V pasti lží

V pasti lží https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2507 759

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

blonďatá.luc
10.04.2018 5 z 5

Na knihu jsem se neskutečně těšila - prvotina je totiž mým nejoblíbenějším psychologickým thrillerem. Opět jsem knihu přečetla na "jeden zátah" a čtení jsem si užila. Bohužel ve mně nevyvolala tak silné pocity - netrnula jsem hrůzou, s napětím jsem nečekala na rozuzlení - a proč taky, když mi konec byl jasný už někde v polovině. I přes to dávám 5*, jelikož i když je dílo nevyvolalo silné emoce, čtení bylo chvílemi napínavé a já si jej užívala. Navíc se mi líbí autorčin styl psaní, kdy se zbytečně nezaobírá blbostmi a jede to nejdůležitější, díky čemu děj pěkně plyne. Taky se mi líbí dělení kapitol podle jednotlivých dnů, dává to tomu pěkný časový rámec. Jsem si jistá, že se ke knize opět někdy vrátím a už teď se těším na další autorčin počin, jen doufám, že bude spíše v duchu první knihy než této druhé.

Lenka40
10.04.2018 4 z 5

Opět velice čtivé čtení .V pasti lží se mi líbila stejně jako Za zavřenými dveřmi.Autorka opět vymyslela příběh ,který se četl sám. A velice podobné téma ,jak si člověk dokáže pohrát s lidskou psychikou.

Sorrow
09.04.2018 3 z 5

Aneb jak jsem si potvrdila, velká očekávání (na základě dle mého suprové prvotiny) mohou být snadno zklamána. Byť knize formálně nemám až tak co vyčíst - je tu tenze, dobře rozehraný příběh, prokreslené (i když rozhodně ne skvěle psychologicky zvládnuté) postavy i čtivost (a to ohromná) - ta kniha prostě nevnáší do žánru nic nového. Člověku, který hltá thrillery po kilogramech, musí být rozuzlení (alespoň částečně) jasné už tak na straně padesát, takže jo, pokud přečtete tři thrillery za rok, tohle klidně zařaďte do výběru, ale jestli hledáte mezi tou nepřebernou záplavou něco nového, sáhněte raději po autorčině prvotině, která mi vyrazila dech svou naprostou přímostí a nepotřebou skrývat před čtenářem "převratná tajemství" jako je tomu v případě tohohle kousku.
PS: Autorka je úžasná charismatická dáma se skvělým smyslem pro humor a nejkrásnější angličtinou, jakou jsem kdy slyšela, jestli máte čas se s ní vidět, využijte ho :)

Nixa
09.04.2018 5 z 5

Knížka je opravdu čtivá. Přečetla jsem jí jedním dechem. Děj je tedy celkem předvídatelný, ale i tak si myslím, že to je skvělá kniha! Hlavní hrdinka mi byla moc sympatická a jen jsem kroutila hlavou nad tím, jak dokáží být někteří lidé vypočitatelní a zlí.
Doufám v další autorčiny knihy :)

85098211
08.04.2018 5 z 5

Na tuto knihu jsem se opravdu moc těšila, protože autorčina prvotina si mě získala hned od první stránky. Stejně tak i tato kniha, která čtenáře okamžitě vtáhne do děje a nepustí až do konce. A přitom je tak jiná než ta předchozí... Zápletka je podle mého názoru zase originální a i když je poměrně jednoduché odhalit, kdo za "tím vším" vězí, příběh je strhující a kniha čtivá. Za mne (opět) jednoznačné doporučení! ;-)

Danago
08.04.2018 3 z 5

Cass je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci s jí přihodí na lesní cestě něco, co jí převrátí život naruby. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen?
Co napsat? Zklamání bohužel. Příběh je jako opsaný z jiné knihy, chybí tomu nápad a originalita.
Hodně je čtenáři jasné od prvních stránek....
V některých chvílích jsem nechápala z jakého důvodu nám autorka něco vysvětluje 2x. Proč ? Nedala čtenáři žádný prostor pro vlastní úsudek.
Úplný konec je vychytaný to musím uznat.
Knížka je čtivá, má spád a je krátká to je její plus. Čekala jsem víc.

Michaela91
08.04.2018 5 z 5

Čtivé, napínavé co víc dodat. Mě se to moc líbilo, i více než autorčina první kniha.

piquillio
07.04.2018 5 z 5

Pro mě lepší svou uměřeností, než autorčina prvotina. Napínavé, dostatečně důmyslné, postavy, které k člověku promluví a navíc Británie. Takže opravdu skvěl čtení. Vlastně je mi líto, že jsem ji během dne přečetl, rád bych v tom příběhu zůstal déle.

irva
07.04.2018 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem. Doporučuji

Hopulka
07.04.2018 4 z 5

Přečeno za dva večery. I když se od začátku nabízí, kdo je vrah, napětí si kniha drží až do konce. Existují lepší thrillery, proto odebírám hvězdičku.

anetka.repova
03.04.2018 5 z 5

Bože, tak to bylo něco. Už dlouho jsem nehltala stránku za stránkou. Boží, boží, boží.

Hlavní hrdinka mi tolik přirostla k srdci, že mi ji bylo místy až líto.
Při čtení jsem ani nedýchal. To byla jízda. Fakt super pecka.

Řadí se mezi mé oblíbené knihy.

Všem doporučuji. Nutně si ji musíte přečíst!!

maizy
03.04.2018 5 z 5

Super, super, super! :-)
Ze začátku mi to trošku připomínalo Ženu v okně (hlavní hrdinka je trošku psychicky labilní, vysedává doma, nechodí do práce...) ale ne, je to jiné a řekla bych, že i lepší!
Napínavé, člověk se ani nemůže odtrhnout, přemýšlí jak to je, jak by to mohlo být a nenapadá ho žádné logické vysvětení. Při rozuzlení pak má člověk pusu do kořán a nemůže přestat číst.
Opravdu skvělá kniha, já ji měla přečtenou během dvou dnů a určitě jí mohu všem čtenářům doporučit! :-)
*Čtenářská výzva 2018 - č. 20. Kniha poprvé vydaná v roce 2018 (nová kniha)

Sandruš
02.04.2018 5 z 5

Pro mě skvělá kniha! Napínavá, zápletka a celkový děj se mi moc líbil. Začetla jsem se a bylo mi až líto, že jsem nemohla knížku přečíst v kuse, strašně mě zajímalo jak to celé nakonec dopadne (práce je práce:D). Konečné rozuzlení bylo překvapivé, v průběhu knížky jsem občas přemýšlela kdo by to mohl být, ale tohle mě nenapadlo. Knížku hodnotím 5* protože mě vážně bavila, vzhled knížky je už jen doplněk, ale nic to nemění na tom, že je taky moc pěkný. Doporučuji.

Alysa
02.04.2018 3 z 5

Po skvělé knize Za zavřenými dveřmi jsem od V pasti lží čekala mnohem více.

Zatímco u Zavřených dveří bylo od začátku jasné, kdo je ten špatný a kdo oběť, u této knihy jsme si měli zahrát hru "hádej, kdo je vrah". A to se moc nepovedlo. Vzhledem k tomu , že v knize jsou pouze 4 výraznější postavy včetně hlavní hrdinky Cass, nebylo vůbec těžké zjistit, kdo za tím vším stojí. Aktuálně je na trhu přehršel thrillerů a detektivek, což je znát i na mém očekávání. Očekávám od knihy kde je zatejeno kdo je viník, že se nad tím trochu potrápím a nějakou chvíli mi potrvá než na to přijdu. Zde je to jasné přímo od první stránky, což pro mne bylo obrovským zklamáním. Do konce knihy jsem věřila, že přijde nějaký zvrat a bude v knize něco, co mě opravdu překvapí, ale bohužel se tak nestalo.

Jediné co knize nemůžu upřít je jistý spád a čtivost.

Ivuska.09
02.04.2018 4 z 5

O chlup horší než Za zavřenými dveřmi z jednoho prostého důvodu: první polovina knihy mi připadala až přehnaná - těžko se tomu dalo věřit. Také jsem už na začátku pojala určité podezření, které se později ukázalo jako pravdivé. Jinak ovšem velmi čtivý příběh. Odhalení v druhé polovině s vámi určitě zacloumá a zasáhne vás vlna hněvu a nenávisti - tohle autorka ve svých knihách zkrátka umí.

ivousekk
31.03.2018 4 z 5

Páni, poslední třetina (od nalezení mobilu) byla napínavá jak kšandy! A odhalení, kdo je vrah, pro mě bylo hodně překvapivé.
Ale nedávám plný počet, protože první 2/3 knihy byly zbytečně natahované, určitě to šlo o něco zkrátit. Ale i tak, finále perfektní, stejně tak dojem z knihy velice pozitivní :-)

renet
31.03.2018 4 z 5

Kniha byla v začátku velmi napínavá. Bohužel se do dvou třetin vůbec nevyvíjela. Děj se stále opakoval. Finále výborné. Rozuzlení a zápletka dobře vymyšlené. Za zavřenými dveřmi se mi líbila víc.

Monačte
30.03.2018 5 z 5

Velké překvapení a zatím nejlepší kniha roku 2018! Skvělá atmosféra, promyšlená zápletka a sugestivně vykreslené pocity hlavní hrdinky. Její problémy s demencí a zapomínáním byly dokonce tak moc sugestivní, že se mi v průběhu čtení děly podobné věci...

nakavusterezou
27.03.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha, autorka se umí hrát s city a pocity hlavní hrdinky. Pokud se vám líbila její prvotina "Za zavřenými dveřmi", jděte i do této knihy. Neprohloupíte.