru Proktorovi pro děti ️
Nová kniha povídek Žárlivost mi tedy nesměla v knihovně chybět.
Je tu opět a opravdu vidět, že Nesbø je mistr vyprávění příběhů. V knize je 7 různě dlouhých povídek, všechny mě nadchly, každá svým způsobem. Povídka s názvem Žárlivost je nejdelší a taky mi nejvíc utkvěl v hlavě její děj. Avšak perfektní jsou všechny!
Všechny povídky mají taky něco společného (kromě tématu žárlivosti).
Pokud jste nečetli - vřele doporučuji!

momo01
16.08.2022 2 z 5

Tato sbírka povídek mě bohužel příliš neoslovila. Bylo v ní pár momentů, které se mi líbily, ale jakoby autor vytáhl pár nápadů a nakonec je poskládal bez většího rozmyslu. Možná to byl autorův záměr, ale skoro vždy jsem zápletku vytušila ještě před koncem. Navíc jsem dokonce u krátkých povídek přeskakovala věty, abych už dočetla a zkusila další, jestli se mi trefí víc do chuti. Za mě zvláštní kombinace: krátké, přesto rozvláčné.

cathyblack
13.08.2022 4 z 5

Některé povídky byly slabší, některé velmi dobré. Nejlepší je za mě ta úvodn povídka. Jo Nesbo hold umí. Taková žlutá makronka na jedno dopoledne. Určitě se nebojím doporučit.

Kaik
12.08.2022 4 z 5

Fajn povídky o nešťastné lásce se skvělými závěry. Některé byly slabší, ale pár naprosto skvělých.
A pokud dobře počítám, v tuto chvíli mám přečteny všechny Nesbovy knihy, které v Česku vyšly (včetně Doktora Proktora)! Nejspíš to oslavím konzervou tuňáka.

nevěra sebevražda vraždy smrt letadla záhady napětí norská literatura žárlivost vyšetřování

Část díla

2013  73%Netopýr
2015  91%Policie
2019  91%Nůž
2017  90%Žízeň

Kniha Žárlivost a jiné povídky je v

Přečtených1 213x