Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6533 830

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

zdendula31
04.06.2019 5 z 5

Knihu jsem si vybrala podle hry na PS4,kterou hraje přítel.(pro mě je PS španělská vesnice:-))).
Jsem nadšená...je čtivá,zábavná,strašidelná,napínavá...prostě paráda.

VivienRavenhill
02.06.2019 5 z 5

První kniha uvádějící čtenáře do zaklínačského prostředí. Je psána formou krátkých povídek, kterým nechybí vážnost, vzrušení ale i humorné hlášky díky čemuž je snadno čitelná. Dějově je velmi zásadní, neboť vypráví a objasňuje některé okolnosti Geraltovy minulosti, byť může působit na první pocit poněkud chaoticky. Dovídáme se zde jak se stal Geralt zaklínačem, jak se seznámil s čarodějkou Yennefer a trubadůrem Marigoldem, proč získal přezdívku řezník z Blavikenu nebo jak přišel k dítěti osudu. Důležitou roli zde hrají i různé příšery a všemožná zakletí, která jsou pro svět zaklínače klíčová a často se zde využívá odkazu na různé světové pohádky a pověsti (kráska a zvíře, džin z lahve). Mě osobně připadá tento díl z celé ságy nejzábavnější, myslím že právě díky němu každý zaklínači hned propadne :)

KanWay
02.06.2019 5 z 5

Povídková fantasy literatura s nepřikrášleným dějem v severských oblastech-Kurňa dobrý!

Tyrkysová
27.05.2019 5 z 5

S originálním světem se v prvním díle zaklínačské série seznamujeme povídkovou formou. Ta nám umožňuje nahlédnout do různých období Geraltova života, kterými se prolíná jednoduchá dějová linka situovaná do přítomnosti. Jakkoli je to pro čtenáře na jednu stranu zajímavé, na tu druhou to naopak maličko mate, neboť se v ději a postavách snadno ztratí. Pokud se ale nenecháte odradit, což doporučuji, a vrhnete se na další díly zaklínačské série, jeho příběh si zamilujete - stejně jako já :-)
4,5/5*

Margherita_N
20.05.2019 4 z 5

Ty jo, nevím, jestli tohle bude můj hrdina. Na mě je v téhle knize Zaklínač asi příliš vážná postava s vnitřními démony, na konci to navíc vypadá, že bude ovládanej láskou ke komplikovaný ženě, toho se bojím nejvíc. A člověk si nemůže Zaklínače v představě ani moc vylepšit fyzickou atraktivitou, když se tam píše, že je bělovlasej. Ale je to skvěle napsaný! Za popis čerta vyloženě tleskám, a vůbec, o příšerách se člověk málokdy dočte takhle autenticky, jako by do světa opravdu přirozeně patřily. A bylo tam pár fakt vtipných momentů, který většinou způsobila nějaká Zaklínačova hláška, a to bylo velmi vítaný osvěžení. Vždycky jsem si řekla, uf, přece to v něm je, nebude celou dobu tak posmutnělej – jenže těch momentů bylo málo a byly kratičký. Nicméně koupila jsem si e-book druhé povídkové knihy, přece jen celá tahle sága má super hodnocení, tak bych ji nerada předčasně uzavřela.

Mysias
14.05.2019 4 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu, což mě neskutečně bavilo. Vím, že to je modla všech, kdo milují fantasy. Pro mne převyprávěné legendy a pohádky, zasazené k postavě úžasného Zaklínače a jeho života. Mám radši originalitu a vlastní nápady, ne převyprávění pověstí, ale vzhledem i ke zpracování audioknihy se mi to moc líbilo (Zaklínače namluvil Jiří Dvořák). Chtěla jsem knihu označit jako skoro až dětské čtení (starší děti), ale je v ní spousta erotiky a je opravdu poznat, že autorem je muž :-D

vlkodlaq
02.05.2019 4 z 5

Dlouho jsem Zaklínači odolával, ale tak dlouho jsem chodil kolem, až jsem ho dostal od všímavé manželky :) Až na drobné dějové úpadky je první Zaklínač lehce nadprůměrný dějem, ale výrazně nadprůměrný čtivostí. Rozhodně si rád přečtu další díl.

jirka3176
27.04.2019 4 z 5

I mě donutilo, přečíst knihu ze zvědavosti, kvůli celkem známé videohře Zaklínač:Divoký Hon, kterou jsem osobně ještě nehrál.
Ze začátku jsem si říkal nic moc, ale každou další stránkou, mě začala bavit více a více, dokud jsem nebyl na poslední stránce.
Při čtení, jsem se musel několikrát zasmát, jinak to ani nešlo :-D. Šlo vidět, že Sapkowski se s tím vůbec nepáral, vážně, v žádné jiné knize, jsem tolik vulgárních slov ještě neviděl xD.
Celkem jsem si oblíbil postavu, která se jmenuje Marigold,který tam příběh oživil, díky němu zde vznikly další vtipné scénky, při putování s Geraltem, prostě bez něj by to bylo později po čtení méně zažívné,ale více jsem si oblíbil, již zmiňovaného Geralta z Rivie, hlavní postavu této knihy i s ním tam jsou vtipné momenty,nejvíce mě pobavily ty, které souvisí s jeho zaklínačskými schopnostmi.
Nijak nelituji, že jsem si knihu přečetl a proto
dávám 4*/5*, dal bych o hvězdičku více,nebýt některých nudných pasáží.

hanzmb
24.04.2019 5 z 5

Tak jsem po mnoha letech zjistil, že jsem tuto knihu ze série Zaklínač nečetl. Těch 5* už asi není dnešní pohled na tyto příběhy, ale spíš nostalgická vzpomínka na dobu před 27 lety, kdy jsme první knihy se Zaklínačem hltali jen co vyšly. Bylo to slovanské, naturelu blíž než anglosaský Conan apod. Zkrátka autor přišel v ten pravý okamžik. Navíc za ty 3 roky (1992) vydavatelství ještě nestíhaly zaplnit těch 40 let trvající díru v sci a především fantasy literatuře.

mil
08.04.2019 5 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se s knihou sžila, ale s každou stránkou to bylo lepší a lepší.

Bolomsson
26.03.2019 4 z 5

Zkouška další fantasy na odreagování. Tentokrát to byla přeci jen lepší volba, než démonská série od P.V. Bretta. Důvodem bude možná i fakt, že k Zaklínači mám přeci jen trochu blíže, díky jeho popularitě přenesené i do světa PC her a konzolí, kde jsem se s ním měl možnost poprvé setkat a pár desítek hodin se s ním lépe poznat přes ovladač mojí konzole PS4 :-).
Jako oddychovka docela fajn, člověk se při čtení občas i zasměje a je to nenáročné čtení. Možná v budoucnu sáhnu i po dalších dílech této slavné série o Geraltovi.

AlB3rt
06.03.2019 5 z 5

Jedná se o skvělou kombinaci silného "hrdiny" a kvalitně zpracovaného fantasy světa obohaceného o jakýsi slovanský rozměr. Jednoduše perfektní.

mclenin
11.02.2019 3 z 5

Prvý diel zodpovedá klasickým schémam prvých častí, kde sa čitateľ oboznamuje s hlavnou postavou, prostredím situovania príbehu a celkovými reáliami deja. Jednotlivé poviedky sú pomerne "čtivé" a knihou sa dá prelúskať bez väčších problémov a v krátkom čase. Hlavným problémom (alebo skôr nedostatkom) ostáva poviedková forma, v dôsledku ktorej si čitateľ nevytvorí k tomuto fantasy svetu pevné a kompaktné puto hneď od začiatku, ktoré by ho následne nútilo pokračovať ďalším dielom a vytvorilo by onú "mystickú" závislosť na čítaní zaklínačského príbehu.

duch72
11.02.2019 4 z 5

Myslím, že jsem se ještě nikdy u knížky tak dobře nezasmál, jako když jsem si v povídce Poslední přání přečetl, jakou kouzelnou formulku to Geralt vlastně na djinniho použil ;-)

bardus
24.01.2019 5 z 5

Je to zábava. Povídka s čertem je bezvadná. :)

Knihomolka10942
18.01.2019 5 z 5

Knížku jsem četla dvakrát. Poprvé když jsem byla mladší, to se mi líbila, ale pár věcí mi tam uteklo a neměla jsem z toho takový zážitek. Teď jsem z ní byla nadšená daleko víc a všechny povídky se mi moc líbily. Mohu doporučit

Faither
13.01.2019 5 z 5

Sáze o zaklínačovi jsem se úmyslně dlouho vyhýbal a musím přiznat, že jsem se i trochu obával, že se do ní nedokážu (po odehrání neméně legendární herní série) začíst. Mé obavy se ale rozplynuly již u této první povídkové knize. Sapkowski má bujnou fantazii a originální styl, ve kterém se ale nebojí odkazovat na starší klasiky a pohádkové motivy. Po dočtení každé povídky jsem se vždy těšil, co přinese povídka další, kvůli čemuž před Sapkowskim smekám. Jsem zvědavý, jak budou vypadat románová pokračování. Za mě si zatím po přečtení první knihy série svůj status zaslouží.

Lucas.94
12.01.2019 4 z 5

První díl zaklínače je psaný formou povídek. Všechny byly dobré, ale jakmile jsem jednu dočetl, neměl jsem nijak neukojitelnou chuť číst další. Bylo to spíš do vlaku, autobusu anebo když má člověk prost chvíli.

Roselunda 1928
09.01.2019 4 z 5

Četla jsem už podobná dílka a tohle mezi nimi nezazářilo nějak výrazně. Jenže já se u toho tak bavila! Sice nerozumím tomu, jak jsem si zrovna já mohla tak krásně odpočinout u zabíjení roztodivných příšer, nicméně díky těmto povídkám jsem nádherně unikla realitě a relaxovala jako dlouho ne. Svět Zaklínače se mi moc líbí, líbil se mi i jazyk, jakým byly příběhy napsané, učarovala mi inspirace klasickými pohádkami. Na další návrat k sérii se moc těším a doufám, že tam časem padne i pět hvězdiček :)

roni24
07.01.2019 5 z 5

Zaklínač šel hodně dlouho kolem mě, ale po prvních pár stránkách mě naprosto uchvátil. Všechny povídky jsou velmi čtivé. Měl by si přečíst každý milovník fantasy.