Začít znovu

Začít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354196/bmid_zacit-znovu-zWp-354196.png 4 2171 483

Začít znovu / Znova série

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane".... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Begin Again , 2016

Nathanielka
21.09.2021 4 z 5

Příjemné a rychlé čtení. Je jasné co se stane ale děj je pěkně napsaný, takže rychle odsýpá. Doručuji pro lehké letní čtení.

LintuShelly
16.09.2021 3 z 5

Už od začátku je jasné jak to dopadne. Každopádně děj je krásně psaný a dokáže vtáhnout. Líbilo se mi rozpracování postav. Občas mne vytáčela hlavní postava Allie, kdy mi mnohdy přišla přehnaně ufňukaná. U hlavní postavy Kadena to nebylo o moc lepší, ten byl naopak mnohdy moc namyšlený a egoistický. Autorka píše čtivě.

kuwu
15.09.2021 4 z 5

I když je jasné hned od prvního slova jak to dopadne, stejně jsem ty stránky hltala jako už dlouho žádné.
Některé rozhodnutí byly trochu přitažené za vlasy, ale i tak to bylo pěkný.
Ted hurá na dvojku, která doufám nezklame.

LeHor
18.08.2021 3 z 5

I když nejsem cílová skupina, tak se kniha dobře četla. Asi jsem zrovna něco takového potřebovala. Líbila se mi, prostě oddechovka.

katkavasik2908
17.08.2021 3 z 5

Po přečtení první kapitoly knihy jsem si myslela, že dál pokračovat nebudu. Charaktery obou postav mi přišli dětinské, ale dala jsem knize šanci. Po dokončení to nebyla taková katastrofa, ale stále jsem nesouhlasila s chováním Kadena. Byl občas zbytečně dramatický. Věci se dají řešit i jinak. Autorka píše pěkně a rychle děj plynul. Dialogy jsou zábavné a dodali hrdinům charakter. Nakonec jsem ráda, že jsem se do knihy pustila, ale nevím zda se do dalších dílů pustím.

Fortuna7
15.08.2021 5 z 5

Mně se 1. díl série Znovu moc líbil. Autorka má hezký a čtivý styl psaní.
Allie je super hrdinka, která mi občas přišla už trochu moc ubrečená, ale ono to k té postavě prostě patřilo, no a Kaden je miláček. Jediná postava, která mě výslovně vytáčela je Alliina matka, to je fakt příšerná osoba, která by si mě nepřála potkat ;-)
Začít znovu je super letní romantická oddechovka a já si ji moc užila. Těším se na další díl, který na mě už čeká v knihovně.

P.S. Musím pochválit překlad knihy a její korekturu, protože jsem tam našla snad jen jednu špatně umístěnou čárku :-)

miiiiiinka
05.08.2021 3 z 5

Kniha se mi víceméně líbila. Co musím vytknout, je překlad, který byl místy opravdu volný. Je možné, že jsem měla nějaké špatné vydání (PDF). Knihu bych ale asi i s dobrým překladem řadila spíše mezi slabší průměr.

ardeas
02.08.2021 4 z 5

Mam rada knihy s týmto typom ostrého jazyka v dialógoch, takpovediac podla môjho gusta :)
Samotná téma, ako sa preniesť cez predsudky a požiadavky rodiny mi je osobne tiež blízka, aj keď tie jej stavy boli trošičku premrštene, no inak by to postradalo ten pravý efekt ako niekoho umlčať bozkom, takže vsetko ma svoje pre aj proti... O hviezdičku menej za ten pateticky happyend, ale inak super oddychovka na ktorej som sa pekne zasmiala
P. S.: Nemôžem si pomôcť ale mam pocit, že podobnú knihu som už čítala, ten pocit Deja Vu ma nevedel opustiť celý čas....a stale si neviem spomenúť prečo alebo aka kniha mi túto tak velmi pripomína

tittanie
29.07.2021

Podle hodnocení jsem asi čekala něco víc. Prvních asi sto stran se mi líbilo, ale pak si to sedlo na zadek. Do dalšího dílu se pouštět nebudu. Co mě překvapilo je, že autorka je Němka.

Kniholapka
27.07.2021 5 z 5

Skvělá romantika, která vás vtáhne a nepustí. Vžila jsem se do obou hrdinů a skvělé ohlasy na tuto knihu nezklamaly. Ano je jasné, jak to bude, je jasné, že přijde zápletka, ovšem pro mě to až tak prvoplánovité nebylo. Každopádně příběh v sobě nese plno romantiky a záviděníhodných okamžiků, ale i část k zamyšlení.
Ještě jedna poznámka na závěr....prosím neukamenujte mě, ale možná jsem jediná, které přišlo občasné Kadenovo chování podobné Hardinovi. Stejná arogance, výkyvy nálad....Možná se plet, jen píši svůj názor, ale něco v tom vzorci mi ho připomnělo.
Jinak autorčin styl psaní mě moc bavil a i přes tloušťku bych neubrala ani stránku.

_Knihomolka_
25.07.2021 5 z 5

Tak to bylo něco... Do knížky jsem se dokázala naprosto vžít, jelikož postavy, které autorka perfektně vykreslila, jsou zhruba v mém věku, takže to nebylo ani moc obtížné. Nejenže se mi líbil ten komplikovaný vztah Allie a Kadena, ale to celkové pojetí příběhu. Tady nejde jenom o obyčejnou lásku, ale hlavně o pochopení a důvěře k druhému. Musím uznat, že je Mona Kasten, tedy jestli jsou všechny její knihy jako tato, perfektní spisovatelka.

LasakovaLe
18.07.2021 5 z 5

Zajímavé čtení až do konce. Sice už jsem trošku jinde než postavy z knihy, ale díky nim jsem se vrátila do studenských let. Těším se na další díl.

Nattali.ka
11.07.2021 4 z 5

Pěkné, oddechové, příjemné a chytlavé čtení. Příběh sice prvoplánový a konec je jasný hned od začátku, ale příběh byl poutavý a nebyly zde téměř žádné nudné pasáže. Jediné co, tak hlavní hrdina a jeho emoční výkyvy byly na kluka docela přehnané.

Ája.P
06.07.2021 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu nečekala! Super kniha, která se autorce velmi povedla. Byla to taková ta sladká romantika, což je moje oblíbené čtení. Všem co mají tento žánr rádi, vřele doporučuji.

zamilov.do.knih
01.07.2021 4 z 5

Všemi vychvalovaná kniha a mně bohužel nesedla. Což mě opravdu mrzí, protože ze začátku měla našlápnuto na jednu z nejlepších romantik, které jsem četla, ale pak... se to nějak zvrtlo. Ale vezmu to hezky popořadě. Už po pár větách se mi zalíbil styl psaní autorky, který byl čtivý, jednoduchý, a přesto moc hezký. Hlavní hrdninku Allie jsem si taky oblíbila hned po pár stánkách a ostatní vedlejší postavy mi taky sedly. Kaden je ale jiná kapitola. Ten mi vůbec nesedl. Na začátku to byl klasický otravný hajzl, ale tušila jsem, že by se mohl změnit. A ano, změnil se, jenže celou knihu jsem si k němu nemohla najít cestu. Nejdřív byl na facku, pak byl okej, pak byl zase na pěst, pak byl opět fajn a takhle to bylo celou knihu. Já vím, že měl minulost takovou, jako měl, ale prostě tohle není hrdina pro mě a jelikož mi nesedl hlavní hrdina, knížka, i když jinak nebyla nijak špatná, mě taky nenadchla. Ale abych za "chybu" nepovažovala jen Kadena, mám výhradu i k tempu. Jak jsem psala, začátek byl fakt super a myslela jsem si, že tohle bude skvělá knížka, pak se ale děj v půlce knihy trochu zasekl a nedělo se tam nic moc zajímavého a posledních sto stran bylo opět skvělých. Takže hlavně kvůli těmto dvěma výtkám knihu hodnotím tak, jak hodnotím.
Sečteno podtrženo, kdyby mi sedl hlavní hrdina, jásala bych radostí, že tohle je jedna z nejlepších romantických knih, jakou jsem kdy četla. Ale protože pro mě Kaden není nikdo jiný než neuvěřitelně otravná postava, nejásám. Spíš smutním, protože se mi toho na knize tolik líbilo a protože mi opravdu přišla skvělá, ale bohužel nemá místo v mém srdci. K místu v srdci by určitě pomohly i zmínky o Taylor Swift, kterou absolutně zbožňuju, ale ten Kaden to hold zkazil.
Chápu, proč tuhle knihu spousta lidí miluje a o to víc mě mrzí, že se k nim nepřidám. Ale ne ztrácím naději, v sérii Znovu jsou ještě další čtyři knihy, které by si to místo v mém srdci mohly vybojovat.
~
3,5*/5*

dooky
29.06.2021 4 z 5

Příjemná romantická kniha. Nic překvapujícího, ale moc hezký styl psaní. Chyběl mi takový ten wau pocit, který občas po zaklapnutí knihy mám. Jinak dávám palec nahoru.

Peťulka3
28.06.2021 5 z 5

Je to moc hezky napsané. Člověk tak trošku předvídá, co se vlastně stane, ale to určitě neubírá knize šťávu. Těším se na další.

nikca3882
28.06.2021 5 z 5

Super, už se těším na další díl :D :)

helenkan
19.06.2021 4 z 5

Po přečtení Listopádu a Svědectví o životě v KLDR jsem přesně tohle potřebovala. Pěknou,klidnou romantiku. Líbilo se mi to natolik, že si hodlám obstarat i další díly. Tyhle série o různých přátelstvích, osudech a seznamováních čtu ráda. A tahle se mi zamlouvá.

veronika8042
18.06.2021 5 z 5

Po přečtení knihy mám v hlavě celkem zmatek. Romantický příběh, předvídatelný děj, ale když prostě potřebujete vypnout mozek od vražd, a chcete pozitivní četbu, tak sáhnete po téhle. Nelituji. Příběh jsem si užila, prožívala jsem pomalý start vztahu mezi Kadenem a Allie.