Vypravěčka

Vypravěčka
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4264 4264

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

Ta.Nejchytrejsi
22.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Myslím, že tohle je jedna z těch knížek, na kterou myslíte I dlouho poté co ji dočtete.

kkubelkova
21.08.2017 5 z 5

Neskutečná kniha. Opravdu nemám slov, asi nejlepší kniha, co jsem kdy četla.

Danago
19.08.2017 5 z 5

Tato knížka je to nejlepší , co autorka kdy napsala. A u mě stojí i na předním místě toho , co jsem kdy v životě přečetla. Velice silné téma holocaustu , je zde brilantně zachyceno velice nenásilnou a úžasně čtivou formou. Knížka mě velice zasáhla a dojala. Příběh mě naprosto pohltil a vyvolal ve mě až netušené emoce. Jodi Picoultová dokazuje že umí skvěle psát, její témata jsou kontroverzní a s každou další knihou mě neustále přesvědčuje , že lepší autorku neznám. Za mě je tato knížka úplně to nejlepší, rozhodně doporučuji.

Ilona18
17.08.2017 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Konec mě trošku zklamal, ale i přesto doporučuji.

intelektuálka
16.08.2017 5 z 5

Tohle je opravdu zážitek. Je tu o ní napsáno hodně,takže jen krátce. Otázka zločinu a trestu, už tolikrát položená. I když tady to není zločin, ale genocida. A v životě se za všechno zaplatí.
Zajímavé je hledisko Josefa, jak u něj vznikal fanatismus a pocit beztrestnosti.
A ti upíři, ti tam patří. Copak nacismus nebyl upír mozků?
Moc doporučuji!

bara1447
16.08.2017 5 z 5

Naprosto úžasný příběh, ze kterého mi běhal mráz po zádech a budu na něj myslet ještě nějaký čas. Díky takovýmto knížkám si vždy ještě více vážím všeho, co kolem sebe mám. Útržky příběhu o upírech jsem sice měla nutkání přeskakovat, ale za to časové linie Minky jsem hltala jedním dechem. Knížka rozhodně stojí za přečtení.

"Jak to bude dál?"

bgott
11.08.2017 3 z 5

Konečně dočteno. Na 160. straně jsem to málem vzdala. Kombinace sebelítostivé Sage, poněkud americky simplexní pohled na holocaust a z ničeho nic vynořující se příběh o upírovi, který se navíc stále opakuje, mě fakt moc nebavila. Kniha pro mě dostala spád až v příběhu Minky, i když i tam musím vcelku souhlasit s komentářem Mercatina. Provázanost příběhu ze současnosti a z doby 2. světové války je jistě zajímavá, ale v tomto případě na mě působí povrchně a až prvoplánově.... totální proměna Sage, romantická linka, fantasy příběh, osudy Minky a Josefa, otázka viny, odpuštění, víry ... až k "překvapivému" konci. Prostě každý si něco najde. Za mě 3* (s přivřeným okem).

Klára2216
10.08.2017 5 z 5

Naprostá špička...Lepší knihu jsem za poslední dva roky nečetla. Nezapomenutelná, jedinečná, úžasná. Brzy se do ní pustím znovu. Nemám slov.

Veronika33
10.08.2017 5 z 5

Kniha bola veľmi pútavo napísaná, dej dobre a rýchlo ubiehal. Dej sa odohráva vo viacerých časových linkách. Musím priznať, že časť so Sage ma bavila menej ako s Minkou. Knihu odporúčam všetkým milovníkom tématiky 2.svetovej vojny a koncentračných táborov.

tereza8
09.08.2017 5 z 5

Opravdu silná kniha a ještě silnější téma holocaustu. Autorka se ho zhostila bravůrně a za to ji děkuji. Takových knih nebude nikdy dost a je potřeba, aby lidé znali minulost. Zaujalo mě, že příběh byl ve třech liniích/částech - a to - současnost, minulost a příběh o upírech, který měl v příběhu opodstatnění, ale tato část mi přišla místy až zdlouhavá, ale to je můj subjektivní dojem. Vypravěčka rozhodně stojí za přečtení, i když se jedná o těžší četbu.

bosorkajedna
04.08.2017 5 z 5

Dočetla jsem a dívám se na manžela. A doufám, že nikdy nepřijde den, abychom museli zažít byť jen zlomek věcí, co se v téhle knížce píšou. Abych nemusela usínat v pláči a nevědět, kam odvezli mou rodinu, abych nikdy nemusela stát v situaci, kdy se budu muset poprvé rozhodnout zda ublížit nebo si i za cenu trestu ponechat svou lidskost. Dívám se na manžela a přemýšlím, zda se v nás někde hluboko neukrývá bestie. Kniha byla strhující, ale poslední stranu jsem dočetla s úlevou, čtení opravdu bolelo a příběh se mi usadil uvnitř, je to další kniha, co se mnou už zůstane.

Lauralex
03.08.2017 5 z 5

Proč je tu jen pět hvězdiček?!! Jste vůbec lidi? A máte srdce? Hm? Došla vám slova, co, nedivím se.

O holocaustu a druhé světové válce toho mám načteno hodně. Každá z těch knih mi zůstala hluboko pod kůží a řadím je mezi ty nejlepší, ale řeknu vám, žádná mě nedostala tak, jako Vypravěčka. To prostě nemůžu nechat bez odezvy. Nemůžu a ani nechci. Tohle si zkrátka musíte přečíst!

Už dlouho jsem nečetla knihu, která by mě donutila nespat, nejíst a číst a číst. Knihu, která by mě tak zasáhla a dojala. Vlastně jsem nevěřila, že něco tak geniálního ještě vůbec kdy přečtu. Přemýšlím, jestli jsem se někdy setkala s knihou, se kterou bych prožila něco tak silného, neuvěřitelného a ohromného. Zcela předčila má očekávání a naprosto mě uchvátila.

Možná se vám může zdát, že na to, kolik knih s tímto tématem už bylo napsáno, nemůže přijít nic nového, avšak právě Jodi se to podařilo. Mám pocit, jako bych ten příběh prožila, ne jen četla. Je to dechberoucí, reálné a zkrátka nemůžete přestat číst. Byla jsem plně pohlcena příběhem a sžita s postavami. Jodi jde opravdu až na dřeň, na samé dno vašich emocí, odkud se budete těžko zvedat. Zkrátka jedinečný čtenářský zážitek od začátku do konce.

Myslela jsem si, že vím, do čeho jdu, že jsem na to po všech knihách připravená a že už mě to nepřekvapí, ale netušila jsem, že to bude tak živé, bolestné a realistické. Nebudu nic předstírat, opravdu mne chytla za srdce, vlastně mi ho zlomila na milion kousků. Nemohla jsem myslet na nic. Na nic, jen na tu bolest. I přesto, že jsem velká citlivka a plačka, nebrečela jsem. Nedokázala jsem to. Ne že bych neměla city, ale byla jsem tak na dně a naprosto vysátá, že jsem místo slz jen lapala po dechu, rozdýchávala to, koukala na to s otevřenou pusou a dalo mi práci vstřebat a uvěřit, co čtu. Dostane vás to zevnitř, vytrhne vám to srdce, a to takovým způsobem, že se z toho budete dlouho vzpamatovávat.

Brilantně napsané, napínavé a strhující. Nikdy na tuto knihu nezapomenu. Je to víc než dobrá kniha. Nejlepší, co jsem letos četla a jedna z nejlepších, co jsem vůbec kdy četla.

Barbarella13
03.08.2017

Nejlepsi na teto knize je konec. Protoze kdyz je konec, nemusi se uz kniha cist. Jsem zklamana, od dila s vice jak 90% jsem ocekavala vic. Pribeh s upirem jsem musela preskakovat, protoze se objevoval v samostatne casti, ale pak i v ostatnich vypravenich. Navic byl ten pribeh s upirem tak spatny, ze neslo uverit skutecnosti, aby sena svete nasel jeden clovek, ktery by ho chtel dobrovolne poslouchat. Natoz aby to esesak.

laura
03.08.2017 5 z 5

Příběh, který se nečte snadno. Byly chvíle, kdy jsem prostě nedokázala číst, a musela jsem zavřít oči a dýchat, dýchat... Byly chvíle, kdy mi bylo stydno, že jsem také člověkem, tím stejným člověkem jako lidé, kteří nějak zapomněli na to, že jsou také lidmi. Už dávno vím, že to, jaký člověk je, není o rase, národnosti, o barvě či náboženství. Je to o člověku. A tahle kniha to pouze potvrzuje. Jsou prostě lidé, kteří zachrání miliony dalších jen proto, že jim svědomí prostě nedá to neudělat. A jsou takoví, kteří miliony dalších zašlápnou prostě jen proto, že se jim zrovna chce. Za uvážení stojí, zda by právě tato kniha neměla být povinnou četbou na školách. Lidé by neměli nikdy zapomenout - už proto, aby se takové věci přestaly dít...

Gabba99
02.08.2017

Krásný příběh, který popisuje smutnou problematiku i z jiných úhlů pohledu, nutí člověka přemýšlet o lidských tužbách a záměrech.

petrulkaa
29.07.2017 4 z 5

UF, bylo to strhující.I když je to kniha plná hrůz, budu na ni dlouho myslet. Je to opravdu krásně napsaný příběh, autorka je skvělá vypravěčka a knihu mohu jen doporučit.

LusSyNDA
28.07.2017 5 z 5

Dechberoucí kniha, skvěle napsána z několika pohledů, četla jsem bez přestání. Doporucuji na 100 % přečíst!!!

kika812
21.07.2017 5 z 5

Dojemná, dobrodružná, napínavá, romantická, občas smutná....naprosto dokonale napsaná knížka, vždy bude mít místo v mém srdci

darinakovacova
21.07.2017 5 z 5

Nejvíc se mi líbila druhá část a příběh o upírovi... někdo zde napsal, že je zcela zbytečný, nicméně podle mě je právě alegorickou dějovou linií celého příběhu, který spojuje přítomnost s minulostí. Škoda jen, že už od té zmíněné krevní skupiny jsem tušila, jak to celé bylo...

helkol
18.07.2017 5 z 5

Nestává se mi často, že bych se od knížky nemohla odtrhnout a zároveň jsem si při čtení některých pasáží o holokaustu musela dát pauzu, protože jsem si vše tak živě představila až mi z toho bylo zle. Příběhy byly skvěle propojené a konec jsem opravdu nečekala. Jednoduše skvělá kniha.