Začít znovu

Začít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354196/bmid_zacit-znovu-zWp-354196.png 4 2176 2176

Začít znovu / Znova série

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane".... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Begin Again , 2016

tatafa
13.04.2021 4 z 5

Román je napsán velice čtivým jazykem, který snadno vtáhne čtenáře do děje. Autorka v knize velice málo používá popisy a věnuje se pouze samotným hrdinům. Zároveň je kniha napsána moderním a jednoduchým jazykem, který je pro tento žánr typický a mladými čtenáři očekávaný.

Knížku lze zcela jistě pochválit za to, jak postupně odhaluje příběhy hlavních hrdinů a v rámci možností žánru nechává čtenáře v napětí až do samého závěru. Začít znovu je román, ve kterém se čtenář může nenásilně dozvědět řadu zajímavých věcí o běžném životě a studiu na vysokých školách ve Spojených státech Amerických. Autorka velice zajímavě předkládá mladým lidem relativně těžká témata, jako jsou odmítnutí rodiči, sexuální zneužívání, znásilnění a „zametení těchto problémů pod koberec“.

Oproti dalším příběhům z této série je Začít znovu poněkud rozvláčněji pojaté a zvláště úvodní část by šlo trochu zkrátit. Autorka sice nechá prostor pro čtenářovo pozvolné seznámení s prostředím i jednotlivými postavami, ale z mého pohledu se tato část poměrně vlekla.

Začít znovu je zároveň příběh plný klišé a generalizací, u kterého už po přečtení anotace víte, co se v něm bude odehrávat a jak vše skončí, což je ovšem charakteristický rys žánru young adult.

Starlet
04.04.2021 3 z 5

Po prvních pár stránkách mi hlavní postava a to Allie mi byla sympatická, ovšem Kaden- ten byl jak osina v zadnici.

Ne, ale teď vážně. Díky výbornému stylu psaní, mě autorka okamžitě zasvětila do příběhu. Celá kniha byla hodně čtivá, rychlá, nikdy se s ničím nezdržovala, žádné cavyky okolo.

Celý příběh se odehrává v prostředí školy a jak to bývá zvykem u téměř každé romantické knihy, tak i zde hlavní postavy měly problémy- s rodinou. Tohle je snad klišé každé romantiky, ale OK, to by mi zas tak nevadilo. Ovšem jak jsem četla dále a dále, a tak nějak postupem děje, nám autorka začínala odhalovat skrytá tajemství našich postav a já se začala čím dál více chytat za čelo.

Kaden byl ale se svými nálady opravdu na celém příběhu nejvíce nesnesitelný a budu citovat z knihy, která to dokonale vystihla - ,,Ty mi říkáš, ať tě neobtěžuju se svými ženskými záležitostmi, ale máš horší nálady než žena při PMS!" Tohle bylo opravdu trefné a vystihlo to úplně celého Kadena, protože v jednu chvíli je jak sluníčko a v druhé chvíli je jak osina v zadnici. Tohle jsem opravdu nedávala.

Za to Alli, byla chodící studánka pláče a dokázala se rozbrečet snad nad vším a to ten děj opravdu kazilo.

A tak nějak už od prvních stránek tušíte, že tohle bude jedno velké klišé, ovšem jako odpočinkové čtení to stačilo. Byla to pěkná průměrné čtení, u které se vám zrychlí srdce, zadržíte dech, nebo se jednoduše zaculíte nad nějakou romarťárnou.
Celý příběh snad zachraňovala Dawn a částečně i Scott- kteří perlily celým příběhem.

Calwen89
03.04.2021 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Po pravdě ani nevím jestli mi někdy nějaká kniha podobného žánru tak sedla. Všechny postavy mi neuvěřitelně sedly, milostná linka byla pozvolná, uvěřitelná a já jí fandila od začátku do konce. I milostné scény, které běžně v romantických příbězích naprosto nedávám mi přišly věrohodné a nepřitažené. Takže za mě velké ANO.

Lucyk01
03.04.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem našla náhodou v knihkupectví asi před 3 lety a hrozně se mi zalíbila. Ale netušila jsem, že mi otevře bránu do světa knih. Natolik se mi zalibila, že jsem se rozhodla před několika měsíci, že si ji přečtu znovu, koupím si druhý díl, taky ho přečtu a konečně si koupím i ten třetí, čtvrtý a poslední pátý. Ale nějak jsem se k tomu dokopala až minulý týden. A nemohla jsem se znovu od knížky odtrhnout, až jsem ji přečetla celou za necelé 3 dny. Mohu ji vřele doporučit. Dobře promyšlený děj vás vtáhne do světa Allie a Kadena a ani o tom nevíte. Každá kapitola je jinak dlouhá, ale to hned nezaregistrujete, jak jste do toho začtený. Nechybí tomu humor a odlehčení situace. A jelikož je to román, na romantiku samozřejmě nesmím zapomenout. Té je tam dost, ale v přiměřeném rozsahu. Styl psaní autorky nemá chybu, i když jsem tam našla pár překlepů, ale to jistě není chyba autorky, ale chyba korektury nebo přepisovatele. Ale to nemění na věci, že knížka splňuje účel, který se píše v charakteristice knížky. Za mě palec nahoru všem, kdo knížce pomáhal na zdokonalení. Na to, že je to německá autorka, musím pokleknout tomu, co dokázala v poměrně nízkém věku. Proto jí dávám plný počet hvězd a zařazuji ji mezi mé oblíbené autorky. ✔️♥️

ivetapl
28.03.2021 5 z 5

Nechápu, že jsem knihu nečetla už dřív. Úžasný!! Mám novou oblíbenou ajtorkum nádherné napsané, čtivé, úžasný příběh prostě!

oresvo
26.03.2021 5 z 5

Páni, jako jo, tohle se mi vážně líbilo.
Mělo to šmrnc, humor , ale i drama, romantiku.
Už teď se těším na další díl.

Holkaodknih
24.03.2021 2 z 5

Pěkně romantické, ale průměrné. Ničím to nebylo extra. Takových příběhu se všude spousta.

Kiuska
22.03.2021 4 z 5

Rozhodně se jedná o hezký, romantický příběh. Zápletka a minulost obou postav jsou zajímavé a nakonec (po proklínání Kadena, proč se tak chová), dokonce do sebe hezky zapadají. Z mé strany ale nejde zase o něco, co by mě mělo nějak hlouběji zasáhnout. Asi mi to téma přijde už ohranější, ale rozhodně nelituji, že jsem po sérii sáhla. Bylo to fajn, milé a pohodové čtení, občas i velmi vtipné. Kaden je sice náladovější než holka, která má zrovna své dny, ale jinak je k sežrání. Allie je na druhou stranu velmi zajímavá postava, aby se odstřihla od prostředí, v němž vyrůstala a začala zcela znovu, představuje velké odhodlání. Pocity, které z toho mám, bych trochu přirovnala k After (někdy úplně wtf, ale z nějakého důvodu musíte číst dál), i když tohle bylo za mě rozhodně příjemnější, lepší a ne tak nelogicky vyhrocené. Ten konec mě ale trochu mrzí, mohlo to skončit s větším odstupem a ne se zase do všeho vrhnout po hlavě.
Na odreagování a uvolnění je to jistě dobrá volba. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

Karolina232
22.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Knížka byla velmi čtivá, chvilkama jsem ji nemohla odtrhnout z rukou. Každopádně konec mě celkem zklamal. Kaden mi nebyl moc sympatický, nebyl to vyrovnaný člověk a souhlasím se Scottem, že by Kaden nejspíš potřeboval psychiatra. Jeho vysvětlení proč se choval k Allie tak chladně, mě moc nedojalo. Myslím, že to nebyl správný důvod, aby se k němu Allie vracela. Tak jak u knížek miluju happy end, tak tady bych to pojala trošku jinak a byla bych radši, aby se hlavní hrdinka nevracela ke Kadenovi a začla znovu na vlastních nohou. Jejich vztah je podle mě velmi toxický. Každopádně nemohu dát méně než čtyři hvězdičky za čtivost a myšlenku téhle knížky. :)

johana3160
20.03.2021 3 z 5

Nejsem si jista jestli je to roman pro zeny spis pro divky. Neni nicim vyjimecny a ani originalni. Nicmene i presto to autorka zvladla obstojne cele napsat a kniha je ctiva a vice mene bez hluchych mist. V ramci zanru je to ale prumer.

Anna195
19.03.2021 5 z 5

Tak toto bol tak skvelý príbeh. Už chápem chvály na autorku, pretože má fakt úžasný štýl písania. Knihu som nedokázala pustiť z rúk, tak super sa to čítalo a nevedela som sa od nej odtrhnúť.

Obe postavy: Allie aj Kaden mi sadli. Ani jeden z nich nebol dokonalý, a práve vďaka tomu sa pre mňa stali viac reálnejšími. Obaja niečo nesú v sebe s čím bojujú. S Allie aj s Kadenom sa život úplne pohral. Allie bola skvelá, dokázala odísť a začať odznova, aj keď so sebou stále bojovala. A Kaden? Tak toho nejde nemilovať. Na prvý pohľad drsniak, ale v jeho vnútri úplný opak.

Asi viete, že ja zbožňujem doťahovanie a humor medzi postavami v takýchto príbeh a tu mi to autorka doslova naservírovala. Slovné prestrelky medzi nimi som milovala a aj rôzne situácie, kde si navzájom robili napriek. V knihe bolo veľa vtipných situácií, na ktorých som sa schuti zasmiala. Iskrenie a chémiu môžete medzi nimi cítiť od začiatku, aj keď tá skutočná vášeň a láska prídu neskôr. Veľakrát za Kadena hovorili činy. Síce nie vždy bolo jeho správanie dokonalé, ale nedalo sa tomu diviť, keď si musel určitou situáciou prejsť. V príbehu bol skvelý vývoj hlavných postáv. Obaja si navzájom začali časom viac veriť a zdôverovať sa. Posledné kapitoly som sa doslova usmievala, no najmä nad činmi Kadena. Kto by nechcel takého Kadena, ktorý si chce všetko zaslúžiť.

V príbehu sa zoznámime aj s ich priateľmi... Spencer, Dawn, Monica, Scott, Ethan. Toto bola úžasná zmes priateľov, ktorí sa navzájom chránili a podporovali.

Príbeh odporúčam a idem sa vrhnúť na príbeh Spencera a Dawn.

Drahuska12
18.03.2021 4 z 5

Hezká oddechovka, která Vám dovolí vypnout hlavu. Žádna složitá zápletka, prostě taková ta sladká knížka :-) účel splnila. Doporučuji!

illca2
18.03.2021 3 z 5

Příjemné oddechové čtení na večer. Ale mě nějak zvlášť neoslovila. Uvidíme jaké budou další díly.

barb_B
18.03.2021 3 z 5

Úplně špatná nebyla, ale na Isaaca to nemělo.

EmEm19
14.03.2021 5 z 5

Do knihy jsem se pustila s tím, že to bude ideální oddechovka na večerní čtení a také proto, že jsem na autorku všude slýchala samou chválu. A musím souhlasit. Jako studentce je mi univerzitní téma blízké, postavy mě bavily, příběh jsem prožívala s nimi a Allie i Kaden mi přirostli k srdci, až mě na konci mrzelo, že příběh končí. U některých částí jsem protáčela oči a jejich vztah připomínal horskou dráhu, ale četlo se to hezky, rychle a u spousty stránek jsem se od srdce zasmála :-)

A.H.Benett
14.03.2021 2 z 5

Do Začít znovu jsem se pustila s tím, že jsem chtěla dát druhou šanci knihám s bad boy trope a hate love romantikou. Budu si ale muset hodně rozmyslet, než dám nějaké knize tuhle šanci příště. Příběh je po technické stránce prakticky bezchybný, líbí se mi skvělá práce s psychikou hlavní hrdinky i postranní zápletka s její ne tak úplně růžovým rodinným zázemím, která dodává i trošku hloubky. Minulost obou hlavních postav je propracovaná a dobře vymyšlená, oblíbila jsem si i veškeré vedlejší charaktery. Přes to všechno mám jeden zásadní problém. A tím je Kaden, náš love interest, který je sice neuvěřitelně drsný a sexy, ale taky neuvěřitelně agresivní, panovačný, pokrytecký a náladový. Chová se k Allie po většinu času dost hrozně, nerespektuje ji, je hrubý, nutí ji mluvit o věcech, o kterých mluvit nechce. Potom mu ale najednou přepne v hlavě a je starostlivý, milý a nechává ji vybrečet se u něj na rameni. Můžete mi opakovat donekonečna, že si s sebou nese trauma z minulosti, tím se rozhodně nevysvětluje všechno jeho chování a ani náhodou ho to neomlouvá. Nenašla jsem si k němu cestu a netuším, jak ji mohla najít Allie. S čímž souvisí i fakt, že mi připadalo, jako by se jejich vztah vyvíjel v takových zvláštních skocích, ne plynule a přirozeně, jak jsem se těšila. Dlouho se na sebe bez ustání mračí a pak se z ničeho nic rozhodnou, že se vlastně mají rádi. A jestliže máte u romanticky laděné knihy problém s reálností vývoje vztahu, hlavním hrdinou a jeho chováním a nevěříte poutu a citům, které si podle autorky mezi sebou ti dva vybudovali, je to dost na nic. Přesto si nemyslím, že je Začít znovu vysloveně špatná kniha, jediné, co je na ní špatné, je Kaden. Škoda že jeho charakter autorka nezvládla líp, protože by se s ním jistě dalo pracovat. Ráda dám ale šanci dalším dílům, které mi snad sednou víc.

2,5/5

sarka5666
13.03.2021 5 z 5

Zamilovaný příjemný příběh. I když jsem myslela, že se Allie stalo něco mnohem horšího, nakonec to bylo horší spíš u Kadena. Každopádně to byla romantika a určitě doporučuji.

Raislin
07.03.2021 5 z 5

Kniha je zcela určitě pro mladší ročník než jsem já, ale i tak to byla příjemná oddechovka. Vykouzlila úsměv na tváři. Pohodové čtení v této době.

Babu002
05.03.2021 5 z 5

Čtivé, zábavné a romantické.
Příběh se mi velice líbil a ta jejich minulost? Já zírala.
Velice se těším na další díl. Už na mě čeká v knihovně:)

haWranka
04.03.2021 3 z 5

Příjemná oddechovka, dobrá kombinace romantiky, dramatu a trochy toho humoru. Jen ke konci kniha ztrácela dech a přišla mi zbytečně natahovaná. Ale musela jsem se hodně rozhodovat mezi třemi a čtyřmi hvězdami, je to tak napůl, hlavně díky sympatickým hrdinům.