Poslední přání

Poslední přání https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30396/bmid_posledni-prani-APM-30396.gif 5 6541 833

Zaklínač série

Nově přeložené geraltovské povídky ze Stříbrného meče, něco z Věčného ohně a Meče osudu & kompletní povídka Hlas rozumu, kde Geralt vysvětluje, jak to všechno začalo. Zaklínač, ošlehaný muž bez věku, jehož bílé vlasy nejsou znakem stáří, ale mutace, kterou musel podstoupit. Placený i dobrovolný likvidátor prapodivných tvorů: mantichor, trollů, vidlohonů, strig, amfisbain – pokud ovšem ohrožují lidský rod; v takovém případě zabíjí i bytost zvanou člověk. Prvotřídní, skvělý bojovník, který není neporazitelný ani nezranitelný – naopak, téměř z každého dobrodružství si odnáší další šrámy na těle i na duši. Povídky: Cesta, z níž není návratu Hlas rozumu 1 Zaklínač Hlas rozumu 2 Zrnko pravdy Hlas rozumu 3 Menší zlo Hlas rozumu 4 Otázka ceny Hlas rozumu 5 Konec světa Hlas rozumu 6 Poslední přání Hlas rozumu 7... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Ostatnie życzenie , 1993

clairegoon
21.09.2019 5 z 5

Jedno z největších překvapení, těším se, až si přečtu další dobrodružství od Sapkowského.

Ailee
14.09.2019 3 z 5

Já na povídky moc nejsem, takže mě to jako nováčka příliš nezaujalo. Ale nebylo to špatné.

Lethania
07.09.2019 5 z 5

Dokonalost sama! Dlouho jsem se Zaklínači vyhýbala, protože jsem si myslela, že to nebude nic pro mě. Jak jsem se jen zmýlila! Konečně jsem se k němu dokopala, hlavně kvůli seriálu, který brzy vyjde. Nechtěla jsem být za hlupáka a nic o světě pana Sapkowského nevědět. Povídky se mi líbily, každá byla něčím výjimečná. Styl psaní se mi taky zamlouvá. Prostě paráda! Už se chystám na další díl.

pazdy15
06.09.2019 5 z 5

Naprostý luxus!!! U mě jednoznačně top příběhy ze Světa Zaklínače, fantasticky vykomponovaný příběh, postavy, magie, souvislosti .... prostě pěji ódu na Mistra Andrzeje a nemůžu se dočkat pokračování. P.S. hra The Witcher 3 je u mě taky TOP mezi pc hrami :) 5 z 5

maris123
03.09.2019 4 z 5

Povídky jsou čtivé, příběhy se vzájemně proplétají a navazují na sebe. Bavily mě autorovy odkazy na klasické pohádky, trochu jako: jak to doopravdy bylo s pannou a netvorem, se Sněhurkou, s džinem v láhvi.

Kluvo
03.09.2019 5 z 5

Výborné čítanie. Potešil ma poviedkový štýl - môžete si prejsť viacero príbehov, ktorých dej sa rýchlo uzavrie, človek sa nenamotá a nie je po prečítaní knihy nútený rýchlo hľadať pokračovanie. Len som zvedavý, či ten svet, ktorý autor buduje, má aj nejaké vnútorné pravidlá, alebo to len tak nabúchal jedno cez druhé. Na základe toho, koľko rôznych strašidiel, vlkodlakov, ucholakov, upírov, vodníkov, elfov a kadečoho iného tam vystupuje, mám pocit, že zrovna Stredozem to nebude a Sapkowski to berie odľahčenejšie, než Tolkien (čo, samozrejme, nemusí byť vôbec zlé).

marta3736
02.09.2019 4 z 5

Skvělost. I když jsem byla občas trochu zmatená z postav a situací, moc se mi to líbilo. Přeložený je to naprosto skvěle, použitá slova se do prostředí hodila. Autor píše pěkně, četlo se mi to skoro samo. Některé věci mi trochu unikají, ale je to série, takže doufám, že více se dozvím v dalších dílech. Dobrá práce. :)

dancadragneel
28.08.2019 5 z 5

Strašně dlouho jsem se na knihu chystala a strašně lituji toho, že se na ni dostalo až teď. Příběh je skvělý a poutavý. Nemohu než doporučit. Těším se na další díly.

mekkejla
21.08.2019 5 z 5

Manžel mi říkal několik let, že se mi to bude líbit a nakonec musím uznat, že měl pravdu. Příběh Geralta mě nadchnul a nepustil. Naopak rozdmýchal zvědavost a očekávání, co bude dál. Opravdu skvělé čtení.

Nelíísek
19.08.2019 4 z 5

Už jednou jsem poslední přání četla, těsně před vydáním videohry zaklínač 2: vrahové králů, v té době jsem ještě nebyla schopna ocenit tuto knihy a myslím si že jsem ji snad ani nedočetla. Pro fanouška video herní série je tato kniha naprostý poklad a to hlavně díky poslední povídce protože vám v Divokém honu chybí ta kritická informace "proč zrovna Yen?". Kdybych to brala ale jako fanoušek fantasy... no je to průměr až podprůměr co si budem povídat, kniha sama o sobě nemá moc smysl ale v kombinaci s hrami je to prostě poklad.

morienhithwen
15.08.2019 5 z 5

Kdyby tam byla ještě Hranice možností, tak je totální zaklínačská kvintesence. Srdíčko.

ydnac
10.08.2019 3 z 5

Zaklínač mě tedy moc neoslovil, podle recenzí jsem myslela, že to bude super skvělé, ale mně to nepřipadalo.Povídky jsou tak krátké, že je hned konec a bylo to pořád dokola.Obluda, zabít.Obluda, zabít....Jako jinak neříkám, že by se to nečetlo dobře, ale spíš jako rychlovka mezi lepšími knihami.Mezi fantasy podprůměrné.

uziRM
06.08.2019 5 z 5

I po přečtení samotného románu se světa zaklínače nemůžu nabažit. I když jde tentokrát o kratší povídky, tak jsou spjaté se samotným příběhem a čtenář se stále dozvídá něco nového, i když z minulosti.

Storm5007
05.08.2019 5 z 5

Bomba, prostě super, knihu jsem zhltla během pár dní. Sedí mi styl autora, líbí se mi prostředí a charakter světa v němž se vše odehrává a moc jsem si oblíbila hlavního hrdinu. Knihu doporučuji a hurá na další díly :oD

MikeDV3
31.07.2019 4 z 5

Mé první setkání se sérií Zaklínač a musím říct, že se nemůžu dočkat pokračování. Celkový svět série Zaklínače mě začal neuvěřitelně fascinovat a věřím, že mé pouto bude postupem času jen růst. Když jsem se do čtení pouštěl, tak jsem počítal s tím, že to bude velice drsná kniha, která mi možná nedá spát, ale příjemně mě překvapilo, že autor dokáže být neuvěřitelně vtipný a zábavný. Musím ale přiznat, že Hlasy rozumu pro mně byly velice matoucí a na konci jsem si nebyl úplně jistý, jak knihu pochopit. Nicméně klady u mně jednoznačně převažují a rozhodně budu pokračovat.

Steiniglovka
31.07.2019 4 z 5

Velmi pěkné počteníčko :)

jirka9453
20.07.2019 5 z 5

S ostudou přiznávám, že i když jsem o Zaklínači dobře věděl, odkládal jsem ho roky a roky. Ještě že si mě nakonec našel - jako milovník fantasy bych se musel propadnout, kdybych mu ihned nepropadl :-)

Malýmedvěd
20.07.2019 4 z 5

Díky formě krátkých povídek z různých období se seznámíte s postavami, prostředím a dostanete představu kdo to asi je, ten zaklínač. Je to frajer? Možná, ale je rozhodně je jedinečný, musíte mu fandit. Vždycky dostane nakládačku, ale vždy nakonec zvítězí, někdy opravdu a dostane zaplaceno a někdy zvítězí morálně a zvítězí jeho kodex. I proto ho máte rádi. To promíchání s pohádkami, mne moc bavilo a užíval jsem si autorovu fantazii. Ano je to trochu mix levného rodokapsového dobrodružství, lechtivého milostného vztahu, dobré fantasy s bojováním, i vykradených pohádek. Psychologický román to není, ale občas se u některých postav dočkáte překvapení (jiné postavy jako Marigold, zůstávají šablonovité). Ale výsledek myslím potěší většinu čtenářů. Každý si tam může najít to svoje. Rozhodně doporučuji jako lehkou a oddechovou četbu.

medvídě
16.07.2019 4 z 5

Čitelné povídky ze zaklínačova života a jeho dobrodružství, které je navázáno na chvíle strávené v chrámu u kněžky Nenneke. Je zde upravena spousta klasických pohádek - např. Kráska a zvíře. Je tu ale jedna nevýhoda - občas by se hodil výkladový slovník některých výrazů (o jeho existenci jsem se dozvěděla až na konci knihy :D )
Rozhodně si ale přečtu i zbylé díly než se pustím do seriálových zpracování, na která se velmi těším.

Mitculka
07.07.2019 5 z 5

Za mě paráda. Moc se mi líbil ten svět a potvory inspirované slovanskými mýty. Rozdělení na Hlas rozumu a samotné kapitoly mi přijde super a příběh to výborně oživuje. Samotná postava Geralta se mi také moc líbí a i Marigold, který se později objevuje, mě moc bavil, mezi těma dvěma to opravdu funguje. Nemám co vytknout a jsem ráda, že jsem se k téhle fantasy klasice konečně odhodlala.