Vypravěčka

Vypravěčka https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218323/bmid_vypravecka-Yk9-218323.jpg 5 4254 4254

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Ikar (ČR)

Storyteller , 2013

Květi62
18.06.2017 5 z 5

Silný příběh, velmi dobře napsaná kniha, která vás nenechá spát.

Káča Máča
17.06.2017 5 z 5

Vypravěčka se zpočátku tvářila jako další z řady knih s tématem války a holocaustu. Dlouho jsem se nemohla začíst a příběh o upírovi celý problém ještě víc komplikoval, protože mi tak nějak nesedl (dokud jsem nepochopila jeho smysl a význam, protože to byla pomyslná třešnička na dortu). Vše se změnilo až s vyprávěním Minky, což bylo přesně to, co celý příběh zachránilo a samozřejmě neočekávaný konec, který pro mě byl velkým překvapením. Proto jsem nakonec hodnotila tak, jak jsem hodnotila. Nepodařilo se mi ale přilnout k hlavní postavě tak, jako se mi to u dobrých knížek stává. Nicméně v tomto případě mi to zas až tolik nevadilo :).

Kerberos
10.06.2017 5 z 5

Dobře napsaná kniha,téma,které mě zajímá

barcc85
10.06.2017 5 z 5

Od té doby, co jsem maminka, mám potíže přečíst některé knihy.... Tato rozhodně patří mezi ně,ač sama tvrdím, že je osvěta důležitá...
Příběh je tak silný, že jsem musela dělat pauzy ke vstřebani.... Autorce bravo a nám všem především lásku a uctu k člověku.

artep1605
09.06.2017 5 z 5

Strhující. Silná. Čtivě napsaná. Doporučuji.

Emmadriel
08.06.2017 5 z 5

Pro mě jedná z knih, kterou si přečtu ještě několikrát. Silný příběh, neočekávaný konec, nenechá ani jedno oko suché. Při čtení této knihy si budete připadat, že jste se ocitli přímo v té době a vaše nálada nebude zrovna veselá, možná se vám o tom bude i zdát.

PeM
07.06.2017 5 z 5

Takové rozporuplné pocity v sobě mám po přečtení této knihy.....jaké by to bylo, kdyby se Minka s "Josefem" setkali, kdyby nezemřel, co by sním (po zjištění, kdo vlastně byl) bylo....spousta otázek na které nejsou odpovědi....Jen teď všeobecně - obdivuji a hluboce se skláním lidem, kteří ty hrůzy přežili...

Malýmedvěd
07.06.2017 4 z 5

Dobrá kniha, doporučuji k přečtení. Vyprávění Minky je opravdu silné a zanechá (stejně jako celá kniha) v člověku hluboký dojem. Oceňuji příběh s upírem a jeho provázání do hlavního příběhu. Jednu hvězdu ubírám za ten příliš zjednodušující styl. Vnitřní boj a pochybnosti se určitě dají napsat plastičtěji. Občas se tam do dialogů míchá takové, jak já říkám "instantní filmové americké moudro". Celkový dojem přesto dobrý dávám 4*

b.tereza
06.06.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jakou jsem kdy četla.

Aymira
06.06.2017 5 z 5

Holocaust je vždy silné téma. Vypravěčka je příběh odehrávající se v současnosti a ze začátku by mohl působit poněkud zmateně, ale jakmile kniha přejde k vyprávění z pohledu Josefa, začne děj nabírat spád. A pak se ke slovu dostává Minka a nejde se od čtení odtrhnout. Její vyprávění válečných zvěrstev je tak sugestivní, procítěné a bohužel pravdivé, že se kniha čte jedním dechem doslova s očima navrch hlavy. Celé to působí až surrealisticky, ale nejsou takové příběhy zachycující holocaust všechny? Nepřipadají nám neuvěřitelné právě protože neuvěřitelné jsou? V dnešní pohodlné době se můžeme jen snažit odhadnout, jaké to bylo, vidět každý den umírat své souvěrce, lízat polévku z podlahy, protože nic jiného k jídlu nebylo a snášet totální degradaci vlastní lidské rasy.

Jsem opravdu ráda, že podobné knihy a filmy vznikají, protože lidstvo by nikdy nemělo zapomenout na nejtemnější dny svojí historie, i když je zcela jasné, že se z nich nikdy nepoučíme. Šest milionů je číslo, které by mělo nám všem navždy zůstat vryto v paměti a připomínat, jak málo stačí k tomu, aby se z lidí stala zvířata.

Musím však také vzdát hold autorce za nádherný jazyk, kterým je kniha napsána. Barvitě, svižně, moderně. Četla se jedním dechem a skvěle k hlavnímu ději zapadaly i všechny vedlejší příběhy - jak nabízející se milostný vztah, tak upíří pohádka.

Jiitush
04.06.2017 2 z 5

Už bych se vážně mohla poučit a přestat doufat v to, že knihy označené jako Světový bestseller mi vyrazí dech a srazí mě na kolena.
Člověku, který o holocaustu už spoustu přečetl, tohle absolutně nic nedá. Těšila jsem se nejvíc na vyprávění Minky a je paradoxní, že právě během jejího vyprávění jsem knihu odložila, protože jsem měla pocit, že čtu příběh, který jsem četla už desetkrát. Počkat, oni byli na Židy za Druhé světové války zlí? Opravdu? V ghettu bylo přecpáno a byl tam nedostatek jídla? To jako vážně? To je naprosto nová informace! Když ženská chtěla nějakou milost či výhodu, musela zato podržet nějakému chlapovi? No to snad ne, tohle by chlapi přece nikdy neudělali a už vůbec ne za války!
No, jdu raději pohledat nějakou knihu, která není označena jako Světový bestseller ...

jana9973
03.06.2017 5 z 5

Knížka mě překvapila a nadchla.

BaraCz
01.06.2017 5 z 5

Tak tahle knížka, je opravdu skvělá. Již od začátku knížka zaujme, ale ten konec, stále ho nemůžu nějak vstřebat.Každopádně zdali tu někdo uvažuje o přečtení, tak můžu jen doporučit. :)

LucieLöflerová
29.05.2017 5 z 5

Výborná knížka, poutavě napsaná z pohledu více postav, překvapivý konec, prostě nemám co vytknout. Občas byla náročná na psychiku čtenáře, hlavně ve vyprávění Minky, ale to by ani jinak nešlo v knize popisující něco tak strašného jako je holocaust...

Viky.nox
27.05.2017 5 z 5

Vždycky obdivuji spisovatele,kteří jsou natolik odvážní, že se pustí do zpracování tak velkého tématu. Ještě když k tomu přidáte tak úžasné vyprávěcí schopnosti paní Picoultové, vzejde z toho něco opravdu velkolepého. Tahle kniha ve mně probudila tolik emocí, od smutku přes znechucení až k lítosti. Děkuji spisovatelce za to, že mi znova otevřela oči, které už byly tak dlouho zavřené.

Ametymka
24.05.2017 5 z 5

Knížka hezká, ale líbil se mi spíše jen příběh Minky, která to (jakoby) zažila. Její vnučka mi byla trochu nesympatická. Myslím, že pokud vyhledáváte pouze příběhy z holocaustu, tak existují lepší knihy.

1casper
24.05.2017 5 z 5

Krásná kniha. Musela jsem si nechat pár dní na vstřebání, abych mohla něco napsat....
Téma druhá světová válka a holocaust mě hodně zajímá. Příběh z pohledu bývalého nacisty jsem četla poprvé. I tak mi "vstávaly" vlasy hrůzou.
Neskutečně popsáno.
Trochu mě rušil příběh upíra, přišel mi navíc, až na konci vše dávalo smysl.
Tato knížka si nálepku "bestseller" právem zaslouží!
Doporučuji.

Lindulinek
24.05.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, která ve mně zanechala velice silné emoce. Je dobré, že takové knihy existují, aby lidé nezapomněli na to zlé, co se dělo a poučili se.

Holanka
22.05.2017 5 z 5

Kniha je nádherná. Dokázala zachytit hrůzy minulosti, křehké vztahy, zvraty, tajemství a smutek hlavních hrdinů. Od Jodi Picoult je to druhá kniha, kterou jsem přečetla a její styl psaní je dobrý a nápady také. Píše takovým neobyčejným způsobem, který mi velmi imponuje. Knihu Vypravěčka mohu jen doporučit skvělá kniha, kterou jsem za poslední měsíce četla. Během čtení i po přečtení si musím pořád opakovat příběh Minky, který na mě zapůsobil a vryl se mi do paměti jako cejch. Kniha byla napsaná velmi autenticky. Moje hodnocení bylo opravdu vysoké.

Pivka1
21.05.2017 5 z 5

Nádherná knížka, která mě pohltila hned od začátku. Některé pasáže jsem samozřejmě probrečela, protože vyprávění Mínky je velice autentické. Na úkor spánku jsem knížku "dorazila" během dvou večerů. Krásné, všem doporučuji