Fake

Fake https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496466/bmid_fake-Wuc-496466.png 4 235 44

West Hollywood série

1. díl

On chodí po červeném koberci. Ona ho umí spíš luxovat. Když skandál poškodí pověst pekelně sexy celebrity Patricka Walshe, potřebuje ji zachránit, a to rychle. Na scéně se objevuje číšnice Norah Peersová – obyčejná nula. Je po ruce, spolehlivá a zapřísahala se, že už do konce života nechce mít s mužskými nic společného. Jinými slovy, je to ideální partnerka pro falešný románek bez závazků. Za patřičný obnos může nechat práce číšnice a hrát roli jeho spolehlivé přízemní přítelkyně. Co však – krucinál – nemůže, je vyhnout se rostoucí vzájemné přitažlivosti. Jenže mít v patách paparazzi a vidět svůj život rozpitvaný na sociálních sítích je nejlepší cesta k panické atace. A i když je Patrick na plátně okouzlující darebák, ve skutečném životě jde o stopětaosmdesáticentimetrového nepochopitelného, nádherného, zádumčivého bručouna, který si od ní udržuje odstup… ale také v ní budí dojem, že tohle pouto mezi nimi možná není jenom hrané. Dostat v pravou chvíli kopačky by nemělo být nic zásadního. Jenomže falešný vztah s Patrickem je tak reálný, jak to Norah nikdy nezažila. Co má holka dělat, než zahodit scénář a navrhnout novou verzi made in Hollywood?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Fake , 2021

havrmoni
07.11.2022 3 z 5

Norah byla upovídaná, upřímná, rázná a vůbec, za mě jedna z nejsympatičtějších hlavních ženských postav. Škoda, že Patrick byl trochu v pozadí. Příběh spíše kratší, ale než ho natahovat nějakými rádoby dramaty, tak radši ať má o pár stránek méně. Tohle téma už jsem četla xkrát a lépe zpracované, proto jen 3*, ale rozhodně to neznamená, že tohle je špatné. Za přečtení to stálo.

V.Marie
01.11.2022 3 z 5

Těžko uvěřit, že tohle napsala stejná autorka jako Stage Dive.

etell
01.11.2022 3 z 5

Knihe som dala len 3 hviezdičky, lebo...
1. čítala som predchádzajúce knihy autorky a čakala som niečo podobne "nadupané" emóciami ako v sérii Stage Dive. Takže autorka vie písať chytľavejšie,
2. téma a samozrejme hlavné postavy mali dostať viac strán a priestoru.
................
Ale aby som nebola len kritická, kniha sa čítala dobre, nenudíte sa pri nej a keby to bolo od iného autora, tak by som ju prijala tak ako je. Hlavná hrdinka bola sympatická, ukecaná a možno práve preto mohlo byť v príbehu viac humorných dialógov. Iskrenie medzi Norah a Patrickom bolo vlažné. Ich príbeh sa vyvíjal, tak nejak trhane, ale pripisujem to práve počtu stránok. Určite siahnem aj po ďalšej knihe z tejto série a nikoho od knihy neodhováram. Ak hľadáte romantiku, tak v tejto knihe ju nájdete.

Ralemo
23.10.2022 5 z 5

Příjemné překvapení, podle hodnocení jsem se lehce zděsila.
Každopádně krásná, romantická oddechovka se zajímavou zápletkou. Začátek byl lehce uspěchaný, možná to chtělo pár stránek navíc, jinak pěkně napsáno, děj ubíhal rychle, knížka přečtená na jeden zátah. :)
Nebylo zde žádné velké drama, což mi vůbec nevadilo, vtipně napsáno.
Určitě doporučuji, trošku mi chyběl pohled Patricka, každopádně mezi hlavními hrdiny vzniklo krásné pouto a neskutečná přitažlivost.

Zomy
23.10.2022 4 z 5

Mě knížka příjemně překvapila. Možná to bylo tím, že jsem od ní - vzhledem k vlažnějšímu hodnocení tady - moc nečekala. Nebo se mi prostě trefila do nálady.

Pravda je, že to je jen velké neoriginální klišé bez většího dramatu, ale je to napsáno s lehkostí a vtipem a která naivní mladá holka kdysi nesnila o tom, že prožije takový příběh...

Co mi nedá spát, je věta "Jsem objektivizován ve vlastním domě", protože to je hodně velká blbina, ale knížka jako taková je jednoduchá milá pohádka.

Knihy_nad_zlato
22.10.2022 4 z 5

Tak jsem se zase jednou nechala zlákat něčí recenzí ke knize, kterou jsem neměla v plánu číst.
Bavila mě a byla chvílemi dost vtipná. Ze začátku jsem byla dost nadšená. Z postav, z děje, z jejich chemie a rozhovorů, ze všeho. Jenže jsem čekala, že se to bude nějak stupňovat, kdežto ono to spíš stagnovalo. Jakože jsem třeba čekala nějaký vývoj postav, ale on vlastně asi žádný nebyl. Navíc bylo všechno moc rychle. Chápu, že do 230-ti stran se toho nejspíš moc nevejde, ale brala bych, kdyby se to trochu roztáhlo, kdyby ty hlavní postavy dostaly trochu víc prostoru pro svůj vývoj, i pro vývoj svého vztahu. Nejvíc mě tu bavila jedna vedlejší postava - Jack. Ocenila bych knihu přímo o něm, tak snad nějaký další díl bude o něm.
Ale jinak to byla sice ne moc originální, ale fajn, čtivá oddechovka s ne úplně blbými postavami.

Dellphi
17.10.2022 4 z 5

Milé, nenáročné čtení, které vás sice baví, ale vlastně na příběh zapomenete už během prvních chvil po dočtení knihy. Ale ne, že by na tom bylo něco špatného. Zkrátka je to vhodná kniha k odpočinku, žádný stres, žádný spěch, prostě pohodička..

anna7852
16.10.2022 3 z 5

Krátká,milá pohádka. Chtělo by to trochu víc šťávy. O Patrikovi jsem se vlastně nedozvěděla vůbec nic,tak ani nemohu říct jestli mi byl sympatickej. Norah byla popsána krapet vic,ale ....
A navíc mi chyběl epilog,když už příběh byl kratsi

narisa
16.10.2022 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale nebylo to ono. Autorka to umí lépe. Norah mi byla sympatická, to zase jo. Ale dost mi chybělo vyprávění z pohledu Patrika, jak už tu bylo několikrat zmíněno. Hlavně na začátku, protože skoro nemluvil. Takže jsem jim pak tu chemii nějak nevěřila. A je to druhá kniha, kde spisovatelka ráda vypočítává všechny možné módní značky, které hlavní hrdinka nosí a to je pro mě ubíjející.
Takže je to nakonec celkem průměrná romance.
Hodnotím 3,5*.

Kudík
16.10.2022 4 z 5

Kratší, ale i přes lehčí neoriginalitu, velmi čtivý příběh s naprosto skvělou Norah, jejíž slovní průjmy mě bavily a v podání fake přítelkyně byla nepřekonatelná. Musím souhlasit s některými komentáři, že je škoda chybějícího pohledu ze strany Patricka. Příjemným překvapením v této knize bylo i to, že mnoho věcí zde bylo rovnou tak, jak jsou od začátku popisovány, např. skandál Patricka, anebo žena s kuchyňským nožem a vše se obešlo bez dramatu v samotném závěru. Jsem zvědavá na další díly a zatím asi můžu jen hádat o kom budou.... Cole, Jack, Mei, Zena, anebo pokračování příběhu Paddyho s Norah? 4,5*

Jita160
15.10.2022 4 z 5

(SPOILER) Sexy celebrita prochází skandálem se zadanou ženou a potřebuje pomoct.
Potřebuje předstírat láskyplný vztah a tak si najme servírku ze svého oblíbeného podniku kam rád chodí aby byla jeho falešnou přítelkyní.
Ona je oheň jak v chování tak i v mluveném slově. Norah dokáže Patrikovi vymluvit díru do hlavy a časem i do srdce. Je svá, přirozená, rozumná a toho ohromí. Láska je na spadnutí i když jeho práce stále stojí mezi nimi.
Co Patrik upřednostní aby byl opravdu šťastný práci a nebo ženu?

moma08
14.10.2022 4 z 5

Ano, tenhle příběh nebyl v ničem originální, taky mi chyběl pohled z mužské strany, k tomu tam nebyla žádná velká zápletka, ale i přesto všechno se mi to nakonec líbilo.
Bylo to odlehčené čtení na pár hodin u kterého jsem se i občas zasmála.

Anna195
14.10.2022 4 z 5

4,5/5

Priznám sa, patrím medzi fanúšikov dohodnutých vzťahov v knihách a tento dohodnutý vzťah bol v tomto príbehu skvelo spracovaný. No aj tu máme staré známe - bohatý, svetoznámy chlap a obyčajné dievča, no ja som si Patricka a Norah hneď od samého začiatku zamilovala.

V úvode som si myslela, že Patrick bude typický badboy, ale nebolo to celkom tak. Áno, mal za sebou jeden škandál, no v skutočnosti bol veľmi milý a pozorný, aj keď na začiatku toho veľa nenahovoril a skôr bol taký zádumčivý typ, čo sa skôr mračí, no postupne, aj on ukázal, kým skutočne je. V tom otváraní mu samozrejme pomohla Norah.

Norah bola ten typ hlavnej hrdinky, ktoré mňa vždy zaujmú. Svojská, vtipná a nerobila si hlavu kto si, čo o nej myslí. Obzvlášť sa mi páčil jej dar reči, pretože táto žena bola pravý opak Patricka, keďže jej sa ústa vôbec nezavreli.

Čo mu sa teším je jednoznačne to, že autorka stavila na slow-burn linku, ktorá sa práve do tohto príbehu skvelo hodila. Ich vzťah sa vyvíjal veľmi postupne, čo som obzvlášť ocenila. Nečakala som, že práve táto tenká knižočka bude v sebe skrývať slow-burn romantiku. Samozrejme nechýbali iskrivé momenty, skvelá chémia. Síce príbeh je bez nejakých veľkých zvratov, ale mňa si napriek tomu získal. Akurát niekedy som mala chuť čítať aj pohľad Patricka na niektoré situácie, keďže kniha je písaná, len z pohľadu Norah.

petusska01
13.10.2022 3 z 5

Milé, príjemné, podobné príbehom s rovnakou tématikou, lebo teda čo už môžeš vymyslieť. Tu ale oceňujem Norah, bola mi svojimi myšlienkami na samostatnosť a sólo rande veľmi sympatická a tiež svojou iróniou a humorom. Patrick bol taká tá mlčanlivá postava, ktorá svojimi činmi dokazovala charakter, čož mi bolo tiež sympatické a celkovo ako pár mali medzi sebou fajn dialógy, úplne som im to žrala, takže hodnotím príbeh pozitívne. Bolo to relatívne krátke a zas tak veľa sa tam toho neudialo, zápletky boli krátke a jednoduché takže mi ani nestihol nikto liezť svojou nerozhodnosťou na nervy. Taká príjemná odpočinková vec, bez výbuchu emócií. Môže byť.

hana1039
12.10.2022 4 z 5

Trochu klišé, trochu ztřeštěné,ale hlavně vtipné dialogy,ty mě dostaly :-)) Na relaxaci prostě super!!!

lusitta05
12.10.2022 4 z 5

Taký milý, jednoduchý romantický príbeh, na oddych môže byť. Žiadne veľké drámy, ani zápletka bohvieaká, ale dobre sa to čítalo, ja som sa nenudila.

Janulkaxxx
12.10.2022 4 z 5

Z této knihy mám smíšené pocity byl to fajn příběh, konec předvídatelný, čekala jsem větší zápletku s Liv. Nemohla jsem se do knihy pořadně zabrat. Jak je psáno níže bylo to nemastné-neslané.

georginaa
12.10.2022 4 z 5

Tento příběh mě připadal, že jsem ho už někdy četla před lety. Bohužel nevím už od koho, ale přesně jsem věděla pokračování a co se bude dít. Dvojice mi byla sympatická, ona byla dost upovídaná a on málomluvný, ale jak poznal, že je ta pravá, otevřel své srdce a vše bylo tak jak má být. Pobavilo na jeden večer.

Andrejka91
10.10.2022 3 z 5

Tato kniha mi nějak nesedla, nebavila mě. Jako by to ani nepsala Kylie. Bylo to takové nemastné, neslané, průměrné. Škoda...

nina3905
09.10.2022 4 z 5

No, po pravde som zostala zaskočená, pretože autorkin štýl písania poznám. Veľmi som si obľúbila jej sériu Stage Dive- tá je prefektná, veľmi, ale, že veľmi dobré "počteníčko". Pri tejto knihe som zostala mierne sklamaná, pretože som dostala klasický príbeh.