Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6541 833

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

Lolila
18.12.2019 5 z 5

Výborne napísané. Bavila som sa od začiatku do konca. Spôsob, akým spisovateľ prerozprával rozprávky,... no neviem, deti by to nemali čítať, ostali by asi zmätené, že ako to naozaj je:-)))
V tejto časti sa oboznámite s hlavnou postavou Geraltom, s jeho minulosťou, s prostredím, v ktorom sa dej odohráva. Napísané formou poviedok, a aj keď poviedky nemusím, kniha ma zaujala. Určite prečítam ďalšiu časť.

PetrCepek
16.12.2019 5 z 5

Pohádky jsou vždy nejlepší. A když v nich je navíc zaklínač Geralt, tak to nemá chybu.

Asdoroth
30.11.2019 5 z 5

Dočetl jsem osmý díl.Naprosto super napsané,velká poklona pro autora B-) Mám chuť začít číst vše od znovu.. kdyby měl někdy typ podobného dobrodružství, prosím o radu do zpráv. jinak.. :D

Nikiny
28.11.2019 4 z 5

Všichni známí, co tuto knihu četli, říkali, že se má hodnotit až poté, co přečtete celou sérii. Jakmile jsem přečetla první díl, věděla jsem proč. On mi ten první díl připadal takový rozsekaný na kousky a maličko jsem se v tom ztrácela. Ale nakonec jsem se začetla a druhý díl vypadá dobře, aspoň, co jsem stihla přečíst první kapitolu. Nový svět, kde jsou občas zvraty a tak úplně člověk nedokáže předvídat, co se bude dít na další stránce.

n.ezn.amy
24.11.2019 5 z 5

Tato kniha pro fandy fantasy je naprostou samozřejmostí, nádherný svět který Sapkowski stvořil, svět lidí, čarodějů, draků, elfů, skřetů a dalších tvorů, kdy pro Zaklínače je nejvíce čest a jeho odvaha

Knihobubák
23.11.2019 5 z 5

Nejsem velký čtenář, ale tohle se četlo samo. Skvělá příprava na připravovaný seriál Netflixu, který vypadá famózně. Osobně mám rád i původní polský seriál a teprve teď jsem zjistil, jak moc byl věrný knize. Svět Zaklínače pohltí každého, kdo má rád fantasy a já se jdu pustit do dalších dílů.

HonzaBohm
16.11.2019 5 z 5

Zaklínač od Sapkowskiho je jedna z mých nejoblíbenějších knížek co jsem kdy četl. Doporučil bych ho všem, kteří mají rádi skvělý příběh z fantasy světa.

Po přečtení a zahrání herního titulu jsem nečekal a hned jsem pokračoval ve čtení dalších knih v této báječné sérii.

Masoterian
12.11.2019 4 z 5

Sapkowski podle mě ještě nevěděl na jako cílovou skupinu míří. Ryze dospělý motivy se střetávají s někdy až naivitou a přehnaně odlehčeně pohádkovým pojetím. Možná proto ve mě většina povídek nevykřesala takový emoce jako z nich vyplývající a na ně navazující sága. Ovšem za dvě povídky, kde se ony "pohádkový" elementy nevyskytujou (Renfri a Nivellen - částečně i Adda) nemůžu hodnotit níž, než 4*. Tam se začíná projevovat všechno to, pro co jsem si tuhle sérii zamiloval.

Ramilia
05.11.2019 5 z 5

Miluju! Pohádky a postavy z pověstí zakomponované do fantasy-historického hábitu, žádné ploché rozdělení na dobro a zlo. Nechybí ani humor, napětí, erotika.
Mám dokonce i audioknihu, která je namluvená jako rozhlasová hra, což umocňuje zážitek z již tak skvělé knihy.
Jediné, co mi tu chybělo, (jelikož jsem knihu četla v průběhu hraní hry Zaklínač 3) bylo vysvětlení, co jsou zač a jak fungují ta Znamení, případně více informací o původu Zaklínačů. Čekala jsem celou dobu, kdy něco takového přijde, a když to nikde nebylo, chvíli jsem váhala, jestli tohle je opravdu první díl ze ságy. :D Ovšem to jsou jen takové detaily, které ve výsledku vůbec nenarušily můj dojem a požitek z knihy.

koubin007
20.10.2019 4 z 5

Fantasy, které mě fakt bavilo. Ta napojenost na tradiční pohádky vysvětlené z jiné perspektivy mě neskutečně nadchla. Gerald byl sice typický kladný hrdina s vysokým morálním kodexem, který se vraždícím choutkám ne a ne se ubránit. Trochu dětské pojetí, ale vždyť ona je to vlastně kniha pro děti...ale tak jsem tak trochu dítě. Bavilo mě to.

pajka0071
15.10.2019 4 z 5

Knihu jsem četla na kamarádovo doporučení a vůbec toho nelituji. Krásné čtení a hlavního hrdinu jsem si oblíbila téměř okamžitě.

Alex.rrr
11.10.2019 4 z 5

Knihy jsem si vybrala až poté, co jsem si zamilovala hru. Zaklínač mě chytil a je to skvělý příběh, úžasný svět. 4 hvězdy jen proto, že bez hry bych se v ději trochu ztrácela.

Comtesse
07.10.2019 5 z 5

Miluju celou sagu o zaklínači. Zboznuju také pc hru.. Vážně mě mrzí že by tomu všemu měl být již konec..

burg
05.10.2019 5 z 5

V podstatě ani nevím, kolikrát jsem knihu za posledních řekněme deset, patnáct let četl... Některé povídky jsou jen dobré, zbytek pak geniální. Zkrátka ideální začátek jak se seznámit se světem Zaklínače.
Rozhodně oceňuji to, jak autor dokázal decentně zakomponovat "lidské" pohádky do svého světa - viz Sněhurka, Kráska a zvíře a jemně na ně jednou větou, či mrknutím oka odkázat.

Babouš
03.10.2019 4 z 5

Velice čtivý úvod do Zaklínačova světa. Ne že bych hned musel nutně číst další knihu, ale takové fajn čtení na víkend. Svět na mě nepůsobí moc promyšleně, spíš je to takový mix Tolkiena, pohádek, lidského světa, mytologie a kdovíčeho. A většina povídek byla variací na některou pohádku nebo známý příběh (Sněhurka a sedm trpaslíků, Kráska a zvíře...). Oceňuju ale, že autor povídkám pokaždé dodá nějaký zajímavý zvrat nebo je převrátí naruby oproti očekávání.

Eeli
02.10.2019 4 z 5

Kniha sestávající z povídek vyprávějících o příhodách Geralta z Rivie je mile překvapující. Připomíná pohádkový (samozřejmě v dobrodružném a akčním hávu) svět, který nám může být o to víc sympatický, protože se zde setkáváme i s nám známou slovanskou mytologií. Kromě toho jsou příběhy zpestřeny takovým sarkastickým vtipem, že si užíváte každé slovo.

Takže i když tento žánr obvykle nevyhledávám a hru absolutně neznám, nechala jsem se tímto fenoménem zlákat (stejně jako u Písně ledu a ohně) a jsem za to velmi ráda (stejně jako u Písně ledu a ohně) :).

JaninaCZ
02.10.2019 5 z 5

Svět Zaklínače jsem si ohromně oblíbila. Začínám číst po pár letech všechny knížky podruhé před blížícím se seriálem a pořád je to top. Parádní čtení.

Andrew21
01.10.2019 4 z 5

Tuto knihu mi doporučil jeden můj známý a musím říct, že se mi nejprve nechtělo, ale když jsem se do knihy následně pustil, tak jsem nemohl přestat číst. Všechny povídky, které se zde objevily mně nadchly byly úžasně pojaté a důvod proč nedávám 5 hvězdiček je pouze ten, že já osobně mám raději klasiku. Všem ale knihu doporučuji je vážně dobrá a čtivá.

Ma-ra
26.09.2019 5 z 5

Styl povidek mi naprosto sedl. Knihu jsem precetl behem 2 dnu. Pro me mozna nejlepsi kniha, kterou jsem kdy cetl. Povidky se strasne dobre ctou, jedna originalnejsi jak druha. Styl psani pana Sapkowskeho a preklad pana Komarka je uzasny. Naprosto luxusni dilo.

Zidanek
22.09.2019 5 z 5

První setkání se zaklínačem bylo při hraní PC hry. Zážitek z hraní a hlavně z příběhu ve mě vyvolal touho po přečtení alespoň prvního dílu. Opravdu mi sedí strukturovanost do povídek a jejich minimální návaznost. První díl mě přesvědčil o tom že mám v sérii pokračovat.