Paní jezera

Paní jezera https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30481/zaklinac-pani-jezera.jpg 4 3430 368

Zaklínač: sága série

< 5. díl

Zaklínač série

7. díl

Pátá část ságy o Zaklínači. Poslední díl ságy o zaklínači Geraltovi, krásné čarodějce Yennefer a dítěti překvapení Ciri. Jaký osud čeká zaklínače? Bude mu dáno konečně se setkat se svou celoživotní láskou? Splní se zlověstná věštba anebo svět elfů, lidí a trpaslíků zachvácený vražednou válkou přetrvá? 3. vyd.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Pani Jeziora , 1999

fereny
18.03.2014 3 z 5

Všechny díly Zaklínače jsem měla ohromně ráda, ovšem jen ty části, ve kterých vystupuje Geralt, Ciri, Yen nebo Triss.. Ostatním dějem jsem se musela celkem prokousávat, proto z objektivnosti tři hvězdičky. Přesto je to úžasná fantasy :)

jesuswlasac
31.01.2014 5 z 5

Opäť ďaľšia kvalitná kniha od Sapkowskeho, a zasa žiadny veľký happyend za čo som veľmi vďačný. Celkovo treba hodnotiť celú ságu a aj napriek veľkému počtu prečítaných strán treba uznať že príbeh nestráca na akčnosti a ani sa nikde nezasekáva a zbytočne nepristavuje. Proste expresné čítanie od ktorého som sa nedokázal odtrhnúť.

No a najväčšími hrdinami v celej ságe sú popri troch hlavných postavách hlavne trpazlíci a ich hrdinsky pochod v tejto knihe naozaj stojí za to a priznávam že mi behal mráz po chrbte ! "Kurva vaša mať !"

Neo1tex
29.01.2014 4 z 5

Závěrečná kniha není špatná, předchozí jsou lepší. To je asi tak to hlavní, co mě ke zhodnocení napadá. V poslední knize už se příběh (na můj vkus) příliš prolíná, objevuje se příliš postav z minulosti, je tam příliš mnoho linií. Byly i části, které mě vcelku nudily, například válka. Ale i tak se jedná o důstojné zakončení jinak fantastické série.

geimz
29.01.2014 5 z 5

Aj keď považujem za najlepšiu knihu zo série Věž vlaštovky, Paní jezera sa aj vďaka veľmi silnému, emocionálnemu koncu a v podstate celej druhej polovici knihy približuje, resp. vyrovnáva predchádzajúcemu dielu. Najlepšie pasáže knihy pre mňa zahŕňali či už skoky do rôznych miest a časov, alebo epická záverečná bitva na hrade, spolu s duelmi Geralt vs. Vilgefortz a Ciri vs. Bonhart. Škoda, že posledných 100 strán už išlo len o akýsi epilóg, no samotný záver bol vynikajúci, dojemný a krásne nejednoznačný. Ľutujem len toho, že táto séria už skončila. Aj keď niečo sa končí, a niečo sa začína...

LuciusWlk
24.12.2013 5 z 5

Poslední díl ságy o zaklínači nádherně ukončil čas, strávený s Geraltem, Ciri a plejádou zajímavých postav, zdobící tuto sérii. Knížka, opět bez nudného místa, navíc s opravdu propracovaným a detailním koncem, zabírající téměř polovinu knihy. Autorův vypravěčský styl je nádherně propracovaný a i přes časté přeskakování děje dává smysl. Jedna z nepěknějších fantasy serii, které jsem četl.

Misan1993
01.12.2013 5 z 5

Sérii o zaklínači mám doma pěkně zkompletovanou a musím říct "paráda". Gerald, Ciri, Yennefer a spo. mi přirostli k srdci, škoda,že není pokračování, bude mi to chybět :/

tsal
06.11.2013 4 z 5

Musím říct, že konec série byl poněkud neuspokojivý. Nikoliv špatný, jen neuspokojivý. Člověk si tak nějak přeje, aby se po tom všem dostavili jednorožci a duha, nikoliv tvrdá pěst reality.

Slohově se mi pátá kniha líbila více než předchozí dva díoy. Až na začátek, kdy jsem opravdu z Nimuiny linie kvetla, Sapkowski konečně přestal tolik experimentovat s formou a zase se začal věnovat spíše obsahu než tomu, jak je obsah napsán. Trochu mě ovšem otrávil "dvojitý konec". Byť oba byly dobré, mezera mezi nimi působila strašně rušivě. Buď víc akce nebo to prostě ukončit po tom prvním.

bukiet
27.09.2013 4 z 5

Dokonáno jest. A napadá mne otázka, proč až v pátém díle se objevuje jakýsi náznak příběhu (a vůbec ne špatného) a konečně získávám aspoň závan sympatií k některým postavám? To se to nemohlo stát dříve? Autor dále zvlčile mění vyprávěcí pohledy, zahlcuje nás postavami, ke kterým nedává šanci najít si vztah. Ani ti záporáci nejsou zajímaví. Natož většina "klaďasů".

Zaklínač získal slávu díky povídkám, z nichž vycházel jako mladší příbuzný Conana z Cimmerie - muž činu. Kdyby Howard chtěl Conana nasadit do dobrodružství v Tolkienově stylu, dopadlo by to stejně jako se Ságou o zaklínači a Ciri, nevalně. Sága je, zdá se, docela oblíbená a i já bych jí, jako celku, udělil tak 3,5 bodů. Ovšem nemohu se zbavit dojmu, že nebýt té prvotní slávy povídek, kdo by dneska zaklínače ze ságy znal?

Standa Šebek
25.09.2013 3 z 5

Poslední díl ságy, který mě velmi zklamal a vlastně i naštval. Sága o Zaklínači není špatná, ale raději si znovu přečtu povídky, jsou opravdu mnohem lepší.

horrigan
01.09.2013 3 z 5

Celou sérii jsem přečetl, což je pro ní rozhodně plus. Nicméně kvalita je celkově dost průměrná. Knížky mi dohromady nesedí, hlavně první (pohádkově laděné) a poslední (dost ponuré). Celkově knížky nejsou nijak zvlášť napínavé a postav je tam tolik a s takovými složitými názvy, že je těžké se v nich vyznat. Celkově by se příběh mohl vejít do jedné, tlustší knihy. Přečetl jsem všech 7 knížek, ale trochu si říkám, že bych radši ten čas věnoval nějaké zábavnější a hodnotnější literatuře...

Eslem
21.06.2013 3 z 5

Četba této série pobavila, zaklínač Geralt, který neohroženě loví obludy a sám je kdovíproč štván krásnými ženami, ale možná ještě víc... (trefné postřehy na http://www.sapkowski.cz/sexualni_idol.asp) Málem všechny postavy jsou vlastně nesympatické, takže Sapkowski musel sáhnout až ke zmetkům kalibru Rienceho apod., aby si čtenář našel, komu fandit.

karelk
02.05.2013 4 z 5

Jak píší někteří přede mnou - zbytečně dlouhé. Ten prvek střídání dějů a časů už byl až moc "zneužívaný", navíc to cestování CIRI mezi světy mi už přišlo přitažené za vlasy. No a dva vrcholy knihy - první potěšil, pak byla dlouhá nuda, z níž jsem část snad i přeskočil, a druhý vrchol zarmoutil. Celkově celá sága super, stojí za přečtení...

dearkiki
17.04.2013 5 z 5

Tak jsem úspěšně dokončila celou sérii. Tenhle poslední díl byl tak dlouhý, že vůbec nevím, jak ho hodnotit. Ale jako vždy, jsem si četbu užila.
Obzvlášť na mne zapůsobila kapitola o bitvě u Brenny. Úžasně napsáno. Ještě nikdy jsem se necítila tak vtažená do děje.
Celou sérii všem můžu jen doporučit.

Mako123123
15.03.2013 4 z 5

Som rozčarovaný...neviem čo si mám o tom myslieť: na jednej strane sa mi táto posledná časť veľmi páčila : nechýbal tam dobrý humor, akcia - najmä počas boja vojska a na hrade Vilgeforda, mnoho inšpirujúcej filozofie o povahe sveta a ľudí, pútavé scény, opisy okolia atd... ale na druhej strane sa mi moc nelúbilo to vybavovanie povojnovej politiky (najmä kapitola 10.), nepáčilo sa mi zdĺhavé putovanie rôznymi svetmi i ked to bol super nápad (ešte tak uviesť 4-5 príkladov tak fajn ale po deviatom navštívenom svete ma to už prestávalo baviť) Elfský svet mi bol poriadne proti srsti i ked sa jedna vec tým vysvetlila. Ja som elfov dovtedy chápal ako silných, múdrych a vznešených (tak ako v odkaze dračích jazdcov) a nie hentakých ľudských...
Neviem či som to pochopil (a prosím nech mi to niekto kto vie v krátkosti napíše)
!
(začiatok spoileru) Tej veľkej zime Ciri nakoniec nezabránila? Nevyčarovala portál pre ludí, elfov, trpazlíkov... do iného sveta - do bezpečia? Ved potom ako je možné že tam bolo v mnohých pasážach spomínaní knižní hrdinovia ktorí spomínali, hovorili a písali o tom po 60-70 rokoch? či tá kataklizmatická katastrofa mala prísť ešte neskôr? Okrem Reginsovej smrti ma záver trocha dojal... ale ked sa to tak vezme tak Geralt nezomrel v pravom slova zmysle takže nieje nad čím zúfať možno len je to smutné že už Maringold, trpazlíci atd ho už nemôžu stretnúť bo je v inom svete ktorý už nemôže opustit, a zrejme by už ani nechcel ved Ciri je v bezpečí a on má pri sebe Yenefer...
!
(koniec spoileru)

Inak celá sága (+ poviedky) boli velmi dobré. Je to poriadny kus príbehu a určite Zaklínač odteraz patrí medzi moje lepšie knihy. :)
Z úcty k predošlým dielom ktoré ma svojou pútavosťou prekvapili a pocitu ľútosti že už to skončilo...dám i tomuto dielu i ked s menšími chybičkami krásy ale budiž
85% čili 4/5.
A celej ságe vrátane poviedok dávam 4/5

Tyrsis
06.03.2013 2 z 5

Poslední díl mě neuvěřitelně zklamal. Předchozí díly byly inteligentní a bylo v nich i dost akce. V posledním dílu bylo zase nadmíru akce, ale ukončení bylo odfláknuté a naprosto bez šťávy.

[SPOIL] A nechat umřít všechny Geraltovy společníky tak rychle během jedné kapitoly bylo ubohé. Dalo by se z toho vyždímat daleko více [/SPOIL].

lakme
06.03.2013 5 z 5

Příběhy o Geraltovi nikdy neměly skončit, teď jsem smutná, protože vím že už žádný nový příběh nebude a taky proto, jak to všechno skončilo. Rozhodně byste ale měli číst vydání z roku 2012, provedení: hardback, protože ty ilustrace v něm jsou opravdu kouzelné a je jich tam velmi mnoho..:)

bend-ik
16.02.2013 5 z 5

Už (a veľmi dobre) rozumiem slovám Renavy, ktorá mi v čase, keď som čítala ešte asi len IV. knihu Zaklínača, povedala, že mi závidí. Teraz ja závidím ostatným...

maličká
29.01.2013 5 z 5

Jaky u většiny fantasy knížek co jsem četla se mi nechtělo věřit, že je konec. A obzvlášť u zaklínače ne. Konec byl úžasný, i když smutný. A myslím, že paní jezera byla skvělá tečka na závěr celé ságy.

Erezka
24.01.2013 3 z 5

Nejsem vůbec nadšená ze série Zaklínač jako většina lidí. Problém fantasy je, že jenom málo která je dobrá. Většinou je to brak. Zaklínač je takový mezi slepými jednookým králem. Vyčítám mu především neuvěřitelnou délku a nastavovanost dlouhými pasážemi nepotřebnými pro děj a naprosto hloupý a nepochopitelný konec. Myslím, že kdyby autor napsal pouze původně plánované tři knihy (a ne pět a každou další silnější), hodnotila bych jinak.

Renava
26.10.2012 5 z 5

Začalo to rozprávkou a tá postupne prerástla do "vážnej záležitosti", ktorá si ma omotala okolo prsta a len ťažko sa dalo od nej odtrhnúť (nuž ale jesť, spať a občas aj pracovať treba..).S každým ďalším dielom som bola presvedčená, že bol zatiaľ tým NAJ a skutočne, táto tendencia sa zachovala, pričom Paní jezera bola čerešničkou na torte. Inými slovami, dokonalé a dôstojné zavŕšenie tejto jedinečnej fantaSy ságy.

Myslím, že sa mi podarilo pochopiť, prečo je Zaklínač natoľko populárna záležitosť. Zaklínač nie je len o záhadnej legende okolo Ciri, Geralta a jeho priateľov, o hádanke, kam vlastne smerujú a ako sa naplní ich osud.. Ak sa zvedavý čitateľ ignorujúci "omáčky" sústredí výlučne na tento aspekt, zrejme jeho očakávania nebudú naplnené... Zážitok sa dostaví vtedy, ak celú ságu človek pojme komplexne - je totiž symbiózou dokonalosti slova, vtipu, akcie, miestami hraničiacej s thrillerom - (viď historku s "lesním dědou", pri ktorej mi naskakovali zimomriavky..), rozprávky, histórie, ilúzie, všetko krásne poprepletané v rôznych rovinách a časoch. Proste umelecký koncert geniálneho pána Sapkowského.