Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2405 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

MišuleP
12.10.2020 odpad!

Nemam slov- ztrata casu.
Tato spisovatelka neni pro me.

zuzka.j
11.10.2020 1 z 5

Toto byla první knižka, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla a upřímně mě vůbec nenadchla. Na autorku jsem slyšela samou chválu a tato kniha pro mě byla obrovské zklamání. Celou knížku se tam prakticky nic zajímavého neděje a je to nudné.

Evda
10.10.2020 5 z 5

Knihu jsem si koupila jako odpočinkové čtení a jako taková očekávání i předčila. Děj je pro někoho možná povrchní a plytký, ale já se místy i zasmála nebo pobrečela, hlavně se ale nenudila, protože se pořád něco dělo. Co na autorce však oceňuji, jak je všímává a umí skvěle popsat běžné okamžiky, když například popisovala Eliščinu babičku... jako by popisovala tu moji.

jithunka88
05.10.2020 5 z 5

Jedna z nejvtipnějších knih, co jsem za poslední dobu četla. Druhá polovina již tedy tak vtipná nebyla, ale kniha se mi velice líbila.

DámaMáma
04.10.2020 4 z 5

Veselí byla moje první kniha, kterou jsem od Radky Třeštíkové přečetla. Velmi čtivé a příjemné “plážové čtení”. I když to pro mne nebyl hluboký prožitek, koupila jsem si i jiné autorčiny knihy a Veselí mi v podstatě otevřela ke spisovatelce dveře.
Pokud se chystáte na dovolenou a nechcete nic řešit, Veselí je určitě dobrá volba!

JitkazPlzně
26.09.2020 3 z 5

Tak četlo se to dobře, to jo.. Občas jsem se zasmála, občas ukápla slza. Ale Eliška mi trochu vadila. Nevím, možná závidím. Koho potkala, ten jí hned chtěl a miloval. Vážně to tak funguje? Jsem holt z jiného města :). Ale určitě doporučuji jako čtivou knihu na dovolenou.

Magrata15
25.09.2020 4 z 5

Nedávno jsem psala komentář k jedné knize, kde jsem se podivovala na tím, že svobodné mladé ženy v New Yorku podle té knihy jen fetují, pijí alkohol a střídají chlapy.
A je to tu zas, tentokrát na Moravě. Rozdíl je, že tato kniha není tak depresivní.
- První část byla taková rozverná, taková hořko sladká. Přestože Eliška byla vlastně nespokojená, svůj příběh vypráví vtipnou formou.
- Druhá část, to už je jiné kafe. Všechno se změní a je tam spousta dojemných scén, nejde nebrečet.
- A závěr - ten je otevřený a celkem optimistický.
Takže nakonec jsem přidala dvě hvězdičky.

stejsdan
19.09.2020 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala náhodou, moje první knížka od paní Třeštíkové a byla jsem velmi příjemně překvapena, moc jsem neočekávala. Autorka je úžasně vtipná, skvěle jsem se bavila, moravský přízvuk neměl chybu:) Humorně podané náročné životní situace, nadhled, uvěřitelný příběh, četlo se mi výborně. Myslím, že to nebyla poslední knížka od této autorky.

NinaLin
16.09.2020 5 z 5

A mně se to líbilo... od této knihy jsem nic nečekala, půjčila jsem si ji v knihovně jako oddechovku a ano byl to takový obyčejný "živý" příběh, mnohdy vtipný, někdy smutný a nakonec jsem se nemohla odtrhnout, i když jsem věděla, že žádný velký zlom nebo pointa nepřijde. A neskutečně sympatická mi byla matka hlavní hrdinky, taková normální ženská, která ví, o čem je život a že je potřeba jej občas chytnout za pačesy, než nám proteče mezi prsty …

RipaRiba
14.09.2020 1 z 5

Takový povrchní příběh plácání se ve vlastním naivním a těžce nevyzrálém životě.

JankaV80
13.09.2020 1 z 5

Takže, co sem napsat o knize, která mě naprosto žádným způsobem nezaujala? Nejen, že nechápu, jak autorka může být jedna z nejprodávanějších v ČR (to jako opravdu?), nechápu ani to, že kniha má téměř 70% tady na Databázi. No, za mě určitě nedoporučuji, nelíbil se mi ani příběh (nuda, nuda, vopruz), ani styl vyprávění.

Booksaddict
04.09.2020 2 z 5

Opět se ukázalo, že nejprodávanější automaticky neznamená nejlepší. Celou knížku jsem se musela oprostit od toho, že je mi autorka jako člověk bytostně nesympatická, a pak to bylo lepší. Styl psaní mi moc nevyhovuje, autorka používá buď krátké věty, nebo krátké větičky, které oddělí čárkami a je z toho věta na odstavec. Matku Elišky bych chtěla potkat v reálném životě, protože to byla řízkyně jako blázen :) Stejně jako u předloh Viewegha si dokážu představit, že bude i tato kniha dřív nebo později zfilmovaná a něco mi říká, že trhák to nebude.

zdenaR
04.09.2020 3 z 5

Lehké zklamání, od autorky jsem čekala více.
Kniha je sice čtivá, ale děj plyne neuspořádaně, postavy nejsou příliš věrohodné a hlavní hrdinka mi byla nesympatická.
Asi jsem pedant, ale velmi nevěrohodně na mě působilo rychlé a snadné otevření specifického obchodu a jeho následné nefungování - z čeho tedy žila?
Přesto si asi ještě něco od autorky přečtu.

nikaxxx
02.09.2020 3 z 5

Několik dní jsem přemýšlela, jaký dojem ve mně kniha vlastně zanechala...
Je jasné, že ani po přečtení "Veselí" se Radka Třeštíková nestane mojí oblíbenou autorkou, přesto mě (ve druhé polovině) příběh dokázal pohltit a rozlítostnit - zkrátka zahrál na citlivou strunu.
Přesto, nemůžu hodnotit více, jak třemi hvězdičkami. Styl autorčina psaní mi není sympatický a byť měl být příběh příběhem "ze života", většina děje mě nedokázala zaujmout a bavit. A co jsem opravdu hodně postrádala, bylo nějaké zakončení...
Hodnotím sice průměrně, ale i tak je pro mě tato kniha autorčinou nejlepší (z těch, co jsem přelouskala) a věřím, že si dokáže najít nadšené čtenáře.

alkazemka
01.09.2020 5 z 5

Tak to teda bylo takové potěšení, jako už dlouho ne (...hm....nepíšu to náhodou nějak moc často...?) Ale když to se nedá jinak říct. A neznamená to vůbec, že by to byla zrovna červená knihovna, ba právě naopak! Radka Třeštíková se s tím vůbec nemaže a nastavuje takové zrcadlo našim životům, jako ona to umí. Jenže to je právě TO! Jednomu při čtení dojde, jak jsou všechny ty malé nedůležité věci vlastně důležité, jak nás malichernosti zvedají ze židle a ty velké necháváme mnohdy kolem sebe proplout. A jak je vlastně dobře, že se to všechno děje, protože kdyby to tak nebylo, byl by život hrozně plytký, což rozhodně není. Navíc, jako bonus, jsou všechny ty každodennosti podány s velkým umem, láskou, úctou, pochopením, nadhledem a humorem.
Možná v mém vnímání téhle nádherné knížky sehrál nějakou roli fakt, že je to příběh z Moravy, čili tady od nás, z domova. Ale jestli jo, tak jenom hrozně malou, fakt jen štěk, bo.... totok musí potěšiť fakt každého.
Obvykle když dočtu knížku, tak už cítím v břiše těšení na další. Tentokrát to ale v sobě nechám chvíli dodýchat.....

"Lásku, kterou nechceme, si vezme někdo jiný."

n.noi
01.09.2020 2 z 5

Kniha mě docela zklamala. Ústřední hrdinka se hledá a k tomu zase střídá chlapy jako ponožky. Jediné co mě na knize bavilo byl moravský dialekt. Ale rozuzlení podobné jako v knize To prší moře. Možná je lepší zvolit jiné téma pro psaní, zpackaných životů máme kolem sebe dost.

Monty90
30.08.2020 2 z 5

Knizka se da precist jednim dechem, ale stejne jako u dalsich autorcinych knizek mi nebyl prijemny arogantni ton - krome hlavni hrdinky jsou vsichni malomestaci, co nic nevi, nicemu nerozumi a nepochopi zadny vtip “na urovni”. V knizce mi take chybel zaver, pusobi to, jako kdyz autorka rozpracuje pribeh a v urcitem bode zkratka prestane psat...

Kabátice
27.08.2020 3 z 5

Spíš úsměvné, než vtipné, ale veselé rozhodně ne. A Eliška mi lezla na nervy neskutečným způsobem. Ještě že ta kniha rychle utekla a nikde se to nevleklo.

LaCoccinelle
23.08.2020 4 z 5

Odpočinková, dobře se čte.

lucakuca
22.08.2020 4 z 5

Takovej a podobnej je prostě život. Kniha se mi líbila. Koukám do křišťálové koule a vidím z této knihy film natočený - tatínka by měl hrát Bohumil Klepl :-) :-)