V pasti lží

V pasti lží https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368180/bmid_v-pasti-lzi-5jt-368180.png 4 2507 759

Psychologický thriller autorky bestselleru Za zavřenými dveřmi! Cass si konečně dala svůj život do pořádku, je šťastně vdaná a pracuje jako učitelka. Jedné deštivé noci se ale na neosvětlené lesní cestě stane něco, co jí převrátí život naruby. Paralyzovaná výčitkami zapomíná, kde nechala zaparkované auto, jestli si vzala prášky nebo že si domluvila schůzku. V hlavě má jen zmatek a mrtvou ženu, kterou možná mohla zachránit. Je blázen? Nebo si s ní zahrává její mysl?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Motto

The Breakdown , 2017

Radunnie
01.08.2018 2 z 5

Autorčinu prvotinu jsem nečetla, tudíž nemohu soudit, o kolik je tato kniha lepší nebo horší. Jak už tu někteří recenzenti uvedli, s žánrem "psychologický thriller" se v poslední době roztrhl pytel. Ze všech děl tohoto žánru (a že jsem jich přečetla víc než dost) si vzpomínám pouze na Zmizelou, která je však literárním stylem i dějovou propracovaností o několik úrovní výše než jí podobné tituly.
Co se týče knihy V pasti lží (už ten název napoví), ta neurazí a bohužel ani nenadchne. Začátek sice vypadal nadějně, jenže když už po několika prvních stránkách tak nějak tušíte, kde je zakopaný pes, na napětí to čtenáři dvakrát nepřidá. Knížku jsem dočetla jen z toho důvodu, že jsem nechtěla věřit tomu, že by se autorka uchýlila k pointě, která mi v první třetině knihy vytanula na mysli. Bohužel, stalo se! Člověk v tomto případě opravdu nemusí být geniálním Herculem Poirotem, aby si dokázal dát některé dílky skládačky dohromady. Na to, že je kniha V pasti označována jako psychologický thriller, mi připadá, že autorka si s psychologickým vývojem postav hlavu nelámala. Dějové zvraty jsou buď předvídatelné až hanba, nebo naopak nelogické, a ze závěrečného rozuzlení spadne čelist snad jen tomu, kdo s podobným žánrem nemá pražádné zkušenosti.

Ashlee86
31.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, která se četla úplně sama tak jako kniha Za zavřenými dveřmi. Určitě doporučuji.

wendulka321
29.07.2018 5 z 5

Bezvadná knížka, měla jsem ji přečtenou za jedno odpoledne.

Loucillé
27.07.2018 5 z 5

Brilantně psaná kniha. Včera mi přišla a dnes odpoledne dočteno. Dlouho jsem nečetla tak výborně psaný psychologický thriller. Ráda si přečtu i autorky první knihu.

oranginka
27.07.2018 3 z 5

Autorčina první kniha Za zavřenými dveřmi se mi vcelku líbila, tak jsem sáhla i po této. Upřímně nevím jestli si pořídím další, pokud nějakou napíše. Navíc se s tímto žánrem teď roztrhl pytel a je to tak nějak všechno na jedno brdo...
Kniha se četla dobře - přečtena za dva večery, ale od cca půlky už jsem tušila jak to dopadne - sekla jsem se akorát v tom, kdo je vrah :-)

Světnadhlavou
27.07.2018 4 z 5

Na první pohled mě kniha zaujala a s její koupí jsem neváhala. Každopádně ze začátku mi moc zajímavá nepřišla, ale jakmile jsem se dostávala ke konci, nemohla jsem se odtrhnout.

niki7763
24.07.2018 5 z 5

Ano, ano a ještě jednou ANO! Tohle je přesně to, co jsem chtěla!!! Kniha přečtena za 7 hodin ... Na každé stránce je akce, drama! Podezřívala jsem naprosto každou postavu v knize a přemýšlela nad různými způsoby jak a co se z toho vyvrbí! :-D ... Prostě si v téhle knize "zahrajete" na detektiva. Ke konci sice naprosté šokující překvapení nenastane, ale řekněte si "Já to věděla!!!!!!" :) A teď pomsta!!! ;) ... Je pravda, že jsem opravdu chvílemi pochybovala o zdraví Cass, ale ... Víc nemůžu říct :) ... Perfektní! ... Doporučuji. Podle mého názoru to není žádné oddechové čtení, při kterém jste schopni usnout. Naopak ... I když se vám chce spát, nemůžete, protože neustále čtete a čtete. Čekám na další dílo spisovatelky, protože první dvě se jí opravdu vydařily. Za zavřenými dveřmi nebylo až tak dramatické, ovšem tohle dílo ... WAU! A že jsem na knihy náročná :)

jarka2222
23.07.2018 5 z 5

****************** Dávám hvězdičky navíc. Skvělé. Tohle je jedna z knížek, která chytne a nepustí. Určitě doporučuji k přečtení.

Liss93
23.07.2018 4 z 5

Od poloviny jsem tušila, jak to celé je a měla jsem z pravdu (tedy z poloviny). Ze čtení ale i tak mrazí, nedokážu si představit sebe v Cassiině situaci, kdy si myslíte, že jste blázen a nikdo vám nevěří.

Bella09
21.07.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

Nelíísek
20.07.2018 5 z 5

V pasti lží úspěšně dotčena, mohu jen a jen doporučit další skvost mezi psychologickými thrillery.

Kdybych ale měla vybírat mezi za zavřenými dveřmi a v past lží vyhrála by kniha za zavřenými dveřmi přece jenom nebyla až tak moc zdlouhavá a byla napínavější, na druhou stranu měla opravdu zajímavou zápletku, i já jsem uvěřila že Cass je blázen, to rozuzlení? Prostě bomba jen a jen doporučuji!!

PetK
19.07.2018 3 z 5

Přidávám do ranku podobných příběhů typu Za zavřenými dveřmi, Manželé od vedle apod. Je to dobré na odreagování, dobře se to čte (tři večery), nemusí se nad tím moc přemýšlet a dobře to odsýpá. Pokud je to to, co právě chcete, nebudete zklamaní. Jen tady holt chybí nějaká ta "přidaná hodnota".

Nikola995
19.07.2018 5 z 5

Dokonalá kniha!!!! I když jsem si od počátku byla jistá,kdo je vrah a jeho společník:) tak nějak jsem to prostě tušila,o ti víc mne ,ale na konci překvapilo,že jsem měla pravdu! Byla jsem moc ráda,jak tento úžasně promyšlený příběh dopadl.Knihu jsem přečetla za jeden jediný den v posteli,nemohla jsem se od ní odtrhnout! Doporučuji přečíst

prcek19
18.07.2018 4 z 5

Wow..další vynikající kniha od této autorky..po přečtení Za zavřenými dveřmi sem se bála, jestli bude tato kniha stejně tak dobrá a opět byla :-) ten pocit, kdy opravdu nevíte, co si o tom, co se stalo, myslet..když sem pak přišla na to, jak to bylo, tak sem tomu nemohla uvěřit..doufám, že se od této autorky dočkáme brzo další knihy :-)

LuKubi
18.07.2018 5 z 5

Úžasná knížka! Nemohla jsem se odtrhnou a ten konec?! Jako vážně bych to nečekala. Doporučuji všemi deseti :)

ArwenAragorn
16.07.2018 5 z 5

Někomu se bude třeba část knihy zdát jednotvárná, ale čím víc se blížíme k závěru, stoupá napětí a knihu nejde dát z ruky.
Jedná se o parádní psychothriller, který mě bavil, přestože jsem brzo tak trochu tušila, kdo za problémy Cass stojí. K přečtení ho určitě doporučuji.

Hella
15.07.2018 5 z 5

Od nějaké třetiny sice dosti předvídatelné, ale i tak super počtení.

vlčice68
15.07.2018 5 z 5

Velmi povedený thriller. Co je pravda a co výplod choré mysli? Věřit sama sobě nebo svým blízkým?

dia.riedl
14.07.2018 3 z 5

Může obsahovat spoilery

Kniha se čte jedním dechem, je napínavá, zvrat je výborný a perfektně načasovaný. Ale. Kniha nepřináší nic nového...přijde mi, že všechny thrillery co teď vychází (Dívka ve vlaku, Pusinka, Manželé odvedle, Žena v okně apod.) jedou podle stejné šablony, hlavně co se týče postav a částečně i rozuzlení....hlavní postava má do určité doby nějaký charakter, ne vždy sympaticky, a po zvratu dochází ke zlomu i u té postavy a zrovna tady mi to bilo do očí...a také se mohla více řešit Jane, ne pořád Cass a její prášky a telefonáty...
Četla se opravdu dobře, ale spíše mě naštvala...

Ráčkajda
13.07.2018 5 z 5

Mě to teda náramně bavilo od začátku do konce. Přečteno za dva dny, mám ráda takový podobný žánr. Super čtivé.