Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2408 2408

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

pavlina3016
25.05.2020 1 z 5

Četla se mi hůře než Bábovky. Vůbec jsem si k ní nemohla najít vztah a celou knihou jsem se musela ,,prokousat".

m_martina
23.05.2020 2 z 5

Vybrala jsem si tuto knihy od Radky Třeštíkové, hlavně kvůli prostředí jižní Moravy, kde jsem se narodila a stále zde žiji. Teď už však po žádné další knize od ní nesáhnu, vůbec mi to nesedlo. Kniha je sice čtivá, ale nelíbila se mi.

Jančislava
18.05.2020 5 z 5

Moje druhá kniha od R. Třeštíkové a obě se mi líbily. První byla Bábovky a tato je další. Trochu jsem se bála, když jsem viděla nízké hodnocení, ale mě se kniha líbila. Přišla mi příjemná, pěkně napsaná, místy vtipná i dojemna, chytlavá... Ano jsem s knihou spokojená a mohu ji doporučit dál.

moniiwolf
17.05.2020 2 z 5

Moje druhá kniha od Radky Třeštíkové a byla jsem mírně zklamaná. Příběh, byť ze začátku hodně nadějný, postupem času nabíral obrátky nerálna, což na mě nepůsobilo zrovna sympaticky. I přesto je kniha čtivá a děj ubíhá rychleji než u většiny knih, ale i tak jsem čekala malinko více.

Ksyu
11.05.2020 5 z 5

Je to moje třetí knížka od autorky, čtivá a krásně napsaná.

Elern
04.05.2020 4 z 5

Kniha Veselí se pro mě stala nečekaným překvapením. I když mě myšlenkově nenaplnila a ani dějově se nikam pořádně neposunula, zhltla jsem ji za necelé tři dny. Přemýšlím vlastně proč. Že by to bylo nářečím, které mi je blízké, místy, které osobně znám nebo Elišky, která je zosobněním dnešní generace nad 30+, vážně netuším. Asi to bude tím, že si mě Eliška získala svým humorem a tak nějak jsem doufala, že najde to své štěstí. Z Veselí se pro mě stala oddechová kniha, u které jsem čekala trochu jiný konec.

SuperSojka
01.05.2020 3 z 5

Opět velmi čtivá Třeštíková s lehce nesympatickou hlavní hrdinkou, která se vrací z Prahy, kde tak trochu neuspěla, do rodného města zpátky k rodičům. Sledujeme její pokus vybudovat si na malém městě svou vlastní existenci, na kterou by mohla být pyšná. Co na knize nejvíc doceňuji, je zachycení vztahu hlavní hrdinky s otcem, kdy je toho tolik co říct, ale slova často chybějí. Kolik svých blízkých máme rádi a neumíme jim pořádně vyjádřit lásku? Chtěli bychom se na tolik věcí zeptat, ale vlastně není nikdy ta správná chvíle. Tomuhle tématu věnovala autorka poměrně dost pozornosti a přijde mi, že v těhle pasážích je nejvíc uvěřitelná (i sympatická).

Ivetinka
25.04.2020 3 z 5

Pěkně čtivá kniha. Oddychovka. Párkrát jsem se i zasmála. Konec mě překvapil.

PetraBery
21.04.2020 4 z 5

Od autorky mám přečtenou celou její zatím vydanou tvorbu a tahle kniha mi přijde jako jedna z těch lepších. Jsem o něco starší než hlavní hrdinka Eliška, která se po letech vrací do rodného města. Její chování mi leckdy nesedělo, ale nelze nikoho soudit, když jsme naštěstí každý jiný. Kniha je čtivá, smutná i vtipná. Za mě oddechovka.

Terezka.a
19.04.2020 odpad!

Radku T. mám jako spisovatelku ráda, i když její prezentace a afektovanost je mi nesympatická. Četla jsem všechny jeji knihy a tahle byla pro mě ta nejhorší. Nuda, nuda, nuda. Nemohla jsem se za boha začíst. Humor, který jsem nacházela v Bábovkách byl pryč a celé to prostě bylo takové o ničem.. Těším se na Foukneš do pěny a doufám, že to bude o fous lepší :-)

MirkaProk
17.04.2020 3 z 5

Kniha se mi celkem líbila. Místy fakt vtipná a občas i smutná.

Riccione
16.04.2020 2 z 5

Tohle mi prislo lepsi nez Babovky. Ale pani Trestikova se mou oblibrnou spisovatelkou nestala a dalsi knihy uz pokouset nebudu.

Sany124
13.04.2020 1 z 5

Za mě nejhorší kniha od Radky Třeštíkové. Ani mě nebavila číst.

uteklazreality
11.04.2020 3 z 5

... návrat domů, smutek a radost, očekávání, vztahy v rodině, druhá šance, boj sám se sebou
Pro mnoho lidí může být návrat z velkoměsta do rodného města krokem zpět. Ale budoucnost nemůže být nikdy krokem zpět, tak se toho není třeba bát. Jen řešit, co nového nám život přinese. Zažili jste někdy návrat do rodného města? Pohledy přátel a známých, které jsou cítit pohrdáním, zvědavostí a nepochopením?

lucie9998
10.04.2020 3 z 5

Hlavní hrdinka neměla mé sympatie a kniha jako celek mě také příliš neoslovila.

AlbionFoxyFox
31.03.2020 5 z 5

Moje premiéra od autorky, knihy podobného typu téměř nečtu, ale příběh mě chytil. Hrdinku jsem sice moc nemusela, ale líbil se mi humor, prostředí a celkový styl knihy, byť mě konec trošku zklamal. Ale přečetla jsem ji za dva dny, nešla odložit. Proto dávám plný počet :)

Bunny
27.03.2020 5 z 5

Nemůžu jinak než 5/5. Každému může sednout kniha jinak, já jí četla ve dnech, kdy jsem nechtěla večer přemýšlet. Chtěla jsem být veselá. Už jsem jinde uvedla, že jsem se ze začátku nahlas smála, pak mi mrznul úsměv a ke konci jsem i nahlas brečela. Pro mě má ten příběh prostě smysl. Ráda jsem četla o vztazích na maloměstě, o složitostech, které si neseme paradoxně z vlastní rodiny, o rozhodnutích, o snaze být šťastný...

lištička123
27.03.2020 3 z 5

Takový průměr, stejně jako všechny od paní Třeštíkové. Hvězdičky dávám za to,že byla humorná, dobře se četla, z kraje, kde žiji, ale jinak.....prostě průměrná kniha.

sewista
24.03.2020 3 z 5

Příběh nic moc, hlavní hrdinka trochu nesympatická kurva, a konec nejasný. Postava se za celou dobu nehnula ani o píď. Ale jinak dobrá oddechovka. Jednu hvězdu dávám za humor (scénka ve školní kuchyni byla super), jednu za čtivost a třetí za to, že su z vedlejšího města ????

viva71
22.03.2020 3 z 5

A to se moc pěkně četlo. Úsměvná oddechovka ze života.