Paní jezera

Paní jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30481/zaklinac-pani-jezera.jpg 4 3426 367

Zaklínač: sága série

< 5. díl

Zaklínač série

7. díl

Pátá část ságy o Zaklínači. Poslední díl ságy o zaklínači Geraltovi, krásné čarodějce Yennefer a dítěti překvapení Ciri. Jaký osud čeká zaklínače? Bude mu dáno konečně se setkat se svou celoživotní láskou? Splní se zlověstná věštba anebo svět elfů, lidí a trpaslíků zachvácený vražednou válkou přetrvá? 3. vyd.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Pani Jeziora , 1999

Leprikon
17.09.2012 4 z 5

Z posledního dílu Ságy o Zaklínači mám poněkud smíšené pocity. Některé části mě uchvátily, některé vůbec. Nechybí tam napětí, politika i filozofické úvahy, magie, vzrušující bitevní scény, silné emoce i vtip (Sapkowskiho humor jsem na tom stejně měla nejraději). Ano, vše do sebe zapadlo a dočkala jsem se odpovědí na všechny otázky, a nechybělo ani pár překvapujících zvratů. Ale přesto mám velmi vtíravý pocit, že závěr byl velmi rychle utnutý a dle mého si zasloužil ještě pár stran.

spajs.v
13.08.2012 4 z 5

Poslední díl ságy byl podle mého zajímavě podaný, ze začátku se může člověk zaskočí ale potom v průběhu příběhu pochopí jak vše zapadá. souhlasím s tím že je konec příliš rychlý. a taky se my nelíbilo zapojení Artušova světa.
Jinak se my závěr líbil i když by asi bylo lepši kdyby napsat ještě jeden díl.

musím říct že takový konec, jaky byl jsem nečekal a jsem mile překvapen

unavensluncem
30.07.2012 4 z 5

Podle me nejslabsi dil ze sagy, jakoby Sapkwski nevedel jak to ukoncit a nejak se v tom moc patlal... Skakani po ruznych svetech? Naprosto zbytecne... Tenhle dil me zaujal nejmene...

JohnCZ
15.06.2012 5 z 5

"Va'esse deireadh aep eigean - Něco končí a něco začíná."

A s Paní jezera jedna velká sága o zaklínači Geraltovi z Rivie a Cirille, Lvíčeti z Cintry, končí. Poslední díl je nejdelší a přesto dle mého názoru nejsilnější. Všechny střípky do sebe zapadly, avšak něco málo zůstalo nevyřešeno, což je škoda. Mnohé pasáže mě hodně pobavily, zejména části, kde Ciri po útěku z elfího světa cestuje... však ti z vás, kdo to četli, ví (ostatním nebudu spoilovat). Dlouho očekávaná bitva u Brenny byla super, jen jsem čekal větší zapojení známých postav. Emocí bylo v poslední třetině strašně moc a závěr mě tak nádherně dojal, že mi je až líto, že ho herní zpracování pro své potřeby převrtalo. Paní jezera je parádním završením celého příběhu!

HTO
17.03.2012

Nemůžu si pomoct, ale ne a ne se zbavit pocitu, že Sapkowski už chtěl mít ságu o Geraltovi z krku a vzal to tady zkrátka: ano, má to 562 stran, ale buď jich to mělo mít dvakrát tolik, nebo měl napsat ještě jeden díl. Konec je příliš rychlý, některé věci myslím zůstaly když ne nevyřešeny, tak vyřešeny moc bleskově; a proč do Geraltova světa míchal artušovský svět, to nechápu. Povídkové knihy s Geraltem, pečlivě opatrované paperbacky z byvšího Winstona Smithe, pro mne zůstávají jedním z vrcholů fantasy literatury, ale tenhle poslední díl z mého pohledu pokazil něco, co se bývalo bylo mohlo postavit na roveň nejlepším románovým ságám všech dob.

MartyMcFly
31.01.2011 3 z 5

Paradoxně se mi konec líbil ze všech nejméně. Elfí země mě nenadchla natolik, abych byl spokojen jako s nádherným prostředím "jakoby" středověku zemí začátku, nebo krutými osudy na poušti. Ne, pro mě toto nefunguje.

Okřídlená li
30.11.-0001 5 z 5