Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2405 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

Kačí81
21.08.2020 5 z 5

I když to nebyla primárně vtipná kniha, častokrát jsem se zasmála. Doporučuji.

Jossie
17.08.2020 3 z 5

Já mám Třeštíkové knihy ráda, ale tahle mě bavila nejméně. Hlavní hrdinka mě neuvěřitelně rozčilovala a paradoxně mě na tom bavilo najvíc to nářečí (obvykle to nesnáším).

whiolet
06.08.2020 3 z 5

Tohle je moje druhé setkání s autorkou a musím říct, že oproti depresivní knížce To prší moře, tohle bylo fajn čtení.
Odpočinková četba, s kapkou humoru a plná Moravského nářečí, super kombinace, jenže.... hlavní hrdinka, která se snaží rozdat svoje tělo mezi několika adepty, mě někdy fakt stvala (nejvíc teda aférou s Adamem). A tak jako u knihy To prší moře, tak ani tady nechápu, proč se snaží autorka udělat ze svých hrdinek krávy, kterým je jedno, co svými činy způsobí.

MartinkaSl
05.08.2020 3 z 5

Kniha se mi v některých částech líbila moc, v jiných vůbec. Moravské nářečí přidalo knize na atraktivitě, bavilo mě. Zklamal mě konec, čekala jsem víc.

Verrrunka
16.07.2020 4 z 5

Musím říct, že tahle kniha Radky Třeštíkové mi prostě sedla. Vlastně mi přijde asi nejlepší z těch, co jsem četla. Jednak mě bavila ta dějová linka, ale to moravské nářečí, to byla skvělá přidaná hodnota. A i když se mi jiné knihy od Radky tolik nelíbily, musím uznat, že slovní obraty jsou ve všech knihách prostě brilantní.

intelektuálka
12.07.2020

Je mi líto - nemohu hodnotit ....

Murasaki
07.07.2020 4 z 5

Knihu mi doporučila úžasná paní v knihkupectví u nás ve městě. Hledala jsem odpočinkovou četbu, u které bych mohla vypnout a byla mi doporučena tato. Kniha na první pohled zaujme svou barevnou obálkou. A kniha samotná? Ze začátku jsem měla problém se začíst a zorientovat se. Ale ve finále se mi celkem líbila a měla jsem ji přečtenou během 3 dnů. Miluju Moravu a jejich nářečí. V tomto směru se mi to moc líbilo. Ovšem hlavní hrdinka se mi se svými zvláštními vztahy s muži tolik nezamlouvala. Ale počtení bylo pekne a někdy se podívám i po ostatních knihách autorky.

Vlak7
05.07.2020 3 z 5

Jediné, co mi vadilo, tak to nářečí. Zatím vedou Bábovky.

Miretti
04.07.2020 5 z 5

Pokud mě kniha celou dobu drží v pozornosti , dokáže mě rozesmát i rozplakat, zaslouží si plný počet hvězd. Dlouho jsem se tak nepobavila. Paní Třeštíková to se mnou umí.

Adlinkaa
04.07.2020

Taková oddychovka. Úsměvná, rychle utekla. Jediné, za co bych strhla body, je hlavní hrdinka. Občas mi byla vážně nesympatická. Ale zase na tohle už jsem si u Třeštíkové asi prostě zvykla :)

bosorka78
02.07.2020 2 z 5

Kniha chvílemi úsměvná, chvílemi nabitá pěknými myšlenkami, ale hrdinka která se vyspí s každým téměř na potkání se mi už zas tak moc nelíbila. Ale třeba jen nevím jak to v dnešním světě chodí....

milpri
21.06.2020 2 z 5

Tohle byla moje první kniha od této autorky. Musím říct, že mě ani nenadchla, ani neurazila. Byly tam ale momenty, u kterých jsem se zasmála. Knihu jsem dočetla, ale konec mě trochu zklamal..

Ossisa
13.06.2020 4 z 5

Z této knihy jsem trochu na rozpacích, nemůžu s čistým svědomím říct, že se mi líbila, na druhou stranu ani nepatřím do skupiny odpůrců, co ani nedočetli. Bylo to čtivé, okořeněné humorem, navíc z prostředí, které je mi známé, ale něco mi tam prostě nesedělo. Asi bych své dojmy rozdělila na dvě části - taková ta rodinná linka (její máma, vztah Elišky a táty, pes apod.), se mi líbila. Naopak Eliška a její vztahy s muži byla příběhová linka, která mi vůbec nesedla. Jako celek hodnotím jako takové oddechové čtení, pár fajn myšlenek se tam mezi řádky najde, ale samozřejmě je hledat nemusíte. Pokud chcete jen nenáročnou knihu, u které se zasměje, tak i to kniha skvěle splňuje.

Sasanka173
12.06.2020 1 z 5

Nemohla jsem se začíst.. knihu jsem odložila nedočtenou :-(

Petruska95
06.06.2020 4 z 5

Prvních pár stránek mě nebavilo, ale pak jsem se začetla a nemohla přestat. Kniha mě úplně pohltila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Líbila se mi, ale takový konec jsem nečekala. Trochu mě zklamal..

citeria
01.06.2020

Ano, ano, ano! Třeštíková nepatří mezi mé oblíbené české autorky, Veselí jsem si půjčila na doporučení knihovnice. A přišel literární šok, po unylých a snadno zaměnitelných knihách jsem cítila obrovský nával emocí, smála se nahlas, tekly mi slzy, rozčilovala se i nevěřícně čučela do blba. Prostředí Moravy je mi blízké, velmi mě bavily myšlenkové pochody Elišky, přestože se někdy chovala jako koza, ale kdo ne :) Tohle je dílo, které se Vás chytne a nepustí. Nedokážu pochopit, proč má často až příliš kritické hodnocení, mě pohladilo na duši.

oskarina
29.05.2020 5 z 5

Mně se tedy kniha MOC líbíla!
Ještě nikdy v životě se mi nestalo, že by mě jedna kniha dokázala tolikrát rozesmát a zároveň jednou i rozbrečet.
Hlavní hrdinka je sice nerozhodná a občas se nezachová úplně košer, ale přesto (a možná právě proto) mi byla moc sympatická.
Upřímně moc nechápu tolik kritiky, protože já jsem si touto knihou už po několikáte ověřila, že Třeštíková je dle mého názoru jedna z nejlepších českých spisovatelek!

Aiden888
29.05.2020 1 z 5

Jak tuto autorku zbožňuji, Veselí je pro mě největším zklamáním. Atmosféra a nádech knihy velice podobné knize To prší moře, hrdinky mají mnoho společného, ale opět je to TAKOVÁ TA žena, která vlastně neví co se sebou. A dělá naschvály všem i sama sobě. Toho chlapa nemiluje, ale stejně s ním spát bude. Chce mu říct, že ho nechce, ale neřekne. Nechce dělat tuhle věc, ale stejně ji dělá. Protože má zkrátka pocit, že tím něčemu pomůže, že to někomu dluží a že ji to dostane ze sra*ek. Je to takové rýpání v sebepoškozování. Knížka dlouhá, ale opět bez vyvrcholení a bez konce. Když už se vám zdá, že k něčemu směřuje a něco konečně vyjde, samozřejmě to opět nevyjde. A vy zase odkládáte knihu s pocitem, že život je jeden velký průser, smůla a smutek. Radka Třeštíková by možná mohla alespoň jednou pracovat s faktem, že ne každá žena musí mít nutně ošklivé zážitky z dětství, psychickou poruchu nebo tendenci ničit sama sebe, aby odčinila zlo celého světa. Možná by se pak člověku po knížce lépe dýchalo.

vikidala
25.05.2020 1 z 5

Stále jsem tak nějak čekala, kdy kniha konečně "začne", celou dobu mi to přišlo jako úvod k něčemu. Na celé knize mě vůbec nic nezaujalo, nepřišel mi ani překvapivý konec jak někdo píše, ba ani mi v ní nepřišlo nic vtipné. Nic se tam nedělo, nebyla ani zajímavě popsaná psychologie postav, prostě tak nějak nevím, co je důvodem existence této knihy. Asi je pro jiný typ lidí.

pavlina3016
25.05.2020 1 z 5

Četla se mi hůře než Bábovky. Vůbec jsem si k ní nemohla najít vztah a celou knihou jsem se musela ,,prokousat".