Veselí

Veselí https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386002/bmid_veseli-0qh-386002.jpg 3 2408 686

Když dojdete až na konec slepé ulice, máte dvě možnosti, přešlapovat na místě, anebo se vrátit. Třiatřicetiletá Eliška se rozhodla pro návrat. Zpátky na jižní Moravu. Do svého dětského pokoje. K rodičům. K sobě samé. Ke své podstatě. Protože doma jsou odpovědi. Nová kniha s autobiografickými prvky se jmenuje Veselí podle Třeštíkové rodného Veselí nad Moravou.... celý text

Hanina61
03.03.2019 5 z 5

Kdysi dávno jsem stejně jako Eliška "utekla" z malého města na Moravském Slovácku za světly velkoměsta, jen abych se zas a znovu vracela, reálně i v duchu, jenže člověk nemůže být věčně dítětem a "Nikdy dřív mi nedošlo, jakou bezpečnou ulitou byl můj život, dokud byli oba rodiče blízko." Knížka mě vzala za srdce a smála jsem se u ní a plakala jsem u ní a to naše krásné moravské nářečí jsem si opravdu užívala. Nemůžu dát míň než pět hvězdiček. PS. A ve Veselí sa mně to opravdu líbí, každý rok v létě tama projížďám na kole za tetů do Kroměříža.

Usmivamse
03.03.2019 4 z 5

Z autorčiných knih mám tuhle možná nejraději vzhledem k její autentičnosti a zpracování osobní zkušenosti. I když jsou to tak trochu knihy dvě. Jedna humorná o návratu domů a druhá o nemoci otce...

Analady
02.03.2019 4 z 5

Po dlouhé době zase něco jiného v té záplavě amerických thrillerů. Dobrá kniha z českého prostředí vždy potěší, navíc ještě tématicky vybočuje. Sláva, sláva! Pravda, téma rakoviny je dnes celkem hojně užívané, ale na druhou stranu je tato nemoc také až nemile často součástí lidských osudů. Líbilo se mi, jak hezky zde byla vykreslena obyčejná lidská povaha se všemi slabostmi a neřestmi. Bylo to takové mile prosté a lidské. A to nářečí bylo úžasné :-)

m.valova
28.02.2019 3 z 5

Četla jsem od této autorky i jiné knihy,po této jsem sáhla ze zajímavosti,protože z tohoto kraje pocházím a nevěděla co absolutně co od ní čekat...ze začátku jsem měla pocit,že autorka do těchto míst snad už ani nejezdí,protože už ne všichni mluví nářečím a nechovají se jako "burani" a chápu,že někdo by se mohl třeba cítit i dotčený,ale pokud čtenář vydrží dokonce pochopí,že kniha byla myšlena jinak a jak je tento kraj krásný,lidi si umí odpouštět a pomáhat aspoň ve mě to tento dojem zanechalo a za toto díky..

Prey
28.02.2019 2 z 5

Někdo pije, někdo se přežírá, někdo podvádí, někdo je nemocný. Fajn, ale kde je nějaká originální řádka, neotřelý postřeh, vysoustružená věta? Nikde, jen snaha být vtipná s hovnocucem a matčinou zadnicí trčící ze stanu. Pro mě první a zřejmě poslední setkání s tvorbou téhle bestselleristky.

barbora.kr
26.02.2019 4 z 5

Četla jsem Bábovky, které byly fajn, ale stejně to nebylo ono. Od Veselí mě odrazovala celá rodina, protože jim se to nelíbilo. Já musím pro změnu říct, že jsem byla z knížky docela nadšená, ale možná jsem po předchozím zážitku s Třeštíkovou a odrazování nic moc nečekala. Každopádně nářečí a Morava je něco, čím si mě každý získá. Sice klišé jako rakovina mě celkem zklamalo, ale jinak prostě příběhy ze života, nenáročné čtení. Dávám čtyři hvězdičky - konec mě docela zklamal nebo spíš nic moc mi neřekl, ale k tomu třeba někdy dospěju.

Vilma232
26.02.2019 3 z 5

Pro mě oddechová literatura, která pobavila, lehce zaujala, ale rozhodně ji výrazně doporučovat nebudu. Nejvíc mě zřejmě zaujala obálka. Z výkladů knihkupectví opravdu "svítila"

Laza27
23.02.2019 odpad!

Za mě totální škvár, nechápu to všeobecné nadšení

mejan
23.02.2019 5 z 5

Velmi dobře se mi četla. Místy i hodně pobavila. Výborná oddechovka.

MisaK81
23.02.2019 3 z 5

Tahle kniha ve mně zanechala dost rozporuplné pocity. Moc jsem se nedokázala ztotožnit s chováním hlavní hrdinky, co se jejích pokusů o vztah/y týče. Na druhou stranu její bolestná rodinná ztráta s pocity a jednáním všech okolo je neuvěřitelně přesně popsaná. Kdo to sám nezažil, nikdy nepochopí a já to bohužel se svojí maminkou zažila nedávno a téměř přesně stejně. Nebylo to pro mě lehké čtení, vše se mi vracelo. Kniha je velmi čtivá, na dva až tři večery.

Jolina
23.02.2019 1 z 5

Pro mě velmi slabá kniha, možná i pro to, že jsem ji četla po Dědině, která v sobě nese podobné téma. Neviděla jsem moc smysl celého návratu hlavní hrdiny do vesnice, ve které se vlastně necítila úplně v pohodě. Myslím, že se dalo z tématu vytěžit více.

verisek93
22.02.2019 odpad!

Tak si tato kniha u mě získala prvenství. První kniha, kterou jsem nedočetla. Snažila jsem se, opravdu moc, oprostit se od toho srovnávat místa, které popisuje v knize s realitou, protože v ní žiju, ale ten dialekt a neustálá snaha autorky celé město včetně obyvatel shazovat, to fakt nešlo. Díky za krásnou reklamu po celé republice, když už nic aspoň se lidi na náš účet baví a třeba se nám tady v tom vidlákově zvedne turistický ruch, no ne?! Po první čtvrtině odloženo na neurčito, spíše navždy.

Allla9
21.02.2019 5 z 5

Tato kniha se mi hezky četla a bavila mě.

LuciíŠvarc
20.02.2019 4 z 5

Od knihy jsem čekala trochu více, myslím si, že s hlavní hrdinou žádný posun nenastal, zato se ale stalo hodně věcí kolem ní. U některých jsem čekala, že na ni budou mít větší dopad. Na druhou stranu ale musím říct, že knížka se četla dobře, párkrát jsem se i dost zasmála, jejich prostředí jsem si dokázala živě představit i přesto, že na Moravu jsem zavítala pouze párkrát a to jako host.

ritz
19.02.2019 4 z 5

Zábavná knížka z prostředí, kde žiju. Některé věty jsou snad z mého života.

Tynulda
19.02.2019 5 z 5

Radka Třeštíková dle mého názoru neustále roste. Od prvotiny Bábovky, kterou jsem též četla, je to obrovský schod nahoru. Hlavní postava, která přišla o všechno, se vrací zpět na místo, kde byla celé své dětství - Veselí. Na místo, od kterého očekává, že se stane tím lepším. Bez minulosti. Bez starostí. Avšak opak je nicméně pravdou. Otevře si obchod s rybářskými potřebami, jenomže jediná, kdo vlastně loví, je ona sama. Chlapi se ze zoufalství střídají jako na běžícím pásu. Paní Třeštíková tomu dala obrovský nádech vesnického humoru v kombinaci s moravským nářečím, ze kterého nemůžete být zklamaní. Za mě to byl parádní popis běžného samotářského lidského bytí obohacený o životní nadsázku. Velmi příjemné čtení!

jajcak
18.02.2019 4 z 5

Moc hezké, trochu smutné. Dobře vystihnutá Morava i mezilidské vztahy. Hlavní hrdinka mě někdy trochu prudila svým hloupým chováním, zvlášť ten počet sexuálních partnerů... Ale jinak pěkné, čtivé. Oproti Hartlovi je Třeštíková úplně jiný level.

Dasenda
17.02.2019 4 z 5

Mě vůbec tato kniha neuchvátila, četla jsem všechny knihy od této autorky, ale tato pro mě byla jednoznačně nejslabší.

denyjanostik
17.02.2019 4 z 5

Příjemná kniha :)

Ivn
15.02.2019 2 z 5

Pobavila,splnila co jsem očekávala.