Zahrada kostí

Zahrada kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41439/bmid_zahrada-kosti-3gH-41439.jpeg 4 486 116

Neznámé kosti, neodhalená tajemství a nevyřešené zločiny staré téměř dve stě let vrhají zlověstné stíny až do současnosti… Učitelka Julia Hamillová zvelebuje zahradu starobylého domu, který si koupila po nedávném rozvodu, a v kamenité půdě objeví zakopanou lidskou lebku. Přivolaní odborníci exhumují celou kostru a bostonská soudní patoložka Maura Islesová pozná, že patřila ženě a nese jasné známky vraždy. Kdo byla ta neznámá a co se jí přihodilo, však zůstává skryto v minulosti. Norris Marshall, nadaný, ale nemajetný posluchač bostonské lékařské fakulty, si na studium v roce 1830 přivydělává ve společnosti zloděje mrtvol, který prodává nebožtíky jako materiál pro pitvy. I toto děsivé podnikání však bledne vedle brutálních vražd dvou ošetřovatelek a lékaře, jež se odehrají poblíž nemocnice. Nešťastnou shodou okolností se právě Norris stává hlavním podezřelým. Aby prokázal nevinu, musí vyhledat jedinou svědkyni, která stejně jako on tajemného vraha zahlédla. Tou je Rose Connollyová, půvabná sedmnáctiletá švadlena z bostonské chudinské čtvrti, jež se právem obává, že bude další obětí... Tess Gerritsenová nás ve svém novém příběhu vtahuje tentokrát z větší části do předminulého století a provází nás hřbitovy, pitevnami i porodnickými sály, ponurými výčepy i honosnými sídly tehdejší honorace. Vyzbrojena znalostí historických reálií včetně nesnadných počátků moderní medicíny důmyslně propojuje osudy současných postav s příběhem z minulosti a temnou spletí hrůzných zločinů směřuje k šokujícímu závěru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Bone Garden , 2007

Beky
14.10.2017 5 z 5

PÁNI!
Velice příjemná změna od Tess...
Úžasný příběh. Napětí do poslední chvíle a dvě období současně v jedné knize - skvělé.
Sice poněkud více "romantiky", ale do celku to zapadlo dokonale !!!

SilvieK001
12.08.2017 5 z 5

Velice krásná kniha. Ke konci mi přišlo, že jsem tak vtažena do děje, že mi v pozadí běžel skvělý film. Velice potěšilo mnou opravdu nečekané rozuzlení.

Danago
04.07.2017 5 z 5

Další skvělá kniha Tess Gerritsenové, tentokrát sučasnost střídá minulost. Historická část byla velice zajímavá, příběh se týkal mimo jiné i lékařských praktik na počátku 19 století. Rozuzlení bylo velice nečekané. Knížka je velice čtivá.

Kerberos
19.06.2017 5 z 5

Moje první Gerrittsenová a i po letech myslím nejlepší.

evickakyticka
16.05.2017 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha. Bavily mě obě linky příběhu, jak minulost tak současnost. Jediné, co jsem postrádala, bylo více dopisů, podle kterých se příběh odvíjel. Ale jinak autorka psala napínavě, nemohla jsem se odtrhnout a čekala, jak to všechno dopadne.

26Mirka
06.05.2017 5 z 5

Paní "autorka" mě opět nezklamala, další vydařená, skvělá knížka, mohu vřele doporučit, kniha se čte sama, líbí se mi děj, který se odehrává v současnosti a hlavně v minulosti, detektivní zápletka, napětí, mám moc ráda knihy Tess Gerritsenové, některé scény jsou až trošku moc popsané, ale nemůžu jinak než 5 hvězdiček.

hrechaniuk
06.05.2017 5 z 5

Vynikající knížka. Miluju příběhy z lékařského prostředí a tímto příběhem jsem byla míle překvapená. Dle anotace vyznívá příběh spíše jako thriller, ale po přečtení si myslím, že se spíš jedná o historický román se zaměřením na lékařství na počátku 19. století se skvělou detektivní zápletkou. Knížka se odehrává ve dvou časových rovinách, přičemž větší prostor je přenechán ději z minulosti. Vůbec to ale nebylo na škodu, jelikož stěžejním byl právě příběh z minulosti. Doporučuju všem, kdo má rád romány z lékařského prostředí. I když některé scény (např. popisy pitev) jsou opravdu jen pro otrlejší. 5*

muchomurka
23.03.2017 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Střídání pohledu z roku 1830 a současnosti jsem se bála, většinou mě to moc neoslovilo, ale tady jsem hltala stránku za stránkou. Jen jsem myslela, že Julia bude víc pátrat, že tam bude víc současnosti. Škoda, to je trochu nevyužitý potenciál příběhu.
A jak už si u této autorky zvykám, ke konci to byla opět jízda, rychlé rozuzlení a konec. Ale tady mi to ani tolik nevadilo. Jen jsem doufala, že tam ještě bude nějak řešena situace s Richardem. Proč tam ta scéna v knize byla a pak nic?

ArwenAragorn
12.03.2017 5 z 5

Příběh je psán ve dvou liniích (přítomnost a 1. polovina 19. století). Ta minulost mě bavila podstatně víc a také jí v knize bylo věnováno o hodně víc místa. Protože se tam jednalo o příběh, který se týkal i mediků a doktorů, dozvěděla jsem se dost také o lékařských praktikách té doby (no děs). Ale kniha, jako většina u Tess, je čtivá, má spád a napětí, nenudí. Proto si za mě zaslouží nejvyšší hodnocení.

konicekbily
21.11.2016 4 z 5

Historická část kromě napětí nabízí i spoustu informací o vývoji lékařské vědy.Popisy vývoje porodnictví, začínající vědecké lékařství - objevena nutnost hygienického přístupu v lékařství. Dobře popsána zdravotní péče na počátku 19. století - až z toho mrazí v zádech. Samotná detektivní zápletka je dobře promyšlená.

fis.rena
05.11.2016 5 z 5

Skvělý zážitek! Bavily mě číst obě dějové linie, ačkoliv ta historická mě pohltila mnohem víc. Prostředí lékařské fakulty a nemocnice "za krále klacka" bylo famózní.

zikterka
26.07.2016 5 z 5

Musím říct, že začátek mě vůbec nebavil. Každá kapitola představuje jinou postavu a čas děje. Dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy pořádně začetla. Čím dál jsem se dočetla, tím víc mě kniha zaujala a na konci jsem se od ní nemohla odtrhnout. Děj se zrychlí a začíná se všechno propojovat a vysvětlovat. Kdo je vlastně vrah, lze jen těžko odhadnout. Díky nečekanému konci je tato kniha velice zajímavá.

Liduka
16.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Kromě samotného příběhu, který se odehrál mezi Rose, Norrisem a vrahem se tam čtenář dost dozví o dobovém problému v porodnictví a úskalích při studiu medicíny.

pepa4081
27.03.2016 3 z 5

Ze začátku jsem se do knihy vůbec nemohl začíst. Je to něco úplně jiného, než předchozí knihy T. G. Ale příběh je velmi zajímavý a konec má jako vždy spád. Jsem zvědavý na další knihu.

wooloong
17.01.2016 5 z 5

Napínavé čtení, příjemný rozsah kolem 300 stran, žádné zbytečné vycpávky, dobře vystavěný příběh (překombinovanost bych nevyčítala, je to detektivní román ne životopis), dobře umístěné narážky, aby si mohl čtenář přijít na pachatele sám a rozplétat záhadu společně s autorkou. Co víc si přát na dvě klidná zimní odpoledne?

Ben Nevis
23.12.2015 4 z 5

Zajímavá kombinace současnosti (kde se toho moc neděje) a 19. století, kde lidé často umírali kvůli neznalosti lékařů. Kriminální zápletka však nic moc, protože pachatel a motivace vražd jsou přitažené za vlasy.

Nelly
20.08.2015 3 z 5

Tak asi jsem jediná, kdo při četbě zažil zklamání. Možná to je i tím, že nemám moc ráda historické knihy, i když jsou i čestné výjimky. Čekala jsem prostě něco více napínavého, pravou detektivku nebo aspoň thriller. Ale toto mi přišlo jako historický příběh s jakousi polodetektivní zápletkou. Čekala jsem napínavější propojení se současností, ne jen spojení historické a romantické linky. No, zkusím od této vychvalované autorky něco jiného...

ŽanKaa
14.08.2015 5 z 5

Čítala som od Tess takmer všetky knihy a všetky sú rovnako dobré a veľmi napínavé.Zbožňujem ju ako autorku.

gossipavlina
16.07.2015 4 z 5

Detektivka, kde vraha předem odhadnout nelze. Jak už tady bylo zmíněno, ta historická část je čtivější, zajímavější, je to dáno i prostředím, do kterého je příběh vsazen a informacemi o stavu tehdejší medicíny a o lékařských metodách.
Čte se opravdu dobře, je to napínavé. Pravda je ta, že ta část romantická jde autorce o trochu méně. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že konec byl hrozně rychle ukončen, jako by to autorka chtěla mít už za sebou. A vysvětlení rodinných vztahů možná zbytečně překombinované.
Doporučuji.
Další knihy si určitě přečtu.

markéta23
03.07.2015 5 z 5

Super kniha, určitě doporučuji. Napínavé čtení, kdo je vrah jsem netušila do poslední chvíle.