Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2405 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

lee5747
30.01.2019 3 z 5

Pro mě příjemná oddechovka, na kterou po určité době zapomenu. Nicméně můžu ji doporučit. Dobře se čte a je velmi nenáročná. Můj největší problém s díly, které jsem četla od této autorky je ten, že je vše docela povrchní, ledabylé a do příběhu se prostě nedokážu začíst a najednou je konec..

blebuska
28.01.2019 3 z 5

Ze všech knih R.Třeštíkové mě bavila nejvíc. Takový příběh ze života v malém městě :-)

Paja11.11
27.01.2019 5 z 5

Knížka je velice čtivá. Podle mě je taková oddychová. Čtenář se u ní několikrát zasměje, ale i popláče, alespoň já jsem si v jedné části poplakala, ale dokonce člověka může naštvat, jak hlavní postava Eliška jedná. Jenže kdyby to bylo tak, jak byste si představovali, tak by to už tak čtivé nebylo a byla by to spíše pohádka. Bylo to o životě, přesněji o tom, jaký je a ten byl v téhle knize naprosto vystižen.

LuuKlein
27.01.2019 5 z 5

Velice čtivá kniha

Katýsek
27.01.2019 2 z 5

Knížka je místy vtipná, někdy až moc melancholická. Bavilo mě ji číst, i když hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla.

Olikola
27.01.2019 odpad!

Knížka která mě neskutečně zklamala. Asi nikdy jsem nečetla nic tak zbytečného. Příběh v sobě nemá žádné zajímavé poselství až na to, že vytváří dojem, že moravaci jsou všichni věčně opilí, v jednom kuse podvádí své partnery a vlastně jsou dost prostodusi. Knížku jsem dočetla pouze ze "slušnosti" a už nikdy více. Za celou knížku jsem se zasmála jen dvakrát. Většinu času jsem byla naštvaná na to, jak se děj odvíjí a co Eliška dělá. Děj hlavně ze začátku přeskakoval z přítomnosti do minulosti trochu chaoticky, ale co mi vadilo víc, že v druhé půlce preskakoval do budoucnosti. Jako by knížka obsahovala několik spoileru sama na sebe. A nejlepší je konec knížky, který v podstatě nijak nedopadne, ale vy jste prostě už rádi, že nemusíte číst dál.

denisa7430
25.01.2019 4 z 5

Veselá knížka, která mi tolik připomněla vlastní dětství na Valašsku! Jak jsou si povahy Moraváků blízké, hodně jsem se při čtení pobavila a knížka putuje dále, ať se zasmějí i moji kamarádi a zbytek rodiny :-)

Tereziee
24.01.2019 5 z 5

Tohle bylo boží a tím že jsem sama z Moravy mi to bylo i hodně blízký. Bylo to veselý, smutný, neuvěřitelný...ale takovej přece život je, ne? :)

Judunaja
24.01.2019 5 z 5

Knížka mne bavila od prvního slova. nejdříve jsem měla pocit, že mne používání nářečí bude rušit ale opak byl pravdou. První veselá půlka knihy se mi četla o poznání lépe než části, kdy se projeví rakovina u tatínka. tyto pasáže jsem brala asi příliš osobně.
Jedná se o další knihu, která mi nedala se od ní odtrhnout. 413 stran přečteno během 24 h.

čohynka
22.01.2019 3 z 5

Z knížky mám rozporuplné pocity.. Knížka mě upoutala názvem a barevnou obálkou - a to asi bylo tak nějak všechno.. Úplný propadák to sice nebyl, ale po dočtení mám pocit, že se prostě stačí vdát za někoho se známým jménem a začít psát..

sowatson
22.01.2019 3 z 5

Veselí má výborný víceznačný název i skvělou úvodní větu, která zaujme a nepustí z háčku. Hlavní postava a vypravěčka zároveň je spíš tragédka než hrdinka, ale hlavně v těch neveselých pasážích jí člověk fandí nejvíce. Díky uzavřeným scénám se čte dobře od začátku do konce, který se sice může zdát trochu do ztracena, ale protože je to kniha o hledání sebe sama, dává to smysl - to taky nikdy nekončí. Podrobněji na blogu: "Proč je to bestseller?" (viz Recenze)

josska
22.01.2019 4 z 5

Na knížku jsem se těšila,líbila se mě,až na to nářečí,to mě to trochu rušilo..byla jsem zvědavá jak to dopadne,ale jaksi bez konce.....

Bára91
21.01.2019 3 z 5

Jeden dobrý vtípek tam byl, jinak spíš pohodový čtení. Dobrá vsuvka mezi těžší kousky.

Emily82
21.01.2019 3 z 5

S knihami Radky Třeštíkové se nějak nemůžu skamarádit. Připadají mi hrozně povrchní, nezáživné. Zklamaly mne už Bábovky a Veselím jsem dala autorce ještě jednu šanci. Asi poslední.
Na jejích knihách mi vadí, že mne vlastně vůbec nezajímá, jak to dopadne. Děj plyne a v jedné chvíli je utnut. Jako by autorka neměla předem promyšlenou linii, psala a psala, pak si řekla, že už je toho na knížku asi dost, skončí a vydá to jako knihu.
Tři hvězdy jsou za smysl pro humor. Ten se autorce upřít nedá, alespoň chvilkami jsem se zasmála v průběhu jinak nezáživného děje.

Aneleh
20.01.2019 5 z 5

Humorem řešené i tragické věci, úžasná kniha k odreagování plná pravdy a života, jaký je. Taková vážná komedie, plná optimismu, kterou lze doporučit všem.

Doubravka1975
20.01.2019 2 z 5

Kniha dočtena, úplně doslova souhlasím s názorem Ála41 zde i v komentářích a markéta783, jako kniha po dočtení nebyla špatná za mě teda slabší průměr, ale na to, že autorka z Veselí přímo pochází, tak své rodné město a jeho obyvatele docela shazuje....

Doubravka1975
20.01.2019 2 z 5

od autorky jsem zatím jen četla Osm a to se mi líbilo moc, ale tohle Veselí.... na to, že autorka z Veselí pochází tak své rodné město a obyvatele zde hlavně na začátku docela shazuje a povyšuje se. (aspoň tak to na mě působilo). Na začátku jsem měla pocit, že čtu nějaký deníček spíš nějaké náhodné myšlenky človíčka prvního stupně základní školy. Cvičení maminek s dětmi docela trapné nebo možná pokus o vtip - nevím, ale pak po téhle akci (od strany 70) to začalo být lepší, pak nastává určitá situace a kniha dostává úplně jiný nádech.. Jsem ráda, že jsem knížku dočetla ale za mě slabší průměr a určitě budu číst i další její knihy. Co mě bavilo bylo nářečí. Bydlím odjakživa na Jižní Moravě a nedám na ni dopustit. I když my u Brna mluvíme zase trochu jinak. Když něco miluješ musíš to umět pustit....

Christienne
18.01.2019 5 z 5

Příjemná, velice čtivá oddychovka. Trošku mě zarazil useknutý konec, asi jsem čekala něco jiného.

Missm
16.01.2019 4 z 5

Kniha se mi libila, ale opet mi chybi konec

Maaristaan
14.01.2019 4 z 5

Ke knihám Radky Třeštíkové jsem dost nekritický a pravděpodobně hodně zaujatý. Mám ji prostě rád a nemíním se v jejím případě pídit po nedokonalostech. Všechny její knihy mě bavili a všechny jsem je četl s chutí a nadšením.
Ne jinak je to i s touto knihou, která mi zpříjemnila nenáviděnou zimu.
Lehké a plynulé čtení, jemná vtipnost a na nic si nehrající děj popisující obyčejné lidské životy bez přehnané deprese (jak je v českých autorek zvykem) s laskavou příchutí normálnosti a všednosti. A vůbec ... mám ji rád a rád jsem s ní trávil společné večery ;-)