V pasti lží

V pasti lží https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2507 759

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

tyna_01
24.09.2018 5 z 5

Stejně jako u předchozí knihy této autorky - zajímá vás, jak příběh dopadne, děj je napínavý a nenechá vás knihu odložit. :)

Grety
23.09.2018 4 z 5

V průběhu čtení jsem chvíli hlavní hrdinkou pohrdala a chvíli jí litovala. Žádná silná osobnost to teda není. Kdo je pachatelem se dá vydedukovat poměrně brzy, ale konec se ještě pěkně zamotal :)

Janaves
17.09.2018 4 z 5

Stejně pěkná jako předchozí autorčina kniha. Bavila mě, byla jsem zvědavá, jak dopadne. Hlavní postava mě v závěru překvapila.

Martiiiik
17.09.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. I když jsem hlavního aktéra odhalila vcelku brzy, po pár stránkách, tak že to bude až takhle složité, to jsem netušila :-) Autorčiny mistrné nástrky, které mají čtenáře vyvést z přesvědčení, že už vše odhalili, jsou vynikající :-) Jiště doporučuji a autorka putuje do oblíbených :-)

lucygreen
16.09.2018 3 z 5

No nevím, bylo to takové zvláštní... Ani jsem se tak moc nebála a to jsem čekala že nebudu moci spát, jelikož je to jeden z prvních thrillerů, co jsem četla. Nejvíce děsivé asi pro mě bylo to s oknem a opravář. Zápletku jsem vůbec nečekala a přišla mi taková dětská :D. Ale všechno kolem vraždy napínavé bylo, takže kniha dostává tři hvězdičky :).

tulip131
14.09.2018 5 z 5

Přečetla jsem to za 3 dny. Napětí od první do poslední kapitoly. Jak několik lži a dobře načasovaných podvůdků dokáže člověka zničit. Skvěle napsané, víc není třeba dodávat.

Askarinka
11.09.2018 4 z 5

Super knížka, první kniha autorky se mi líbila o trochu víc. Tady jsem už zhruba od půlky tušila jak by to mohlo všechno opravdu být. Nicméně se kniha četla dobře a já už se těším na další dílo této autorky.

saez
10.09.2018 3 z 5

Abych se přiznala, trochu mě ta labilní káča s megavýčitkami svědomí pěkně štvala. A když už začala být konečně zajímavá (ačkoli za to mohla "náhoda" s mobilem), tak byl najednou zbytečně rychlý konec. Předchozí autorčina kniha byla lepší. Toto neurazilo, nenadchlo.

Matik95
07.09.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila, byla velmi čtiva ,taková oddechovka spíše.
Konec byl překvapivý ale trochu mě to zklamalo, přišlo mi ze to bylo rychle ukončeno. Mělo to rychlý spad a konec, proto dávám čtyři hvězdičky.

DommiP
05.09.2018 3 z 5

Autorka zaručeně nezklamala. Příběh úžasný, napínavý, kniha mě doslova pohltila a za dva dny jsem ji stihla přečíst. Určitě bude bavit i "nečtenáře".

Zuzvil
05.09.2018 5 z 5

Jůůů, a já se bála, že druhá kniha od autorky mě už nemůže určitě "dostat" jako ta první...dostala. Já jsem stylem psaní autorky absolutně nadšená a vyhovuje mi na 100%. Je to další, skvěle promyšlený a propracovaný psycho thriller, který jsem přečetla během 24 hodin, což se mi povede opravdu málokdy. Toto vše mohu konstatovat i přesto, že jsem již záhy odhalila co, kdo a jak. Teda ne úplně všechno do detailů, ale valnou většinu bohužel ano. Ani to ovšem neubírá na kvalitě knížky a dávám plný počet hvězdiček. Za mě určitě doporučuji k přečtení.

Andrea K.
04.09.2018 5 z 5

Po přečtení první kapitoly jsem věděla, že tu knihu přečtu na jeden zátah :-) Téměř od začátku jsem věděla, že to co se Cass děje je na ní bouda, jen jsem nevěděla 100% od koho. S tím mobilem to byla zvláštní náhoda, ale budiž. A konec .... paráda ... opět :-) Takže za mě úplná spokojenost.

tezka_vazka
04.09.2018 4 z 5

Kniha mi sice nepřipadala tak napínavá jako její předchůdkyně, ale autorka i zde předvedla, že umí, protože čtivost se knize rozhodně upřít nedá.

AnetaHr
29.08.2018 3 z 5

Rychlé a pohodove čtení, kniha se mi celkově libila, ale dávám tři hvezdy proto, ze psychologický thriller to neni ani zdaleka, to její dřívější kniha Za zavrenymi dvermi byla thriller a napínavá, u této jsem bohuzel uz na začátku vedela, jak to dopadne a podotykam, ze to se mi jeste nestalo, na tohle nemam ,,čuch" nikdy.

Zuzka222
28.08.2018 5 z 5

Od začátku bylo zhruba jasné, jak to asi celé bylo, ale přesto mě kniha bavila a ve finále i překvapila. Knížka je napsaná hodně čtivě, bez hluchých míst, během čtení u mě navodila přesně ty tísnivé pocity, které měla...já jsem plně spokojena.

Lenka.Vílka
27.08.2018 2 z 5

Začátek knihy působí jako mix pocitů viny, přehnaných představ a výčitek ohledně možné nemoci, hlavní hrdinky. Trochu jsem měla obavy, jak to dopadne. Jak se s tím autorka popere. A jestli mě ono "co by kdyby" stále opakované dokola (které moc nemusím) hlavní hrdinkou (navíc umocňené vyprávěním první osobě, takže tam to jde prát ještě víc) moc nevycucne a potom neodradí a nezhnusí celý příběh. Tady je odpověď:

Prvních sto stran se nic neděje. Jenom ten mix emocí, které Cass nutí vytvářet šílené scénáře a zvyšují paranoiu. Ale tentokrát změna. Není to z alkoholu. Ale popojedeme. Ale kam? Do stejné situace dalších sto stran? Ano. Protože nejsnazší řešení jsou prášky. Protože jenom tohle pomůže ženě, která je přes den sama doma a hrabe jí. Jasně, veselý prášky na uklidnění, a aby měla ještě větší okna! Jupí!

Možná proto mi pointa přišla dobrá a uspokující. Protože mě už nebavilo číst "něco o ničem".

Klidně to přiznám. Kdyby to byla první knihy od nové autorky, odložím a možná ani nedočtu. Protože ono ani to tápání Cass nebylo napínavé nebo mrazivé. Rozhodně ne tolik mrazivé jako Za zavřenými dveřmi. Ale vy to čtěte, protože víte. Že autorka psát umí (opět neskutečně čtivé!) a že na vás během knihy vyrukuje s peckou a zvratem mega rozměrů. Vy to víte a čekáte. A čekáte a čekáte a ono to nakonec přijde. Jenom strašně pozdě. Takže to vydržte a autorka vás odmění něčím, co nečekáte (teda alespoň já to nečekala). Ano, v tomhle žánru jsou knihy horší i lepší. Ale taky špatné i vynikající. Ale jenom pár z nich jsem ochotná přečíst znovu. Jediné, co knihu zachránilo, byla čtivost a závěrečná pointa. Dvě věci, dvě hvězdy. Sorry, tentokrát to u mě autorka projela.

PS: škoda, nepovedeného českého překladu knihy. Asi to mělo být údernější, ale "The Breakdown" víc odpovídá obsahu knihy...

SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER
Konec byl vážně pecka, když všichni ví (Cass a čtenář). Možná kdyby to autorka do té doby tolik nepřepálila a právě tam ubrala strany, a část bitch strikes back byla trochu delší a rozepsanější, hodnotím výš.
SPOILER, SPOILER, SPOILER, SPOILER

Ivulka432
26.08.2018 1 z 5

Mám pocit, že v poslední době se „roztrhl pytel“ s knížkami tohoto typu. Od začátku poměrně předvídatelné a prvních 200 stran nuda – určitě by to šlo zkrátit, aniž by to mělo vliv na děj či prokreslení postav knihy. Konec knihy lepší, ale člověk knihu přečte a znovu se k ní nikdy nevrátí. Jedna hvězda za konec.

laura
23.08.2018 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček přesto, že děj byl předvídatelný, jak už tady psali mnozí přede mnou. Příběh mi od samotného začátku hodně připomínal starý film s Ingrid Bergmanovou "Plynové lampy", takže jsem měla dojem, že čtu něco, co vlastně už znám. Přesto to bylo čtivé, napínavé, matoucí, takže jsem svoje hypotézy ohledně toho, co za tím vězí, stále přehodnocovala - i když se nakonec ukázalo, že to, co jsem si myslela už po pár stránkách, je pravda :) Protože fakt je ten, že pokud vyloučíte možnost, že Cass je opravdu cvok a dost možná i vrah, který v nepříčetnosti vraždil (a upřímně, vyloučit to šlo opravdu těžce), nabízelo se jen jediné další možné logické řešení. Ale autorka si s čtenářskou myslí zahrávala stejně, jako s tou Cassiinou :) Dobře, překvapení se nakonec nekonalo, ale to příběhu neubírá na jeho čtivosti a zajímavosti (škoda, že už na to přišel před autorkou někdo jiný). A jo, způsob, jakým se nakonec všechno dozvíme, jakým to "vyplyne na povrch" - viz mobil, je zavádějící, ale i takové náhody se stávají a náš život je plný náhod, tak proč ne?

Aileena
21.08.2018 5 z 5

Přibližně v půlce knihy jsem si říkala, kdy už nastane nějaký zvrat. Trápení hlavní hrdinky mi začalo připadat dlouhé a dokola opakující. Naštěstí jsem se posléze dočkala a konec "zhltla" téměř jedním dechem.
Kritizovanou předvídatelnost nechápu. Pokud v příběhu vystupuje pět postav, není umění odhadnout, kdo v čem asi tak může mít prsty. Mě osobně stejně vždy baví, dozvědět se, jestli je to vážně tak, jak se domnívám. Nikdy mě nenapadlo ohrnovat nos s tím, že to bylo jasné apod. Kromě toho si nemyslím, že by autorka zamýšlela kdovíjak čtenáře zmást.
Za mě opět velmi čtivá a povedená kniha. Autorka nezklamala a budu se těšit na další dílo.

LadyCarousel
18.08.2018 5 z 5

I když jsem věděla, že nebude vše tak, jak se zdá, nemohla jsem první půli hlavní hrdinku vystát. Tušila jsem co se děje a měla jsem dvě verze řešení, nakonec byly správné obě:D Knihu jsem nedokázala přestat číst a to je pro mě známka kvality.